SESTŘIHY: Bayern vykradl Dortmund, Lipsko už je druhé, Schalke dál boduje

0
PRVNÍ DOJEM: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal

V přímém souboji o první místo německé fotbalové ligy vyhrál Bayern v Dortmundu 3:1. Borussia se propadla na třetí místo a ztrácí na čelo šest bodů. Lipsko otočilo domácí utkání proti Hannoveru a po zaváhání BVB je na druhém místě tabulky. Důležitou výhru si doma připsal Hamburk, jenž zdolal Stuttgart 3:1. Augsburg si pak rozdělil body s Leverkusenem a remízou 1:1 skončilo také utkání Gladbachu s Mohučí. Schalke pro změnu bodovalo po šesté za sebou a na půdě Freiburgu si připsalo čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů. Už v pátek padly Brémy 1:2 na půdě Frankfurtu. Kouč Martin Schmidt ani v sedmém zápase na lavičce Wolfsburgu nepoznal jiný výsledek než remízu: "Vlci" hráli s Herthou Berlín 3:3.

MATCH OVERVIEW LEGACY

SESTŘIH: Dortmund - Bayern Mnichov 1:3. Parádní góly rozhodly o vítězství obhájce titulu

SESTŘIH: Lipsko - Hannover 2:1. Domácí otočili zápas, v tabulce jsou druzí

Ústřední postavou prvního poločasu v Lipsku byl domácí útočník Werner. Nejprve ho ve stoprocentní šanci dvakrát vychytal Tschauner a posléze nastřelil břevno. První branka tak padla na druhé straně - v 56. minutě si na přihrávku Beboua naběhl Jonathas a poslal míč placírkou do sítě. Lipsko vyrovnalo v 70. minutě, trefil se Poulsen po Wernerově přihrávce před prázdnou bránu.

Obrat na 2:1 dokonal čtyři minuty před koncem řádné hrací doby smolař z první půle Werner. Domácí dohráli situaci po odvráceném rohovém kopu a Forsberg dostal míč před branku, kde ho německý reprezentační útočník usměrnil za Tschaunerova záda.

SESTŘIH: Mönchengladbach - Mohuč 1:1. Borussia je na dohled pohárovým příčkám

SESTŘIH: Freiburg - Schalke 0:1. Domácí stále čekají na druhou výhru v soutěži

SESTŘIH: Hamburk - Stuttgart 3:1. Důležitá výhra, domácí opustili pásmo sestupu

Záchranářský souboj mezi Hamburkem a Stuttgartem začal nešťastně pro hostujícího Burniče, který musel už ve 13. minutě po dvou žlutých kartách opustit hřiště. Pouze Mame Diouf byl v historii německé ligy po dvou žlutých napomenutích vyloučen rychleji.

Domácí přesilovku poprvé využili v 20. minutě. Huntův přízemní pokus z přímého kopu brankář Zieler podcenil a míč mu nejen propadl mezi rukavicemi, ale ještě se mu odrazil od tyče zpět do nohy a zapadl do sítě.

Po pauze Ginczek z penalty vyrovnal, ale tři body domácím zařídila přesná Kostičova hlavička z 65. minuty. Stuttgart je jediným týmem bundesligy, který v této sezoně nezískal na hřištích soupeřů ani bod.

Hráči Leverkusenu skórovali v šestnácti bundesligových utkáních v řadě, což je momentálně nejdelší série v lize. Jeden gól jim však k výhře v Augsburgu nestačil, na Vollandovu trefu z 47. minuty totiž takřka okamžitě zareagoval přesným zásahem Danso. Český záložník Augsburgu Jan Morávek se neobjevil ani na lavičce.

SESTŘIH: Frankfurt - Brémy 2:1. Pavlenka s Gebrem prohře nezabránili, Werder je předposlední

Pavlenka i obránce Theodor Gebre Selassie nastoupili v základní sestavě hostů a bývalý gólman Slavie v 17. minutě neměl sebemenší šanci proti Rebičově technické střele z rohu pokutového území.

Brémy ale záhy vyrovnaly, po rohovém kopu se ve vápně nejlépe zorientoval stoper Moisander a ukončil 509 minut trvající střeleckou nemohoucnost Werderu.

Hosté pak dlouho bojovali o šestou remízu v sezoně, ale v 89. minutě se před Pavlenkou objevil volný Heller a z voleje poslal míč pod břevno. Frankfurt tak prodloužil sérii neporazitelnosti na pět zápasů a v tabulce se posunul na páté místo.

SESTŘIH: Kolín nad Rýnem - Hoffenheim 0:3. Výhru hostů řídil dvěma góly Wagner

Fotbalisté Hoffenheimu po čtyřech zápasech dokázali zvítězit. Bez zraněného Pavla Kadeřábka vyhráli v 11. kole německé ligy 3:0 v Kolíně nad Rýnem a posunuli se na páté místo. Kolín stále čeká na první výhru v sezoně a se dvěma body je poslední.

K vítězství Hoffenheim nastartoval v desáté minutě Dennis Geiger, v druhém poločase přidal dvě branky Sandro Wagner. První gól vstřelil z penalty a deset minut před koncem zužitkoval Kramaričův centr. Kolín podlehl doma Hoffenheimu po téměř osmi letech.

SESTŘIH: Wolfsburg - Hertha 3:3. Domácí remizovali posedmé v řadě

Do zápasu na hřišti Wolfsburgu nemohl nastoupit zraněný záložník Herthy Berlín Vladimír Darida a chyběl u přestřelky, kterou už po několika vteřinách načal Ibiševič. Útočník celku z hlavního města se prosadil poprvé v sezoně. Skórovat v první minutě bundesligového utkání se mu povedlo už počtvrté, což dokázal už jen legendární Gerd Müller.

Wolfsburg následně prožil turbulentní poločas. Dvakrát mu byl po zhlédnutí videa odvolán gól kvůli ofsajdu, Gómez navíc neproměnil penaltu. Přesto "Vlci" skóre ještě do přestávky otočili zásluhou Malliho a Gómeze.

Za hosty po pauze vyrovnal Rekik, Wolfsburg ale vzápětí znovu vedl po zásahu Origiho. Na konečných 3:3 upravil v závěru Selke, který nadvakrát prostřelil gólmana Casteelse. Wolfsburg poosmé v řadě nevyhrál na domácím hřišti, Hertha v této sezoně dosud nezvítězila venku.

1. Bayern 34 27 3 4 92:28 84
2. Schalke 34 18 9 7 53:37 63
3. Leverkusen 34 15 10 9 59:44 55
4. Hoffenheim 34 15 10 9 66:48 55
5. Dortmund 34 15 10 9 64:47 55
6. Lipsko 34 15 8 11 57:53 53
7. Stuttgart 34 15 6 13 36:36 51
8. Frankfurt 34 14 7 13 45:45 49