SESTŘIHY: Bayern dominuje, BVB potopil kiks, Pavlenka slaví první výhru

0
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
PRVNÍ DOJEM: Vsetín by si měl pomoct přesilovkami. Naskočí do baráže Jágr?

Fotbalisté Bayernu Mnichov si v německé lize poradili s Augsburgem hladce 3:0 a zvýšili náskok v čele tabulky na šest bodů. Dopomohlo jim k tomu zaváhání druhého Lipska, které remizovalo v Leverkusenu 2:2. Hoffenheim bez zraněného Pavla Kadeřábka remizoval s Frankfurtem 1:1. Mönchengladbach přestřílel Herthu Berlín 4:2 a posunul se na třetí místo, Vladimír Darida kvůli zranění za poražený celek nenastoupil. Brémy s Jiřím Pavlenkou v brance poprvé v sezoně zvítězili. Hannover porazili 4:0, hattrickem a asistencí k tomu přispěl útočník Max Kruse.

MATCH OVERVIEW LEGACY

Skóre zápasu v Allianz aréně otevřel po půlhodině hry Vidal, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou. O sedm minut později se prosadil i nejlepší střelec soutěže Lewandowski.

Krátce po přestávce si polský kanonýr připsal 13. ligový gól v sezoně, když zužitkoval precizní Kimmichův centr. Lewandowski se trefil v úvodních šesti domácích zápasech sezony, což se v Bayernu povedlo pouze legendárnímu Gerdu Müllerovi v ročníku 1972/73.

Bavorský velkoklub vyhrál i páté bundesligové utkání od nástupu trenéra Juppa Heynckese do funkce. Pro zkušeného kouče to bylo 500. vítězství v nejvyšší německé soutěži - 174 jich dosáhl jako hráč a 326 jako trenér.

SESTŘIH: Bayern - Augsburg 3:0. Další výhru mistra řídil Lewandowski

Borussia vyhrála ve Stuttgartu předchozí čtyři ligové zápasy, ale tentokrát potvrdila, že má momentálně nejhorší formu ze všech týmů v soutěži.

Už v páté minutě byl k vidění trestuhodný kiks! Domácí poslal do vedení konžský záložník Chadrac, který využil nedorozumění obránce Batry s brankářem Bürkim.

Dortmund nastoupil bez kanonýra Aubameyanga, kterého vyřadil z kádru kvůli výletu do Barcelony během reprezentační pauzy. I bez něj se hostům povedlo vyrovnat.

Penaltu nařízenou za ruku sice Schürrle neproměnil, ale z dorážky skóroval Philipp. Rozhodl pěknou individuální šancí mladík Brekalo. Stuttgart potvrdil skvělou bilanci na domácím hřišti, kde v šesti zápasech pětkrát vyhrál a jednou remizoval.

SESTŘIH: Stuttgart - Dortmund 2:1. Favorit čeká na výhru pět zápasů

Po dvaceti minutách duelu Brémy - Hannover se do šance dostal Gebre Selassie, gólman Esser jej ale vychytal. V 39. minutě už se Werder radoval, po Kruseho přihrávce za obranu se obloučkem prosadil Bartels.

Krátce po změně stran musel Pavlenka zasáhnout proti Harnikovi, pak ale odstartoval kanonádu Kruse. V 55. minutě udělali hosté chybu v rozehrávce, Bargfrede nahrál před bránu Krusemu a ten zvýšil na 2:0. Čtyři minuty nato na jeho střelu Esser sice zareagoval, balon přesto doskákal za brankovou čáru.

Hattrick devětadvacetiletý útočník zkompletoval dvanáct minut před koncem po Bartelsově asistenci. Kruse vstřelil tři góly v zápase poprvé od 22. dubna, kdy síť Ingolstadtu rozvlnil dokonce čtyřikrát.

SESTŘIH: Brémy - Hannover 4:0. Pavlenka vychytal domácím první výhru v ročníku

Leverkusen držel první poločas krok s favorizovaným Lipskem, když na vedoucí Wernerovu trefu z penalty dokázal zareagovat v 44. minutě Bailey. Po přestávce však střídající Henrichs zastavil rukou míč směřující do branky a byl potrestán červenou kartou. Následný pokutový kop proměnil Forsberg a poslal Lipsko znovu do vedení.

I přes více než půlhodinovou přesilovku nedokázal německý vicemistr navýšit náskok, naopak ještě inkasoval. O vyrovnání se postaral efektním volejem Kevin Volland a zařídil Bayeru bod za remízu 2:2.

SESTŘIH: Leverkusen - Lipsko 2:2. Hosté dvakrát vedli, ani to na výhru nestačilo

Mönchengladbach zažil dokonalý vstup do utkání na hřišti Herthy, během dvaceti minut nasázel soupeři tři góly. Postupně se prosadili Stindl, Hazard a Raffael. Domácí do poločasu alespoň zkorigovali stav zásluhou Ibiševiče.

Naději dal celku z hlavního města v 71. minutě Weiser, poslední slovo ale opět patřilo Borussii. V 77. minutě převzal na hranici malého vápna přihrávku znovu Raffael a vstřelil 50. gól v dresu Borussie.

SESTŘIH: Hertha Berlín - Mönchengladbach 2:4. Hosté rozhodli v úvodních 20 minutách

SESTŘIH: Mohuč - Kolín 1:0. Hosté jsou znovu bez výhry beznadějně poslední

Frankfurt sahal na hřišti Hoffenheimu po třech bodech díky brzkému gólu z kopačky Kevina-Prince Boatenga, jenž překonal Baumanna parádní dalekonosnou ránou. V nastavení druhého poločasu ale vyrovnal domácí útočník Uth.

Hoffenheim potřetí za sebou doma nevyhrál, z posledních šesti zápasů navíc porazil pouze beznadějně poslední Kolín nad Rýnem. Frankfurt drží sérii šesti zápasů bez prohry.

SESTŘIH: Hoffenheim - Frankfurt 1:1. Domácí zachraňovali bod v nastavení

SESTŘIH: Wolfsburg - Freiburg 3:1. Hosté padli potřetí v řadě a jsou na sestup

Fotbalisté Schalke porazili Hamburk 2:0 a posunuli se na druhé místo tabulky. Na vedoucí Bayern ztrácejí šest bodů. Schalke prodloužilo sérii bez porážky na šest zápasů. Hamburk po páté venkovní prohře v řadě zůstal jen o dva body před barážovou šestnáctou pozicí.

Celek z Gelsenkirchenu otevřel skóre v 17. minutě. Konopljanka byl faulován v pokutovém území a nařízenou penaltu proměnil Di Santo. Domácí byli nadále aktivní, až těsně před přestávkou zahrozil na druhé straně Waldschmidt.

V 57. minutě mohl vyrovnat Hunt, jeho střela však lízla tyč. Čtvrt hodiny před koncem definitivně rozhodl o tříbodovém zisku Schalke Burgstaller, který nikým nehlídaný zužitkoval Konopljankovu přihrávku. Domácí čistým kontem potvrdili, že jim defenziva funguje: s deseti inkasovanými brankami jsou po Bayernu (8) týmem s nejlepší obranou.

SESTŘIH: Schalke - Hamburk 2:0. Domácí se vyšvihli na druhé místo na vedoucí Bayern

1. Bayern 34 24 6 4 88:32 78
2. Dortmund 34 23 7 4 81:44 76
3. Lipsko 34 19 9 6 63:29 66
4. Leverkusen 34 18 4 12 69:52 58
5. Mgladbach 34 16 7 11 55:42 55
6. Wolfsburg 34 16 7 11 62:50 55
7. Frankfurt 34 15 9 10 60:48 54
8. Werder 34 14 11 9 58:49 53