SESTŘIHY: Série Bayernu končí na Lipsku! Pavlenka i Dortmund slaví

0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

SOUHRN 27. KOLA |  Fotbalisté Bayernu Mnichov po třinácti zápasech prohráli. Na hřišti šestého Lipska ztratili vedení a v utkání 27. kola německé ligy podlehli 1:2. V čele tabulky ale mají stále luxusní sedmnáctibodový náskok před Schalke. Dortmund porazil Hannover 1:0 a bodoval ve dvanáctém utkání po sobě. V tabulce jsou třetí, na Schalke ztrácejí bod. Hannover počtvrté v řadě prohrál, stále však má k dobru sedm bodů na barážovou šestnáctou pozici. Leverkusen nevyužil možnost posunout se na čtvrté místo, když překvapivě podlehl na hřišti Kolína nad Rýnem 0:2 a venku prohrál poprvé od 20. září.

Lipsko - Bayern Mnichov 2:1

Branky: (37. Keita, 56. Werner - 12. Wagner)

SESTŘIH: Lipsko - Bayern Mnichov 2:1. Bundesligový suverén padl po třinácti zápase

Trenér Bayernu Jupp Heynckes se rozhodl některým tahounům dopřát odpočinek, v základní sestavě tak nastoupili například Süle, Bernat nebo Wagner. Posledně jmenovaný poslal mnichovský velkoklub ve 12. minutě do vedení po Rodríguezově centru.

Lipsko ale obhájce titulu zatlačilo a ještě do přestávky vyrovnalo zásluhou Keity. Hosté za celý poločas vystřelili pouze jednou, což se jim ještě v sezoně nestalo.

Po změně stran dokonal obrat Werner, který ukončil bundesligový gólový půst trvající sedm zápasů. Vzápětí mohl i zvýšit na 3:1, trefil však jen boční síť. Přesto Lipsko poprvé v historii Bayern porazilo.

Domácí: 37. Keïta, 56. Werner

Hosté: 12. Wagner

Domácí: Gulácsi – Laimer, Konaté, Upamecano, Ilsanker – Kampl, Demme, Keïta (69. Forsberg), Bruma – Y. Poulsen, Sabitzer (10. Werner, 83. Augustin).

Hosté: Ulreich – Kimmich (79. Rafinha), Süle, Hummels, Alaba – Rudy, Arturo Vidal – T. Müller, James Rodríguez (72. Lewandowski), Bernat (61. Ribéry) – Wagner.

SESTŘIH: Dortmund - Hannover 1:0. O jedinou branku utkání se postaral Batshuayi

Fotbalisté Dortmundu porazili v 27. kole německé ligy Hannover 1:0 a bodovali ve dvanáctém utkání po sobě. V tabulce jsou třetí, na druhé Schalke ztrácejí bod.

Hannover počtvrté v řadě prohrál, stále však má k dobru sedm bodů na barážovou šestnáctou pozici. Leverkusen nevyužil možnost posunout se na čtvrté místo, když překvapivě podlehl na hřišti Kolína nad Rýnem 0:2 a venku prohrál poprvé od 20. září.

O výhře Borussie rozhodl Michy Batshuayi, který v Dortmundu, v němž hostuje z londýnské Chelsea, chytil formu. Skórovat mohl už v první minutě, nastřelil však tyč.

V 24. minutě už měl více štěstí, když Schürrle nacentroval od rohového praporku na bližší tyč a čtyřiadvacetiletý Belgičan efektně zakončil patou. Připsal si už šestý bundesligový gól v sedmém zápase za Borussii.

Domácí: 24. Batshuayi

Hosté:

Domácí: Bürki – Ł. Piszczek, Akanji, Toprak (46. Papastathopoulos), Schmelzer (C) – Dahoud, G. Castro (64. Weigl) – Pulisic (70. Philipp), M. Götze, Schürrle – Batshuayi.

Hosté: Tschauner (C) – Sorg (78. Fossum), Sané, Anton – Korb, Schwegler, Klaus, Bakalorz (86. Mania), Ostrzolek – Füllkrug (73. Sarenren-Bazee), Jonathas.

Domácí: Guerreiro, Weigl, Sancho, Philipp, Papastathopoulos, Weidenfeller, Şahin

Branky: 9. Osako, 69. Zoller

Kolín nad Rýnem vedl nad Leverkusenem od deváté minuty, kdy brankáře Lena překonal Osako. Bayer navíc v 33. minutě musel do deseti, neboť byl Alario rovnou vyloučen za úder loktem.

Přesilovku domácí využili v druhém poločase k další brance, kterou přidal Zoller. Kolín se posunul na předposlední pozici a má pětibodovou ztrátu na záchranu.

SESTŘIH: Kolín nad Rýnem - Leverkusen 2:0. Domácí se odpoutali z posledního místa tabulky

Domácí: 9. Osako, 69. Zoller

Hosté:

Domácí: T. Horn – Maroh, Meré, Heintz – Risse, Höger (59. S. Özcan), Koziello, Hector (C) – Osako, Zoller (80. C. Pizarro), Bittencourt (71. Clemens).

Hosté: Leno (C) – Jedvaj (46. Henrichs), Tah, S. Bender, Wendell – Baumgartlinger (46. Pohjanpalo), Aránguiz – Brandt, Havertz, Bailey (73. Bellarabi) – Alario.

SESTŘIH: Wolfsburg - Schalke 0:1. Domácí zahodili penaltu, rozhodl vlastní gól

Schalke vyhrálo ve Wolfsburgu 1:0, minimálně o týden odložilo mistrovské oslavy vedoucího Bayernu Mnichov a pojistilo si druhé místo v tabulce. Na třetí Dortmund mají "Königsblauen" čtyřbodový náskok, ale úhlavní rival odehrál o zápas méně.

Wolfsburg v 76. minutě zahodil velkou šanci na vedoucí gól, když Paul Verhaegh z penalty nepřekonal brankáře Ralfa Fährmanna. Štěstí měli hosté i o deset minut později, kdy si Robin Knoche srazil do vlastní sítě střelu náhradníka Breela Embola.

Domácí:

Hosté: 86. Knoche (vl.)

Domácí: Casteels – Verhaegh (C) (90+1. Steffen), Bruma, Knoche, William – Arnold, Guilavogui, Bazoer (80. Osimhen) – Didavi, Dimata, Brekalo (89. Origi).

Hosté: Fährmann (C) – Stambouli (65. Insua), Naldo, Nastasić – D. Caligiuri, Goretzka, Meyer, Bentaleb, Oczipka – Harit (60. Embolo) – Burgstaller (80. Di Santo).

Domácí: Grün, Itter, Malli, Origi, Osimhen, Steffen, Uduokhai

Hosté: Nübel, Di Santo, Embolo, Insua, Konopljanka, Pjaca, Schöpf

Hosté: Insua

Benjamin Cortus – Florian Badstübner, Arno Blos

Volkswagen Arena, Wolfsburg

Mönchengladbach - Hoffenheim 3:3

Branky: 33. Drmič, 72. Stindl, 90. Ginter - 13. Hübner, 58. Kramarič z pen., 73. Grillitsch

SESTŘIH: Mönchengladbach - Hoffenheim 3:3. Domácí zachránili bod v poslední minutě

Pavel Kadeřábek s Hoffenheimem útočil na šestou příčku, ale přišel o ni v poslední minutě zápasu na hřišti Mönchengladbachu, který vyrovnal na konečných 3:3.

Domácí: 33. Drmić, 72. Stindl, 90. Ginter

Hosté: 13. Hübner, 58. Kramarić, 73. Grillitsch

Domácí: Sommer – Jantschke, Ginter, Elvedi, Wendt (81. Johnson) – J. Hofmann, Cuisance – Herrmann (70. Raffael), Stindl (C), T. Hazard – Bobadilla (21. Drmić).

Hosté: Baumann – Akpoguma, Vogt, Hübner – Kadeřábek, Amiri (81. Nordtveit), Polanski (C) (54. Uth), Grillitsch, N. Schulz – Kramarić, Gnabry (75. Szalai).

SESTŘIH: Hamburk - Hertha Berlín 1:2. Hosté otočili zápas ve druhém poločase

Z výhry se radoval také Vladimír Darida, jehož Hertha zvítězila 2:1 v Hamburku a napravila předchozí čtyři ztráty. Naopak Hamburk se neprobral ani pod novým trenérem Christianem Titzem a v posledních osmi zápasech získal jen tři body. Darida měl jednu nebezpečnou střelu, ale gólmana nepřekonal.

Domácí: 25. Santos

Hosté: 56. Lazaro, 63. Kalou

Domácí: Pollersbeck – Sakaj (C), G. Jung, van Drongelen, Santos – Holtby (65. Wood), Steinmann – Ito (71. Jatta), Hunt, Kostić – Arp (78. Waldschmidt).

Hosté: Almenning Jarstein – Weiser, Stark, Rekik, Plattenhardt – Maier (88. Skjelbred), Lustenberger – Lazaro, Darida, Mittelstädt (60. Kalou) – Ibišević (C) (71. Selke).

Branky: 6. Boateng, 23. Jovič, 42. Rebič

SESTŘIH: Frankfurt - Mohuč 3:0. Domácí rozhodli v prvním poločase, hosté jsou na sestup

Domácí: 6. K-P. Boateng, 23. Jović, 42. Rebić

Hosté:

Domácí: Hradecky – D. da Costa, Falette, Hasebe, D. Abraham (C), Willems (82. G. Fernandes) – M. Wolf, de Guzmán, K-P. Boateng (75. Gaćinović) – Jović, Rebić (71. Tawatha).

Hosté: F. Müller – Balogun, Gbamin, A. Diallo – Onisiwo, N. de Jong (46. Latza), Maxim (46. Öztunali), Serdar, Brosinski (C) – Ujah (55. Muto), Quaison.

SESTŘIH: Augsburg - Brémy 1:3. Werder opět bodoval a uniká pásmu sestupu

Čeští reprezentanti Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie pomohli fotbalistům Brém k výhře 3:1 v Augsburgu. Werder bodoval počtvrté za sebou, z toho třikrát vyhrál, a na dvanáctém místě bundesligové tabulky se vzdálil na osm bodů pásmu sestupu.

Hrdinou Brém byl Ishak Belfodil, který si v 6. minutě pohrál s obráncem a skóroval, před poločasem pak se štěstím zvýšil a následně přihrál i na třetí gól. Pavlenku překonal jen Rani Khedira, na jehož hlavičku neměl český gólman nárok. Mezi střelce se mohl zapsat i Gebre Selassie, ale svou hlavičku poslal pouze do břevna. Domácím nepomohl ani Jan Morávek, který odehrál druhý poločas.

Domácí: 64. R. Khedira

Hosté: 6. Belfodil, 41. Belfodil, 83. M. Kruse

Domácí: Hitz – Schmid, Kačar (46. Morávek), Hinteregger, Max – R. Khedira, Baier (C) – Richter (80. Córdova), Ku, Caiuby – Gregoritsch.

Hosté: Pavlenka – Gebre Selassie, Langkamp, N. Moisander, Augustinsson – M. Eggestein, Bargfrede, Delaney (65. Junuzović) – Belfodil (90+1. Jóhannsson), M. Kruse (C), Kainz (86. Friedl).

Branky: 53. Petersen - 4. a 75. Gomez

SESTŘIH: Freiburg - Stuttgart 1:2. O vítězství hostů se postaral dvěma góly Gómez

Po zimním přestupu ožil Mario Gómez, který opustil Wolfsburg a vrátil se po devíti letech do Stuttgartu, s nímž získal v roce 2007 mistrovský titul. Dvaatřicetiletý kanonýr dal v deseti jarních utkáních šest branek a všechny venku. Na jeho hlavičku po standardní situaci ze čtvrté minuty odpověděl po přestávce Nils Petersen, který přehodil brankáře Rona-Roberta Zielera. Čtvrt hodiny před koncem však znovu zaúřadoval Gómez, který nadvakrát překonal gólmana Freiburgu.

Domácí: 53. Petersen

Hosté: 4. Mario Gómez, 75. Mario Gómez

Domácí: Schwolow – Kübler (76. Stenzel), Gulde, Söyüncü, Günter – Höfler, Koch – Höler (46. Kath), Haberer, Terrazzino (80. Kleindienst) – Petersen (C).

Hosté: Zieler – Beck, Pavard, Badstuber, Emiliano Insúa – Thommy (60. Akolo), Ascacibar (90+1. Mangala), Aogo, Gentner (C) – Ginczek (78. Kamiński), Mario Gómez.

Domácí: Gikiewicz, Lienhart, Frantz, Stenzel, Schuster, Kleindienst, Kath

Hosté: Grahl, Asano, Donis, Akolo, Mangala, Bruun Larsen, Kamiński

Domácí: Petersen, Haberer