SESTŘIHY: Série Bayernu končí na Lipsku! Pavlenka i Dortmund slaví

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

SOUHRN 27. KOLA |  Fotbalisté Bayernu Mnichov po třinácti zápasech prohráli. Na hřišti šestého Lipska ztratili vedení a v utkání 27. kola německé ligy podlehli 1:2. V čele tabulky ale mají stále luxusní sedmnáctibodový náskok před Schalke. Dortmund porazil Hannover 1:0 a bodoval ve dvanáctém utkání po sobě. V tabulce jsou třetí, na Schalke ztrácejí bod. Hannover počtvrté v řadě prohrál, stále však má k dobru sedm bodů na barážovou šestnáctou pozici. Leverkusen nevyužil možnost posunout se na čtvrté místo, když překvapivě podlehl na hřišti Kolína nad Rýnem 0:2 a venku prohrál poprvé od 20. září.

Lipsko - Bayern Mnichov 2:1

Branky: (37. Keita, 56. Werner - 12. Wagner)

SESTŘIH: Lipsko - Bayern Mnichov 2:1. Bundesligový suverén padl po třinácti zápase

Trenér Bayernu Jupp Heynckes se rozhodl některým tahounům dopřát odpočinek, v základní sestavě tak nastoupili například Süle, Bernat nebo Wagner. Posledně jmenovaný poslal mnichovský velkoklub ve 12. minutě do vedení po Rodríguezově centru.

Lipsko ale obhájce titulu zatlačilo a ještě do přestávky vyrovnalo zásluhou Keity. Hosté za celý poločas vystřelili pouze jednou, což se jim ještě v sezoně nestalo.

Po změně stran dokonal obrat Werner, který ukončil bundesligový gólový půst trvající sedm zápasů. Vzápětí mohl i zvýšit na 3:1, trefil však jen boční síť. Přesto Lipsko poprvé v historii Bayern porazilo.

MATCH OVERVIEW LEGACY

Dortmund - Hannover 1:0

Branka: 24. Batshuayi

SESTŘIH: Dortmund - Hannover 1:0. O jedinou branku utkání se postaral Batshuayi

Fotbalisté Dortmundu porazili v 27. kole německé ligy Hannover 1:0 a bodovali ve dvanáctém utkání po sobě. V tabulce jsou třetí, na druhé Schalke ztrácejí bod.

Hannover počtvrté v řadě prohrál, stále však má k dobru sedm bodů na barážovou šestnáctou pozici. Leverkusen nevyužil možnost posunout se na čtvrté místo, když překvapivě podlehl na hřišti Kolína nad Rýnem 0:2 a venku prohrál poprvé od 20. září.

O výhře Borussie rozhodl Michy Batshuayi, který v Dortmundu, v němž hostuje z londýnské Chelsea, chytil formu. Skórovat mohl už v první minutě, nastřelil však tyč.

V 24. minutě už měl více štěstí, když Schürrle nacentroval od rohového praporku na bližší tyč a čtyřiadvacetiletý Belgičan efektně zakončil patou. Připsal si už šestý bundesligový gól v sedmém zápase za Borussii.

Kolín nad Rýnem - Leverkusen 2:0

Branky: 9. Osako, 69. Zoller

Kolín nad Rýnem vedl nad Leverkusenem od deváté minuty, kdy brankáře Lena překonal Osako. Bayer navíc v 33. minutě musel do deseti, neboť byl Alario rovnou vyloučen za úder loktem.

Přesilovku domácí využili v druhém poločase k další brance, kterou přidal Zoller. Kolín se posunul na předposlední pozici a má pětibodovou ztrátu na záchranu.

SESTŘIH: Kolín nad Rýnem - Leverkusen 2:0. Domácí se odpoutali z posledního místa tabulky

Wolfsburg - Schalke 0:1

Branka: 86. vlastní Knoche

SESTŘIH: Wolfsburg - Schalke 0:1. Domácí zahodili penaltu, rozhodl vlastní gól

Schalke vyhrálo ve Wolfsburgu 1:0, minimálně o týden odložilo mistrovské oslavy vedoucího Bayernu Mnichov a pojistilo si druhé místo v tabulce. Na třetí Dortmund mají "Königsblauen" čtyřbodový náskok, ale úhlavní rival odehrál o zápas méně.

Wolfsburg v 76. minutě zahodil velkou šanci na vedoucí gól, když Paul Verhaegh z penalty nepřekonal brankáře Ralfa Fährmanna. Štěstí měli hosté i o deset minut později, kdy si Robin Knoche srazil do vlastní sítě střelu náhradníka Breela Embola.

Mönchengladbach - Hoffenheim 3:3

Branky: 33. Drmič, 72. Stindl, 90. Ginter - 13. Hübner, 58. Kramarič z pen., 73. Grillitsch

SESTŘIH: Mönchengladbach - Hoffenheim 3:3. Domácí zachránili bod v poslední minutě

Pavel Kadeřábek s Hoffenheimem útočil na šestou příčku, ale přišel o ni v poslední minutě zápasu na hřišti Mönchengladbachu, který vyrovnal na konečných 3:3.

Hamburk - Hertha Berlín 1:2

Branky: 25. Santos - 56. Lazaro, 63. Kalou

SESTŘIH: Hamburk - Hertha Berlín 1:2. Hosté otočili zápas ve druhém poločase

Z výhry se radoval také Vladimír Darida, jehož Hertha zvítězila 2:1 v Hamburku a napravila předchozí čtyři ztráty. Naopak Hamburk se neprobral ani pod novým trenérem Christianem Titzem a v posledních osmi zápasech získal jen tři body. Darida měl jednu nebezpečnou střelu, ale gólmana nepřekonal.

Frankfurt - Mohuč 3:0

Branky: 6. Boateng, 23. Jovič, 42. Rebič

SESTŘIH: Frankfurt - Mohuč 3:0. Domácí rozhodli v prvním poločase, hosté jsou na sestup

Augsburg - Brémy 1:3

Branky: 64. Khedira - 6. a 41. Belfodil, 83. Kruse

SESTŘIH: Augsburg - Brémy 1:3. Werder opět bodoval a uniká pásmu sestupu

Čeští reprezentanti Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie pomohli fotbalistům Brém k výhře 3:1 v Augsburgu. Werder bodoval počtvrté za sebou, z toho třikrát vyhrál, a na dvanáctém místě bundesligové tabulky se vzdálil na osm bodů pásmu sestupu.

Hrdinou Brém byl Ishak Belfodil, který si v 6. minutě pohrál s obráncem a skóroval, před poločasem pak se štěstím zvýšil a následně přihrál i na třetí gól. Pavlenku překonal jen Rani Khedira, na jehož hlavičku neměl český gólman nárok. Mezi střelce se mohl zapsat i Gebre Selassie, ale svou hlavičku poslal pouze do břevna. Domácím nepomohl ani Jan Morávek, který odehrál druhý poločas.

Freiburg - Stuttgart 1:2

Branky: 53. Petersen - 4. a 75. Gomez

SESTŘIH: Freiburg - Stuttgart 1:2. O vítězství hostů se postaral dvěma góly Gómez

Po zimním přestupu ožil Mario Gómez, který opustil Wolfsburg a vrátil se po devíti letech do Stuttgartu, s nímž získal v roce 2007 mistrovský titul. Dvaatřicetiletý kanonýr dal v deseti jarních utkáních šest branek a všechny venku. Na jeho hlavičku po standardní situaci ze čtvrté minuty odpověděl po přestávce Nils Petersen, který přehodil brankáře Rona-Roberta Zielera. Čtvrt hodiny před koncem však znovu zaúřadoval Gómez, který nadvakrát překonal gólmana Freiburgu.

1. Bayern 34 24 6 4 88:32 78
2. Dortmund 34 23 7 4 81:44 76
3. Lipsko 34 19 9 6 63:29 66
4. Leverkusen 34 18 4 12 69:52 58
5. Mgladbach 34 16 7 11 55:42 55
6. Wolfsburg 34 16 7 11 62:50 55
7. Frankfurt 34 15 9 10 60:48 54
8. Werder 34 14 11 9 58:49 53