SESTŘIHY: Bayern přejel Hoffenheim 5:2. Pavlenka má šestou nulu

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Leverkusenu porazili ve 20. kole německé ligy na svém hřišti Mohuč 2:0 a vrátili se na druhé místo tabulky o skóre před Schalke. Favorit rozhodl o výhře až ve druhém poločase.  Lídr bundesligy Bayern Mnichov otočil duel s Hoffenheimem a zvítězil 5:2. Slaví i Schalke, které vyhrálo 2:0 ve Stuttgartu. Potřetí za sebou remizoval Dortmund, alespoň bod proti Freiburgu zachránil gólem na 2:2 ve třetí minutě nastavení Jeremy Toljan. Lipsko též jen remizovalo 1:1 s předposledním Hamburkem. Brankář Jiří Pavlenka si proti Herthě Berlín připsal šesté čisté konto v aktuálním ročníku a přispěl Brémám k bodu po bezbrankové remíze.

MATCH OVERVIEW LEGACY

Krátce po změně stran otevřel skóre osmým ligovým gólem v sezoně Bailey, jehož střela ze střední vzdálenosti zapadla přesně k tyči Zentnerovy brány. Hráči Bayeru tím vytvořili nový klubový rekord, protože skórovali v 25. bundesligovém zápase v řadě. V 68. minutě pojistil výhru z penalty Wendell.

SESTŘIH: Bayer Leverkusen - Mohuč 2:0. Opět se blýskl Bailey, Bayer drží druhé místo

Leverkusen ztrácí 16 bodů na vedoucí Bayern. Mohuč má náskok tří bodů na Brémy, které jsou na 16. místě znamenajícím baráž o udržení.

SESTŘIH: Hannover - Wolfsburg 0:1. Vlci zabrali po dvou ztrátách

SESTŘIH: Bayern - Hoffenheim 5:2. Favorit otočil z 0:2 a jasně vyhrál

Bayern nezačal doma proti Hoffenheimu vůbec dobře. Už ve druhé minutě Kimmich zasáhl ve vápně Gnabryho, nařízenou penaltu sice Ulreich faulovanému forvardovi chytil, na Uthovu dorážku už ale nestačil. Krátce poté zvýšil povedenou střelou ze střední vzdálenosti Gnabry.

Svěřenci nejstaršího bundesligového trenéra Juppa Heynckese (72 let) ale utkání proti týmu naopak nejmladšího kouče Juliana Nagelsmanna (30) otočili. Ještě do přestávky srovnali Lewandowski, jenž skóroval v desátém domácím ligovém duelu v řadě, a Boateng.

Poprvé od listopadu 2013 se v rámci jednoho kola trefil jak mnichovský obránce Jerome, tak jeho bratr Kevin-Prince, který v pátek přispěl k výhře Frankfurtu 2:0 nad Mönchengladbachem.

Po změně stran zajistili Bayernu sedmý tříbodový zisk v řadě Coman a Vidal a v závěru na 5:2 upravil střídající Wagner, který do mnichovského velkoklubu přestoupil v prosinci právě z Hoffenheimu.

Bayern na domácím hřišti neprohrál posledních 32 bundesligových duelů. Hoffenheim, za který odehrál celý zápas reprezentant Pavel Kadeřábek, z posledních čtyř zápasů získal jediný bod.

SESTŘIH: Brémy - Hertha 0:0. Pavlenka udržel šestou nulu v sezoně

Brémy s reprezentanty Jiřím Pavlenkou a Theodorem Gebre Selassiem remizovaly bez branek s Herthou Berlín. Werder se v desáté minutě radoval z branky, rozhodčí ji ale po zhlédnutí videa neuznal kvůli předcházejícímu faulu. Gebre Selassie se v 74. minutě dostal do velké šance, jeho hlavičku ale zneškodnil gólman Kraft. Za hosty nenastoupil záložník Vladimír Darida.

SESTŘIH: Stuttgart - Schalke 0:2. Hosté se drží druzí, rozhodl Naldo

Obránce Schalke Naldo nastoupil ke 337. bundesligovému utkání, což z něj činí Brazilce s nejvyšším počtem startů v soutěži. Rekord oslavil ve Stuttgartu gólem ve 14. minutě, kterým nastartoval celek z Gelsenkirchenu na cestě za vítězstvím. O pět minut později skóroval z penalty Harit.

SESTŘIH: Dortmund - Freiburg 2:2. Domácí zachránili bod v závěru

Za Dortmund tentokrát nastoupil útočník Aubameyang, ani gabonský kanonýr ale nedovedl Borussii k vítězství. Na Kagawův gól z deváté minuty zareagoval dvěma trefami Petersen, v 93. minutě ale rozhodl o dělbě bodů Toljan. Dortmund drží neporazitelnost proti Freiburgu už 14 utkání. Hosté bodovali v osmém zápase v řadě.

SESTŘIH: Lipsko - Hamburk 1:1. Hosté získali překvapivý bod

SESTŘIH: Kolín - Augsburg 1:1. Vyrovnaný zápas přinesl bod oběma týmům

Hosté měli ve druhém poločase několik příležitostí k obratu, žádnou ale neproměnili. Dvakrát trefili břevno - nejprve ze hry Patrick Herrmann a z pokutového kopu pak i Thorgan Hazard, který mohl v 78. minutě vyrovnat.

Frankfurt bodoval popáté za sebou a v tabulce je před ním jen Bayern Mnichov. Obhájce mistrovského titulu má v čele náskok 14 bodů.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.