SESTŘIHY: Bayern dál válí. Morávek hrál poprvé od října, Pavlenka chyboval

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Fotbalisté Bayernu Mnichov vyhráli v německé fotbalové lize v Mohuči 2:0 a zvýšil náskok v čele tabulky na 18 bodů. Brémy s dvěma Čechy v sestavě porazily Schalke 2:1. Domácí však vedly 1:0 po hrubé chybě brankáře Jiřího Pavlenky. Vítězný gól padl ve čtvrté minutě nastavení. Za Dortmund se skvěle uvedl Belgičan Michy Batshuay, který při výhře nad Kolínem dva góly dal a na jeden přihrál. Pavel Kadeřábek naskočil za Hoffenheim do souboje s Herthou Berlín (1:1) až jako náhradník. Naopak záložník Vladimír Darida se vrátil do základní sestavy. Jan Morávek nastoupil poprvé od 21. října za Augsburg a pomohl k výhře 3:0 nad Frankfurtem.

MATCH OVERVIEW LEGACY

Bayern rozhodl o svém vítězství v poslední čtvrthodině prvního poločasu. Ve 33. minutě napálil Ribéry odražený míč po rohovém kopu přesně k tyči a svým 114. gólem za Bayern se zařadil na 11. místo historické klubové tabulky střelců. Krátce před pauzou přidal druhý gól James Rodríguez.

Bavorský velkoklub vyhrál desáté soutěžní utkání v řadě. To se mu naposledy povedlo v roce 2015 mezi srpnem a říjnem.

SESTŘIH: Mohuč - Bayern 0:2. Mnichov vede ligu už o 18 bodů

Robert Lewandowski v zápase proti Mohuči

Augsburgu se v této sezoně na domácím hřišti daří a potvrzoval to i od začátku proti Eintrachtu. V 19. minutě se ke sražené střele dostal Ku Ča-čchol a otevřel skóre. Vyrovnat mohl vzápětí Jovič, jeho pokus ale skončil na tyči.

SESTŘIH: Augsburg - Frankfurt 3:0. Morávek nastoupil poprvé od října

Morávek opustil hřiště po 70 minutách, jeho tým potom dokázal ještě dvakrát skórovat. Nejprve si míč efektně zpracoval Gregoritsch a zvýšil na 2:0, v závěru pak střídající Richter oslavil premiérový zásah za A-tým.

Augsburg doma bodoval pošesté v řadě. Frankfurt nenavázal na předchozí povedené výkony a poprvé po pěti duelech prohrál.

SESTŘIH: Mönchengladbach - RB Lipsko 0:1. Rozhodla 20letá posila z Anglie

Brémy od 24. minuty prohrávaly po gólu Konopljanky, jehož střela ze střední vzdálenosti doprostřed branky proklouzla chybujícímu Pavlenkovi mezi prsty. Klíčový moment nastal v 69. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen stoper Schalke Nastasič.

K obratu zavelel v 79. minutě Kruse, který využil velké chyby brankáře Fährmanna, jemuž po trestném kopu vypadl míč z rukou. První výhru po třech zápasech zařídil Werderu ve třetí minutě nastavení Junuzovič.

SESTŘIH: Schalke - Brémy 1:2. Pavlenka udělal hrubku, hráči ho podrželi

Hoffenheim se ujal vedení díky proměněnému pokutovému kopu Kramariče. Po necelé hodině hry ale vyrovnal Kalou, který si naskočil na Lazarův centr a hlavou překonal Baumanna. Hoffenheim čeká na ligovou výhru už pět utkání a podobně jako Hertha zůstává ve středu tabulky.

SESTŘIH: Hertha Berlín - Hoffenheim 1:1. Darida zpět v sestavě, Kadeřábek šel z lavičky

SESTŘIH: Freiburg - Leverkusen 0:0. Bayer drží druhé místo

Mario Gomez rozhodl o remíze Stuttgartu 1:1 ve Wolfsburgu, odkud v prosinci přestoupil.

SESTŘIH: Wolfsburg - Stuttgart 1:1. Gomez dal gól Vlkům, kde na podzim hrál

Čtyřiadvacetiletý Batshuayi, který přišel do Dortmundu na hostování z Chelsea těsně před uzávěrkou přestupového období, otevřel skóre v 35. minutě. Postaral se tak o pětistou branku tohoto ročníku bundesligy.

Po hodině hry vyrovnal hlavou střídající Simon Zoller, o pár minut později se podruhé v utkání trefil Batshuayi. Domácí dokázali znovu vyrovnat, když se další povedenou hlavičkou prosadil Jorge Mere.

O výhře Dortmundu rozhodl šest minut před koncem po Batshuayiově přiťuknutí Schürrle, jehož prudká střela zapadla přesně do šibenice. Borussia si tak po třech remízách připsala plný bodový zisk.

SESTŘIH: Kolín - Dortmund 2:3. Hostující posila Batshuayi při premiéře zářila

NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka po kiksu zářil, vychytal velkou šanci Konopljanky

NEJ moment bundesligy: Takhle brání kapitán! Sokratis hlavou vyrazil nebezpečnou střelu

NEJ hráč bundesligy: Debut z říše snů, Batshuayi byl u všech tří branek Dortmundu

NEJ góly bundesligy: Super technik Gregoritsch i Ribéryho dělovka

NEJ pohyb bundesligy: Perfektní lob vedl k vítěznému gólu Brém

NEJ tým bundesligy: Debutanti Lookman a Batshuayi i zkušený lídr Ribéry

1. Bayern 34 27 3 4 92:28 84
2. Schalke 34 18 9 7 53:37 63
3. Leverkusen 34 15 10 9 59:44 55
4. Hoffenheim 34 15 10 9 66:48 55