29. října 2017 • 17:30

SESTŘIHY: Pavlenka dostal tři góly a čeká na výhru, Bayern přejel Lipsko

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Souboj dvou nejlepších bundesligových celků minulé sezony a zároveň přímý souboj o první místo v tomto ročníku ovládl obhájce titulu Bayern Mnichov, když porazil Lipsko 2:0. Borussia Dortmund podlehla v Hannoveru 2:4 a v lize nevyhrála už třikrát za sebou. Hertha Berlín bez zraněného Vladimíra Daridy porazila doma Hamburk 2:1. Propadly Brémy s brankářem Jiřím Pavlenkou a Theem Gebre Selassiem.

MATCH OVERVIEW LEGACY

SESTŘIH: Bayern - Lipsko 2:0. Domácí ovládli šlágr proti deseti

Bayernu výrazně napomohla situace ze 13. minuty, když Orban fauloval zezadu unikajícího Robbena. Rozhodčí po konzultaci s videem nakonec ukázal kapitánovi Lipska červenou kartu.

Početní převahy využil už v 19. minutě James Rodríguez po Robbenově přihrávce před branku. Ve 38. minutě se trefil po rychlé kombinaci i nejlepší střelec domácích Robert Lewandowski, polský kanonýr byl ale pro zranění těsně před přestávkou vystřídán.

Bavorský klub skóroval v 60 domácích soutěžních zápasech v řadě, což je jeho nejdelší série od roku 1982. Navíc vyhrál i třetí utkání pod vedením staronového kouče Juppa Heynckese.

SESTŘIH: Brémy - Augsburg 0:3. Pavlenka inkasoval nejvíc gólů v sezoně

Brémy ani po desátém kole nemají na kontě vítězství. Augsburgu doma podlehly jasně 0:3 a zůstaly předposlední s bilancí pěti remíz a stejného počtu porážek. Za Werder nastoupili Jiří Pavlenka i Theodor Gebre Selassie, v soupeřově nominaci chyběl záložník Jan Morávek.

Augsburg měl první velkou šanci v 39. minutě, Baierova střela ale skončila na břevnu Pavlenkovy branky. Bývalý brankář pražské Slavie a Ostravy už ale neměl štěstí o minutu později, kdy hlavičkou otevřel skóre Gregoritsch.

Na konci poločasu nařídil rozhodčí Storks penaltu po Moisanderově zákroku a Finnbogason střelou doprostřed branky zvýšil náskok hostů. Definitivně rozhodl půl hodiny před koncem druhou trefou v zápase Gregoritsch, jenž vstřelil pět z posledních osmi gólů Augsburgu.

Werder poprvé nedokázal v úvodních deseti duelech bundesligové sezony zvítězit. V kombinaci s minulým ročníkem nevyhrál už 13 utkání, čímž vyrovnal klubový rekord. Problém má zejména se střílením branek: na gól čeká už 484 minut.

SESTŘIH: Hannover - Dortmund 4:2. Nováček překvapil favorita

V 19. minutě poslal dortmundský brankář Bürki v pokutovém území k zemi Klause a následnou penaltu proměnil Jonathas. Brazilský útočník se tak podílel na pěti gólech svého týmu v pěti zápasech, do kterých nastoupil - dvě branky vstřelil sám a u tří asistoval. Vyrovnání přišlo záhy, když si po závaru před bránou připsal svůj první bundesligový gól Zagadou. Pět minut před koncem poločasu ale udělala obrana Borussie chybu v rozehrávce a následný brejk zakončil po přihrávce Jonathase Bebou.

Do druhého dějství vstoupili hráči Dortmundu velmi aktivně a brzy se dočkali vyrovnání, padající míč usměrnil do sítě z voleje Jarmolenko. O osudu utkání ale definitivně rozhodla 59. minuta. Zagadou fauloval unikajícího Jonathase za červenou kartu a následný přímý kop navíc proměnil technickou střelou do šibenice Klaus. V závěru ještě přidal svůj druhý gól v zápase Bebou.

Dortmund tak z posledních tří utkání získal pouze bod za remízu ve Frankfurtu a po večerním šlágru Bayern - Lipsko klesne z prvního místa tabulky.

SESTŘIH: Hoffenheim - Mönchengladbach 1:3. Hosté otočili zápas

Hoffenheim poslal do vedení povedenou ránou Demirbay, po hodině hry ale srovnal na 1:1 Thorgan Hazard. To už na hřišti nebyl český reprezentační obránce Pavel Kadeřábek, jenž v 50. minutě musel střídat po srážce s protihráčem.

Mönchengladbach dokonal obrat deset minut před koncem. Nejprve předvedl Grifo fantastický slalom a předložil míč před prázdnou bránu Ginterovi, který se nemýlil. O chvíli později pak přidal pojistku hlavou Vestergaard.

SESTŘIH: Leverkusen - Kolín nad Rýnem 2:1. Hosté jsou nadále poslední

Ani na desátý pokus se nedočkali výhry fotbalisté Kolína nad Rýnem. Na hřišti Leverkusenu přitom od 23. minuty vedli po gólu Guirassyho, domácí ale vývoj otočili. Skóre srovnal svým třetím gólem v posledních čtyřech zápasech Bailey a čtvrt hodiny před koncem rozhodl pohotovou střelou z otočky Sven Bender.

SESTŘIH: Hertha - Hamburk 2:1. Domácí vyhráli i bez zraněného Daridy

Jann-Fiete Arp pouze zmírnil porážku svého Hamburku na hřišti Herthy Berlín. Stal se však prvním bundesligovým střelcem narozeným po roce 2000.

SESTŘIH: Mohuč - Frankfurt 1:1. Domácí nestáhli náskok soupeře

SESTŘIH: Schalke - Wolfsburg 1:1. Origi vystřelil hostům remízu v nastavení

SESTŘIH: Stuttgart - Freiburg 3:0. Domácí v přesile dominovali a jsou dvanáctí

Stuttgart potvrdil domácí formu a ani v pátém utkání před vlastními fanoušky neprohrál. Freiburg, který hrál od 12. minuty v deseti po vyloučení Söyüncüa, porazil zásluhou Ginczeka, Pavarda a Teroddeho 3:0. Freiburg potřetí za sebou nezvítězil a z hřišť soupeřů dosud vydoloval jediný bod.

1. Bayern 34 24 6 4 88:32 78
2. Dortmund 34 23 7 4 81:44 76
3. Lipsko 34 19 9 6 63:29 66
4. Leverkusen 34 18 4 12 69:52 58
5. Mgladbach 34 16 7 11 55:42 55
6. Wolfsburg 34 16 7 11 62:50 55
7. Frankfurt 34 15 9 10 60:48 54
8. Werder 34 14 11 9 58:49 53