Autor: pav
0
PRVNÍ DOJEM: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal

Do Realu Madrid přicházel jako superhvězda, očekávání ale úplně nenaplnil. Možnost reparátu dostal James Rodríguez v bundeslize, kde po něm sáhl úřadující mistr Bayern Mnichov. Kolumbijský záložník dostal v zápase pátého kola poprvé možnost okusit nejvyšší německou soutěž od první minuty, a ukázal, že skutečně může být hvězdou bavorského klubu. Připsal si gól, zařídil penaltu a jako třešničku na dortu přidal parádní asistenci na gól Artura Vidala.

James se po zranění vracel do sestavy postupně, od první minuty naskočil poprvé v Lize mistrů proti Anderlechtu, všechna esa ale zatím nechal v rukávu. Vysypal je až v úterý na hřišti Schalke.

Tam od začátku hýřil aktivitou a rozdával přihrávky na všechny strany. Jedna z těch nejdůležitějších sice nenašla svého původního adresáta, našla ale ruku jednoho ze soupeřů a kopala se penalta. Tu ve 25. minutě využil Robert Lewandowski.

O čtyři minuty později už udeřil sám James, když Tolissovu přihrávku uklidil k tyči. "Ten gól mi dodal sebevědomí, začal jsem hrát víc v klidu," řekl šestadvacetiletý ofenzivní hráč.

Tu největší perličku si Rodríguez schoval do druhé půle. V 75. minutě po dlouhé kombinaci Bayernu, která čítala 21 přihrávek, se vrhl mezi několik obránců. Prostoru na vymýšlení nebylo mnoho, kolumbijská hvězda to ale stejně zvládla a parádním obloučkem vybídla ke skórování Artura Vidala. A ten se nemýlil a uzavřel skóre na 3:0.

NEJ pohyb bundesligy: 21 přihrávek Bayernu a Jamesova genialita

Carlo Ancelotti, trenér úřadujících mistrů, ještě brzdil entuziasmus. "James stále není ve stoprocentní kondici, musí zlepšit fyzičku," komentoval italský kouč stav jedné ze svých hvězd, která se vrací po zranění. "Ale dnes hrál výborně," uznal zároveň.

James Rodríguez si za to, že měl prsty ve všech trefách Bayernu, odnesl cenu pro nejlepšího hráče celého 5. kola bundesligy. Bayern se díky výhře ve Veltins-Areně opět dostal na dostřel Borussie Dortmund, která má na prvním místě náskok jediného bodu.

Domácí:

Hosté: 25. Lewandowski, 29. James Rodríguez, 75. Arturo Vidal

Domácí: Fährmann (C) – Kehrer, Naldo, Nastasić – D. Caligiuri, McKennie (57. Embolo), Goretzka, Bentaleb, Oczipka – Burgstaller (78. Di Santo), Harit (46. Konopljanka).

Hosté: Ulreich – Kimmich, Süle, Javi Martínez (76. Hummels), Rafinha – Rudy, Tolisso (67. Arturo Vidal) – James Rodríguez, T. Müller (C), Coman – Lewandowski (64. Th. Alcântara).

Domácí: Coke, Di Santo, Embolo, Konopljanka, Meyer, Nübel, Stambouli

Hosté: Alcântara, Boateng, Friedl, Früchtl, Hummels, Ribéry, Vidal

Domácí: Embolo

Hosté: Th. Alcântara