SESTŘIHY: Dortmund v čele, Bayern ztrácí bod. Kadeřábek byl jen na lavičce

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Dortmundu zvítězili v Hamburku 3:0, ani v pátém kole německé lize neprohráli a neinkasovali a vrátili se do čela tabulky. Úřadující mistr Bayern Mnichov ztrácí z druhého místa bod. Berlínská Hertha s Vladimírem Daridou v záloze na svém stadionu zdolala Leverkusen 2:1 a zabrala po sérii tří bundesligových zápasů bez vítězství. Hoffenheim v Mohuči dohnal dvoubrankové manko a gólem v nastavení zvítězil 3:2. Obránce Pavel Kadeřábek zůstal jen na lavičce hostů. Brémy, za které nastoupili i Jiří Pavlenka a Theo Gebre Selassie, ve Wolfsburgu remizovaly 1:1 a dál zůstávají bez vítězství

Domácí: 83. Petersen

Hosté: 65. Harnik

Domácí: Schwolow – Lienhart, Schuster, Söyüncü – Stenzel, Höfler, Frantz (74. Petersen), Günter – Haberer (74. Kent), Niederlechner, Terrazzino (87. Kath).

Hosté: Tschauner – Korb, Sané, Hübner (46. Bebou), Ostrzolek – Anton, Schwegler (62. Schmiedebach) – Harnik, Bakalorz, Klaus – Füllkrug (84. Karaman).

Hosté: 84. Brandt

Domácí: Almenning Jarstein – Weiser, Stark, Rekik, Plattenhardt – Darida, Skjelbred – Leckie, Duda (68. Lustenberger) – Kalou (87. Haraguči), Ibišević (68. Esswein).

Hosté: Leno – L. Bender (69. Bailey), P. Retsos, S. Bender, Wendell (46. Tah) – Bellarabi (46. Mehmedi), Kohr, Aránguiz, Brandt – Havertz, Volland.

Hosté: 23. Amiri, 45+1. Wagner, 90+3. Uth

Domácí: Adler – Balogun (90+4. Maxim), Bell, Gbamin – Donati, Latza, Serdar, Brosinski – Öztunali (80. De Blasis), Muto, Fischer (67. Jairo).

Hosté: Baumann – Nordtveit, Vogt, Hübner – Passlack (46. Demirbay), Rupp, Polanski (55. Kramarić), N. Schulz – Uth, Wagner, Amiri (76. Geiger).

Hosté: 24. Kagawa, 63. Aubameyang, 79. Pulisic

Domácí: Mathenia – Diekmeier, Mavraj, Papadopoulos, Sakaj (C) (48. Santos) – G. Jung, Walace – Hahn, Holtby, Salihović (70. Waldschmidt) – Wood (85. Janjicic).

Hosté: Bürki – Ł. Piszczek, Papastathopoulos (C), Toprak, Zagadou (84. Bruun Larsen) – G. Castro, Şahin, Kagawa (66. Dahoud) – Jarmolenko (67. Philipp), Aubameyang, Pulisic.

Hosté: 22. Haller

Domácí: Horn – F. Sörensen (61. Klünter), Maroh, Heintz, Rausch – Zoller (46. Risse), Höger (61. Jojić), Lehmann, Osako, Bittencourt – J. Córdoba.

Hosté: Hradecky – D. Abraham, Hasebe, Falette – Chandler, G. Fernandes, Tawatha, Gaćinović (90. Russ) – Rebić (68. de Guzmán), K-P. Boateng (74. M. Wolf), Haller.

Hosté: 25. Lewandowski, 29. James Rodríguez, 75. Arturo Vidal

Domácí: Fährmann (C) – Kehrer, Naldo, Nastasić – D. Caligiuri, McKennie (57. Embolo), Goretzka, Bentaleb, Oczipka – Burgstaller (78. Di Santo), Harit (46. Konopljanka).

Hosté: Ulreich – Kimmich, Süle, Javi Martínez (76. Hummels), Rafinha – Rudy, Tolisso (67. Arturo Vidal) – James Rodríguez, T. Müller (C), Coman – Lewandowski (64. Th. Alcântara).

Domácí: Coke, Di Santo, Embolo, Konopljanka, Meyer, Nübel, Stambouli

Hosté: Alcântara, Boateng, Friedl, Früchtl, Hummels, Ribéry, Vidal

Domácí: Embolo

Hosté: Th. Alcântara

Fritz M.

Veltins Arena, Gelsenkirchen

Bayern měl od začátku převahu a ve 25. minutě otevřel skóre. Naldo zahrál v pokutovém území rukou a penaltu proměnil kanonýr Robert Lewandowski. Za čtyři minuty zvýšil James Rodríguez, jenž se trefil poprvé po letním příchodu na hostování z Realu Madrid. Čtvrt hodiny před koncem přidal třetí gól hostů Arturo Vidal.

SESTŘIH: Schalke - Bayern 0:3. James Rodríguez se poprvé trefil

Domácí: 28. Origi

Hosté: 56. Bartels

Domácí: Casteels – Verhaegh, Knoche, Uduokhai, Gerhardt – Camacho (71. Guilavogui), Arnold – Malli, Didavi (89. William), Ntep (78. Dimata) – Origi.

Hosté: Pavlenka – Bauer, Caldirola, Veljković – Gebre Selassie (90. Hajrović), M. Eggestein (46. Belfodil), Gondorf (46. Bargfrede), Delaney, Augustinsson – Bartels, Kainz.

Domácí: William, Dimata, Osimhen, Grün, Guilavogui, Tisserand, Itter

Hosté: Hajrović, Eggestein, García, Verlaat, Belfodil, Zetterer, Bargfrede

Domácí: Camacho

Hosté: Gondorf, Kainz

Brych – Borsch, Lupp

Volkswagen Arena, Wolfsburg

Brankář Brém Pavlenka poprvé inkasoval v 28. minutě, kdy ho zblízka překonal Divock Origi. V 56. minutě vyrovnal hlavou Fin Bartels a Werder v závěru sahal po vítězství, ale Gebre Selassie nejprve trefil tyč a později mu patičku na brankové čáře chytil gólman Koen Casteels.

SESTŘIH: Wolfsburg - Brémy 1:1. Gebre Selassie zahazoval šance

Domácí: 4. Gregoritsch

Hosté:

Domácí: Hitz – Opare, Gouweleeuw, Hinteregger, Max – R. Khedira, Gregoritsch (46. Ku) – Morávek (63. Heller), Baier (C), Caiuby – Finnbogason (89. Córdova).

Hosté: Mvogo – Schmitz (81. Kaiser), Orban (C), Compper (46. Ilsanker), Halstenberg – Sabitzer, Kampl, Demme, Bruma – Werner, Y. Poulsen (60. Forsberg).

26 113 diváků

Augsburg se záložníkem Janem Morávkem v základní sestavě doma porazil druhý tým uplynulé sezony Lipsko 1:0 a posunul se na třetí příčku neúplné tabulky. Utkání rozhodl už ve čtvrté minutě Michael Gregoritsch.

SESTŘIH: Augsburg - Lipsko 1:0. Morávkův tým má tři výhry v řadě

Domácí: 57. Raffael, 74. Raffael

Hosté:

Domácí: Sippel – Elvedi, Ginter, Vestergaard, Wendt – Kramer (46. Cuisance), Zakaria – Herrmann (71. Johnson), T. Hazard – Stindl (C), Raffael (88. Bobadilla).

Hosté: Zieler – Baumgartl, Pavard, Kamiński – Beck, Mangala (77. Burnic), Ascacibar, Aogo (75. Ailton) – Asano (63. Brekalo), Donis – Terodde (C).

Domácí: Nicolas, Jantschke, Oxford, Johnson, Cuisance, Villalba, Bobadilla

Hosté: Meyer, Ailton, Özcan, Sessa, Burnic, Brekalo, Ofori

Hosté: Terodde

Borussia-Park, Mönchengladbach

Nováček Stuttgart venku prohrál i třetí zápas v sezoně, tentokrát 0:2 s Mönchengladbachem. Ve druhém poločase skóroval ze hry a z penalty Brazilec Raffael.

SESTŘIH: Mönchengladbach - Stuttgart 2:0. Výhru zařídil Raffael

1. Bayern 34 27 3 4 92:28 84
2. Schalke 34 18 9 7 53:37 63
3. Leverkusen 34 15 10 9 59:44 55
4. Hoffenheim 34 15 10 9 66:48 55
5. Dortmund 34 15 10 9 64:47 55
6. Lipsko 34 15 8 11 57:53 53
7. Stuttgart 34 15 6 13 36:36 51