SESTŘIHY: Dortmund ztratil vedení 4:0, Bayern nečekaně padl

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Vestfálské derby mezi fotbalisty Dortmundu a Schalke vypadalo po úvodní půlhodině na jasnou záležitost, nakonec ale i přes čtyřgólové vedení Borussie skončilo remízou 4:4. Bayern překvapivě prohrál v Mönchengladbachu 1:2 a po devíti výhrách v řadě poprvé pod vedením Juppa Heynckese neuspěl. Domácí rozhodli dvěma góly na konci prvního poločasu. Lipsko se po zaváhání Schalke posunulo na druhou příčku bundesligy, protože doma zvítězilo 2:0 nad Werderem Brémy. Za hosty odehráli celé utkání reprezentanti Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie. Hoffenheim bez Pavla Kadeřábka, který byl po zranění už alespoň připraven na střídačce, prohrál v Hamburku 1:3.

MATCH OVERVIEW LEGACY

Borussia Dortmund otevřela skóre po sporné situaci z 12. minuty. Na konci kombinace usměrňoval skluzem míč do brány Aubameyang, jeho pokus Fährmann zázračně zneškodnil, ale odražený míč trefil Aubameyangovu ruku nad hlavou a od ní se odrazil do sítě. Gabonský kanonýr vstřelil 96. bundesligový gól, což se před ním z afrických hráčů povedlo pouze Anthonymu Yeboahovi.

O šest minut později si srazil Sahinův centrovaný míč do vlastní branky Stambouli a ve 20. minutě zvýšil na rozdíl tří branek Götze, který si naskočil na Aubameyangův centr a hlavou poslal míč do gólmanova protipohybu.

A v 25. minutě to bylo už 4:0, když Guerreiro napálil padající míč k tyči Fährmannovy brány. Trenér Schalke Domenico Tedesco zareagoval dvojím střídáním, jeho svěřenci se ale do žádné vážnější příležitosti v průběhu první půle nedostali.

I ve druhém dějství viděli diváci spoustu ostrých zákroků a potyček. V 61. minutě Schalke snížilo po Burgstallerově hlavičce a v 65. minutě už to bylo jen o dvě branky. Brankáře Weidenfellera, jenž chytal rekordní 24. vestfálské derby, překonal po pohotovém zpracování střídající Harit.

Zápas dostal další zápletku v 72. minutě, když se nechal po druhé žluté kartě vyloučit Aubameyang. V 86. minutě snížil na nejtěsnější rozdíl Caligiuri, který se po individuální akci trefil do horního rohu.

Vypjatý závěr v průběhu sedmiminutového nastavení přinesl hostům vyrovnání po hlavičce Nalda, který rozpoutal po závěrečném hvizdu hromadnou strkanici mezi hráči obou týmů. Schalke tak drží sedmizápasovu neporazitelnost, naopak Borussia nevyhrála už šest ligových utkání za sebou.

SESTŘIH: Dortmund - Schalke 4:4. Hosté předvedli neuvěřitelný obrat

Mönchengladbach udeřil proti bundesligovému lídrovi na konci první půle. Ve 39. minutě proměnil pokutový kop po odpískané Süleho ruce Thorgan Hazard a o pět minut později přidal druhou branku po nezištné Stindlově přihrávce Ginter.

Bavorský velkoklub soupeře ve druhém poločase sevřel a z velkého tlaku přišly šance. V 66. minutě Sommer vyškrábl Tolissův pokus na tyč, v 74. minutě už byl ale krátký na dalekonosný Vidalův volej. Další branku už však favorit nepřidal. Mönchengladbach se díky výhře bodově dotáhl na třetí Schalke.

SESTŘIH: Monchengladbach - Bayern 2:1. První prohra pod Heynckesem

Úvodní gól zápasu Lipsko - Brémy vstřelil ve 34. minutě Keita, který placírkou umístil míč k tyči. Na 2:0 zvýšil v 87. minutě Bernardo. Werder tak nenavázal na první ligové vítězství z minulého kola a Lipsko naopak potvrdilo domácí formu: na svém stadionu má bilanci pěti výher a jedné remízy.

SESTŘIH: RB Lipsko - Werder Brémy 2:0. Pavlenka další prohře nezabránil

Fotbalisté Hoffenheimu podlehli v Hamburku 0:3. Český reprezentant Pavel Kadeřábek byl po zranění kolena připravený na lavičce, šanci však za poražený celek nedostal. Hoffenheim nevyužil možnost posunout se na páté místo a zůstal sedmý. Hamburk se odrazil z barážové pozice.

Domácí šli do vedení už po šesti minutách poté, co si Santosův centr do vlastní brány srazil Akpoguma. Zvýšit mohl v závěru poločasu Kostič, gólman Baumann byl ale u tyče včas. Branková konstrukce jej zachránila krátce po změně stran při Woodově střele.

Baumann následně exceloval i při Arpově střele, na druhé straně zasáhl Mathenia včas proti Uthovi. Přístavní celek definitivně rozhodl o tříbodovém zisku v závěrečné čtvrthodině. Nejprve Baumann dobře nezareagoval na Kostičův přímý kop a následně na 3:0 upravil Jung.

"Rád se vyjadřuji upřímně: nacházíme se ve výsledkové krizi. Nesmíme se zabývat minulostí a musíme udělat vše, co je v našich silách, abychom zase vyhráli," zhodnotil nepříznivou situaci kouč Hoffenheimu Julian Nagelsmann."Po většinu času se nám dařilo nenechat soupeři prostor. Dobře jsme presovali a měli jsme více gólových šancí. Je to naprosto zasloužené vítězství," uvedl jeho protějšek Markus Gisdol.

SESTŘIH: Hamburk – Hoffenheim 3:0. Hosté bez Kadeřábka padli

Vedad Ibiševič rozhodl o výhře Herthy Berlín 2:0 v Kolíně nad Rýnem, do jehož sítě nastřílel už deset branek, což se mu proti nikomu jinému nepovedlo. Poprvé od října 2012 navíc dokázal skórovat ve třech bundesligových zápasech po sobě.

Bosenský útočník připravil nepříjemnou premiéru obránci Yannu Aurelovi Bisseckovi, který se ve věku 16 let, 11 měsíců a 28 dní stal nejmladším debutantem porýnského celku. Kolín stále čeká na první výhru v sezoně, z 13 zápasů vydoloval jen dva body. Hertha poprvé v ročníku zvítězila venku.

SESTŘIH: Kolín nad Rýnem - Hertha 0:2. Domácí zůstávají poslední

SESTŘIH: Augsburg - Wolfsburg 2:1. Morávek se na hřiště nedostal

SESTŘIH: Frankfurt - Leverkusen 0:1. Rozhodl Volland

SESTŘIH: Freiburg - Mohuč 2:1. Utkání rozhodlo divoké nastavení

SESTŘIH: Hannover - Stuttgart 1:1. Souboj nováčků bez vítěze