Autor: jap
0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Tak tohle nečekal nikdo. Bundesligový šlágr mezi Bayernem a Dortmundem sliboval napínavou podívanou, namísto toho diváci v Allianz Areně viděli řízenou demolici. Bayern svého soupeře rozdrtil šesti brankami a suverénně vykročil za ligovým titulem. Ten mohou svěřenci Juppa Heynckese oslavit už příští týden.

Lepší velikonoční nadílku si snad ani fanoušci mnichovského celku nemohli přát. Počtvrté v sezoně se fotbalisté Bayernu utkali s ambiciózním týmem z Vestfálska a pokaždé odešli z utkání jako vítězové. Tentokrát šlo o skutečně jednostrannou záležitost.

Šest branek, z toho pět v první půli a navrch jeden gól neuznaný kvůli ofsajdu. V sobotu zkrátka hřiště v Mnichově patřilo jenom jednomu celku - tomu domácímu. Poprvé se prosadili zásluhou Roberta Lewandowského už v páté minutě, další góly pak následovaly.

"Začali jsme vážně dobře. Když v Allianz Areně dostanete jeden, dva kousky, srazí vás to," věděl Thomas Müller, jenž sám prožil velmi povedený večer. Na první gól přihrál Lewandowskému, třetí sám vstřelil a u poslední branky, kterou dalopět polský ostrostřelec, si zase parádně narazil s Joshuou Kimmichem.

Zatímco Bavoři se prosadili hned šestkrát, přičemž o Ribéryho gól z prvního dějství je ještě připravil videorozhodčí, Dortmund vyšel úplně naprázdno a z Mnichova si odvezl ostudný debakl.

SESTŘIH: Bayern - Dortmund 6:0. Lídr zničil hosty během prvního poločasu

„Jsme hrozně zklamaní. Vůbec jsme se nedrželi základních věcí, které vždycky zmiňuji. Nedokázali jsme dostatečně odporovat. Bayern plně využil téměř každou chybu. V tuhle chvíli jsme od Bayernu velmi daleko,“ věděl po utkání trenér BVB Peter Stöger.

Jeho protějšek Jupp Heynckes naopak pochopitelně zářil nadšením. „Je vždycky obtížné vrátit se do rytmu po reprezentační přestávce. My si ale vedli dobře. První poločas pak byl vyloženě galapředstavení,“ rozplýval se po suverénní výhře zkušený kouč, jenž po sezoně lavičku v Allianz Areně opustí.

Opustí ji ovšem jako bundesligový šampion, to už je teď téměř stoprocentně jisté. Otázkou jen zůstává, kdy mnichovští šestý titul v řadě získají. Stát se tak mohlo už tento víkend, kdyby druhé Schalke zaváhalo proti Freiburgu. Nejbližší pronásledovatel ale vyhrál 2:0 a oslavy Bayernu tak odložili.

Pokud se ovšem fotbalistům Bayernu podaří získat alespoň bod příští víkend na hřišti Augsburgu, už se budou moci radovat. Pak i v případě, že by všechny zbývající zápasy vyhráli a Schalke naopak vyhrávalo, sejdou se oba celky na stejném počtu bodů. Pro Bayern pak bude hovořit výrazně o 40 gólů lepší rozdíl ve skóre.

1. Bayern 34 24 6 4 88:32 78
2. Dortmund 34 23 7 4 81:44 76
3. Lipsko 34 19 9 6 63:29 66
4. Leverkusen 34 18 4 12 69:52 58
5. Mgladbach 34 16 7 11 55:42 55
6. Wolfsburg 34 16 7 11 62:50 55
7. Frankfurt 34 15 9 10 60:48 54
8. Werder 34 14 11 9 58:49 53