Učte se jméno Grifo! V bundeslize oslnil slalomem, zastínil střelce gólu | iSport.cz
31. října 2017 • 04:57

Učte se jméno Grifo! V bundeslize oslnil slalomem, zastínil střelce gólu

SESTŘIH: Slavia - Ústí n. L. 8:0. Lídr ligy nastřílel sedm gólů za druhý poločas SESTŘIH: Slavia - Ústí n. L. 8:0. Lídr ligy nastřílel sedm gólů za druhý poločas
Na Lapači to zase žije! Podívejte se, jak se Vsetín dere zpět mezi elitu Na Lapači to zase žije! Podívejte se, jak se Vsetín dere zpět mezi elitu

Čas na adaptaci? Není potřeba! Jedním z hitů bundesligového víkendu se stal debut záložníka Vincenza Grifa za Mönchengladbach. Při vítězství 3:1 na stadionu Hoffenheimu se čtyřiadvacetiletý německý rodák s italským občanstvím zapsal do paměti fanoušků úžasnou akcí před druhým gólem svého týmu.

Byla to akce, které museli zatleskat i příznivci soupeře. „Někdy prostě máte dny, kdy všechno funguje,“ komentoval Grifo svoji akci před gólem na 2:1, která se stala také nejvýraznějším momentem celého zápasu.

Televizní kamery ho zachytily, jak ještě chvíli předtím, než převzal míč, působil v klidu a upravoval si stulpny. Když se k němu balon dostal, začal kolotoč. Slalomem prošel mezi dvěma obránci, mezi dalšími dvěma bránícími hráči posunul míč k Matthiasu Ginterovi, který měl v rozložené defenzivě už snadnou úlohu a z dobré pozice prostřelil brankáře. Ale hlavní oslavy patřily Grifovi.

720p 360p

Je neuvěřitelné, že šlo o první start tohoto hráče v novém působišti. Po letním přestupu z Freiburgu kvůli zranění přišel o rozjezd sezony. Připravený byl až proti soupeři, v jehož dresu si připsal před pěti lety první start v bundeslize.

Že je po fotbalovém půstu pořádně natěšený, ukázal už v prvním poločase, když dvakrát trefil ze standardní situace břevno. „Miluju fotbal a také rád předvádím, co všechno dokážu na hřišti udělat,“ vyprávěl. Tohle svoje krédo naplnil v Mönchengladbachu hned napoprvé na jedničku!

SESTŘIH: Hoffenheim - Mönchengladbach 1:3. Hosté otočili zápas
1080p 720p 360p

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2