Autor: md
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Nový hrdina! Fotbalisté Dortmundu dokázali v pátek večer utnout sérií tří remíz a vyhrát 3:2 na hřišti Kolína nad Rýnem. Hlavním strůjcem těsného vítězství, které katapultovalo hosty na druhou pozici bundesligy, byl belgický útočník Michy Batshuayi. Dal dva góly a na rozhodující pak přihrál.

Hned první zápas 21. kola přinesl velkou událost. "Snový debut," hlásila po zápase na adresu Batshuaye oficiální stránka bundesligy. "Všechno je perfektní," přidal se samotný hráč.

Čtyřiadvacetiletý Belgičan přišel do klubu poslední den zimního přestupového období jako přímá náhrada za odcházejícího Pierra-Emericka Aubameyanga, který nabral směr Arsenal a za 63 milionů eur.

Němci přistoupili na transfer až ve chvíli, kdy si byli jistí, že budou mít adekvátní náhradu. Aubameyang byl totiž nejlepším střelcem Dortmundu s 18 góly ve 23 zápasech.

NEJ hráč bundesligy: Debut z říše snů, Batshuayi byl u všech tří branek Dortmundu

Nástupcem snipera z Gabonu se má stát právě Michy Batshuayi z konkurenční Chelsea, kde mu italský trenér Antonio Conte nedopřál dostatečné herní vytížení a belgický reprezentant nechtěl přijít o šanci zahrát si na blížícím se MS v Rusku.

Do Dortmundu dorazil Batshuayi na půlroční hostování a hned po oznámení celého transferu sršel svým typickým humorem.

"Slyšel jsem, že pozice Batmana v BVB je volná, tak jsem se rozhodl ji převzít," glosoval svůj přesun do Německa na Twitteru. Narážel tak na oslavu dortmundského dua Aubameyang-Reus po gólu v derby proti Schalke v roce 2015, při které byl využit kostým známého komiksového hrdiny. Teď to jen potvrdil. "Klubové barvy - černá a žlutá jsou moje oblíbené, protože miluju Batmana a SpongeBoba Squarepants," připomněl.

Batshuayi splatil důvěru trenéra Petera Stögera hned v 35. minutě, když zužitkoval přihrávku levého obránce Jeremy Toljana a zblízka propálil bezmocného domácího brankáře Timo Horna - 1:0 pro Dortmund.

SESTŘIH: Kolín - Dortmund 2:3. Hostující posila Batshuayi při premiéře zářila

Druhý gól vstřelil Belgičan v 62. minutě, kdy získal míč na jednom z domácích stoperů a po následné přihrávce od Christiana Pulišiče podruhé prostřelil padajícího Horna. Dortmund tak díky dvěma trefám Batshuayi vedl 2:1, ale o vítězství proti poslednímu týmu tabulky se musel strachovat až do poslední minuty.

Domácí "Kozli" totiž dokázali dvakrát vyrovnat zásluhou Zollera a Mereho a hostům přiřknul tři body až v závěru svým gólem Andre Schürrle.

Jedno je ale jasné. Dortmund našel nového Batmana a s ním bude doufat v návrat na vítěznou vlnu. Vždyť také Batshuayi je prvním hráčem od srpna 2013, kterému se při jeho debutu v bundeslize povedlo vstřelit víc než jednu branku. Naposledy to dokázal právě jeho předchůdce Aubameyang. To je určitě znamení.