SESTŘIHY: Kadeřábek byl u debaklu Lipska, Pavlenka vynuloval Stuttgart

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Bayernu opět zvýšili náskok na čele tabulky německé Bundesligy, když ve 14. kole zvítězili nad Hannoverem 3:1. Pomohl jim zkrat Lipska na půdě Hoffenheimu, kterému pomohl k vítězství 4:0 i český obránce Pavel Kadeřábek. Ztratilo také třetí Schalke, které doma pouze remizovalo s posledním Kolínem nad Rýnem 2:2. Češi v Brémách pak slaví výhru 1:0 nad Stuttgartem, jenž vychytal Jiří Pavlenka a připsal si další čisté konto v sezoně. V atraktivním duelu Leverkusen remizoval s Dortmundem 1:1 a Mohuč nestačila doma na Augsburg.

MATCH OVERVIEW LEGACY

Hrdinou zápasu Hoffenheim - Lipsko byl domácí záložník Serge Gnabry, který dal první góly v novém dresu po letním příchodu z Brém. V 52. minutě zvýšil na 2:0, poté co se v prvním poločase trefil Amiri. V 62. minutě pak Gnabry předvedl parádní lob téměř z poloviny hřiště, kterým překvapil brankáře Gulácsiho. Výsledek ještě zpečetil Uth.

Hoffenheim vyhrál na domácím hřišti po třech zápasech a posunul se na pohárové příčky. Lipsko utrpělo nejvyšší porážku ve své bundesligové historii.

SESTŘIH: Hoffenheim - Lipsko 4:0. Kadeřábek pomohl zničit druhý tým tabulky

Brémy teprve podruhé v sezoně vyhrály, poté co Stuttgart porazily díky Kruseho gólu ze závěru prvního poločasu. Za Werder odehráli celé utkání brankář Jiří Pavlenka a obránce Theodor Gebre Selassie.

SESTŘIH: Brémy - Stuttgart 1:0. Pavlenka vychytal nulu a slaví druhou výhru v sezoně

V mnichovské Allianz aréně viděli diváci hodně rušný první poločas. V úvodu zápasu trefil Vidal tyč a stejný hráč otevřel v 17. minutě hlavičkou skóre. Chilský záložník se poprvé v dresu Bayernu trefil ve třech ligových zápasech po sobě.

Po necelé půlhodině hry rozhodčí neuznali kvůli ofsajdu gól Lewandowskému a o pár okamžiků později nařídili pokutový kop ve prospěch hostů. Füllkrug napoprvé uspěl, ale sudí nechal penaltu opakovat a na druhý pokus už Sven Ulreich v domácí bráně zasáhl.

Hannover se přesto dočkal vyrovnání, v 35. minutě si naskočil na Klausův roh Benschop a hlavou usměrnil míč do sítě. Bayern inkasoval v bundeslize po rohovém kopu poprvé od února 2015.

Vítěznou branku vsítil v 67. minutě Coman, který ve vápně zpracoval Müllerův oblouček a zakončil do horní části brány. V závěru ještě zvýšil z penalty svým 14. ligovým gólem v sezoně Lewandowski.

SESTŘIH: Bayern - Hannover 3:1. Obhájce zvýšil náskok, ligu vede už o šest bodů

U nečekaně hladké výhry Hoffenheimu nechyběl ani Pavel Kadeřábek

Leverkusen byl v zápase s Dortmundem v první půli aktivnější. Ve 20. minutě Havertz nastřelil spojnici brány a o deset minut později se prosadil po propadnutí dortmundské obrany a pozdním výběhu brankáře Bürkiho Kevin Volland. Německý útočník si připsal v posledních šesti ligových zápasech pět branek a jednu asistenci.

Krátce před přestávkou ale dostal červenou kartu Wendell, po jehož surovém šlapáku musel střídat Castro. Kouč Borussie Peter Bosz byl nucen udělat v úvodním dějství už druhou změnu, protože hned v úvodu se zranil útočník Philipp.

Po změně stran se obraz hry změnil a Dortmund dokázal zásluhou Jarmolenka v 73. minutě vyrovnat. Ukrajinský křídelní hráč si zpracoval před bránou Schürrleho přihrávku a uklidil míč přesně k tyči.

SESTŘIH: Leverkusen - Dortmund 1:1. Bída hostů pokračuje, Borussia se propadá tabulkou

SESTŘIH: Mohuč - Augsburg 1:3. Hosté podruhé v řadě slaví a dotahují se na pohárové příčky

SESTŘIH: Schalke - Kolín 2:2. Favorit selhal, dvakrát vedl, poslední hosté si vezou bod

SESTŘIH: Freiburg - Hamburk 0:0. Střelecká bída, domácí jsou stále na sestup

Fotbalisté Herthy Berlín bez zraněného záložníka Vladimíra Daridy ztratili vedení v zápase 14. kola německé ligy s Frankfurtem a prohráli 1:2. Poprvé od ledna 2014 Eintrachtu podlehli, pro domácího kouče Pála Dárdaie je to vůbec první porážka s tímto soupeřem v trenérské kariéře.

Hertha se dostala do vedení po čtvrthodině hry. Po Leckieho obloučku se trefil Selke, radost však domácím vydržela jen chvíli, poté nechytatelnou ranou ze šestnácti metrů vyrovnal Wolf.

Berlínský celek nakonec deset minut před koncem přišel i o bod, když se k odraženému míči ve vápně dostal Boateng a dokonal obrat proti týmu, jehož je odchovancem. V závěru mohl vyrovnat střídající Lustenberger, trefil však břevno.

Frankfurt potvrdil, že se mu venku daří: z osmi zápasů získal 15 bodů a je nejlepším bundesligovým týmem na hřištích soupeřů. Herthu porazil po šesti utkáních.

SESTŘIH: Hertha Berlín - Frankfurt 1:2. Domácí bez Daridy ztratili dobře rozehraný zápas

Wolfsburg překvapivě jednoznačně ovládl duel s Mönchengladbachem. Už ve čtvrté minutě vedl po střele Malliho, který v posledních čtyřech duelech dal stejný počet branek. Na 2:0 zvýšil v 25. minutě lobem Didavi a definitivně pojistil výhru "Vlků" v 71. minutě tečovanou střelou Guilavogui.

Mönchengladbach po čtyřech duelech bez prohry poprvé nebodoval. V předchozím kole zdolal Bayern Mnichov 2:1 a dnes se potvrdilo prokletí bundesligových celků: posledních devět týmů, které porazily bavorský velkoklub, nedokázalo zvítězit v následujícím ligovém utkání.

SESTŘIH: Wolfsburg - Mönchengladbach 3:0. Domácí zaskočili favorita v úvodu utkání

1. Bayern 34 27 3 4 92:28 84
2. Schalke 34 18 9 7 53:37 63
3. Leverkusen 34 15 10 9 59:44 55
4. Hoffenheim 34 15 10 9 66:48 55
5. Dortmund 34 15 10 9 64:47 55
6. Lipsko 34 15 8 11 57:53 53
7. Stuttgart 34 15 6 13 36:36 51
8. Frankfurt 34 14 7 13 45:45 49