SESTŘIHY: Dortmund pomohl Schalke k druhému místu, Bayern otáčel s posledním

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Schalke porazilo v 33. kole německé fotbalové ligy Augsburg 2:1 a má jistotu druhého místa. Pomohlo mu k tomu nečekané domácí zaváhání Dortmundu, který podlehl Mohuči 1:2. Bayern otočil utkání na hřišti jistě sestupujícího Kolína nad Rýnem. Brémy remizovaly bez branek s Leverkusenem, čeští reprezentanti Jiří Pavlenka a Theo Gebre Selassie odehráli za domácí celé utkání.

Augsburg - Schalke 1:2

Branky: 27. Max - 23. Kehrer, 34. vlastní Finnbogason

Schalke šlo do vedení po efektní Kehrerově patičce z 24. minuty, záhy ale vyrovnal domácí Max. Rozhodující moment zápasu přišel v 34. minutě, kdy si po rohovém kopu srazil míč bokem do vlastní sítě Finnbogason. Za Augsburg odehrál posledních 17 minut zápasu český záložník Jan Morávek.

SESTŘIH: Augsburg - Schalke 1:2. Hosté si pojistili druhé místo

Domácí: 26. Max

Hosté: 24. Kehrer, 34. Finnbogason (vl.)

Domácí: Hitz – Schmid, Gouweleeuw, Hinteregger, Max – Richter (72. Morávek), Baier (C) (79. Córdova), R. Khedira, Caiuby – Gregoritsch, Finnbogason.

Hosté: Fährmann (C) – Stambouli, Naldo, Kehrer – D. Caligiuri, Goretzka, McKennie, Konopljanka, Schöpf – Burgstaller (88. Teuchert), Di Santo (65. Harit).

Branky: 16. Philipp - 4. Baku, 13. Mutó

V utkání mezi Dortmundem a Mohučí padly všechny góly v úvodu prvního dějství. Ve 4. minutě překonal Bürkiho střelou do protipohybu Baku. Dvacetiletý záložník se gólově prosadil i ve svém druhém bundesligovém startu v kariéře.

SESTŘIH: Dortmund - Mohuč 1:2. Favorit doma padl

Ve 13. minutě zvýšil přesnou hlavičkou Mutó. Dortmund vzápětí snížil zásluhou Phillipovy střely z otočky, další branky už ale favorit nepřidal. Borussia tak ztrácí před posledním kolem ze třetího místa pět bodů na svého největšího rivala. Mohuč si zajistila definitivní záchranu.

Domácí: 16. Philipp

Hosté: 4. Baku, 13. Muto

Domácí: Bürki – Ł. Piszczek, Papastathopoulos, Toprak (38. Schmelzer), Akanji – M. Götze (74. Jarmolenko), Weigl, Reus – Pulisic (56. Schürrle), Philipp, Sancho.

Hosté: F. Müller – Brosinski, Bell, Hack, A. Diallo – Gbamin, N. de Jong, Baku (54. Maxim) – Öztunali (63. Onisiwo), Muto (87. Donati), De Blasis.

Branky: 30. vlastní Süle - 59. Rodríguez, 61. Lewandowski, 78. Tolisso

Už jistý mistr Bayern se na půdě posledního týmu tabulky dlouho nemohl prosadit. Po půlhodině hry si vstřelil už potřetí v sezoně vlastní gól Süle, bavorský velkoklub ale otočil zápas po změně stran zásluhou Rodrígueze a Lewandowského. Na obě branky přihrál Thomas Müller, jenž si v letošní sezoně připsal už 14 asistencí. Výsledek pojistil v 78. minutě hlavou Tolisso.

SESTŘIH: Kolín nad Rýnem - Bayern Mnichov 1:3. Šampion otočil ve druhém poločase

Domácí: 31. Süle (vl.)

Hosté: 59. James Rodríguez, 61. Lewandowski, 78. Tolisso

Domácí: T. Horn – J.-K. Horn, Heintz, Maroh – Hector, Koziello, Höger, Risse – Zoller (71. J. Córdoba), Terodde (79. C. Pizarro), Clemens (82. Jojić).

Hosté: Ulreich – Rafinha, Hummels, Süle, Kimmich – James Rodríguez, Javi Martínez, Rudy – Evina (46. Th. Alcântara), Lewandowski (77. Wagner), T. Müller (74. Tolisso).

Branky: 18. Hazard, 57. Elvedi, 64. Drmič - 59. Kleindienst

O druhém sestupujícím a o účastníkovi baráže se rozhodne až v posledním kole, všechny tři ohrožené kluby prohrály. Freiburg podlehl 1:3 Mönchengladbachu.

SESTŘIH: Monchengladbach - Freiburg 3:1. Hosté hazardují se záchranou

Domácí: 18. T. Hazard, 57. Elvedi, 64. Drmić

Hosté: 59. Kleindienst

Domácí: Sommer – Jantschke, Elvedi, Ginter, Wendt – Cuisance, Strobl – J. Hofmann, T. Hazard (87. Herrmann), Raffael – Drmić (73. Traoré).

Hosté: Schwolow – Kübler, Gulde, Kempf, Günter – Schuster (38. Haberer), Höfler, Frantz, Terrazzino (87. Koch) – Kleindienst, Petersen.

Hosté: 48. Didavi

Domácí: Gulácsi – Klostermann, Upamecano, Konaté, Bernardo (69. Laimer) – Demme (C), Kampl – Kaiser (89. Schmitz), Lookman – Augustin (67. Y. Poulsen), Werner.

Hosté: Casteels – Bruma, Knoche (46. Dimata), Uduokhai – Steffen, Guilavogui, Arnold (C), William – Didavi (69. Rexhbecaj), Origi – Brekalo (79. Malli).

Domácí: Mvogo, Laimer, Ilsanker, Poulsen, Schmitz, Bruma

Hosté: Błaszczykowski, Brooks, Grün, Dimata, Gerhardt, Malli, Rexhbecaj

Hosté: Didavi

Red Bull Arena (Leipzig)

Eintracht Frankfurt - Hamburk 3:0

Branky: 31. Wolf, 77. Mascarell, 90.+1 Meier

Právě přístavní celek z Hamburku má nejhorší výchozí pozici, na barážovou 16. příčku ztrácí dva body.

SESTŘIH: Frankfurt - Hamburk 3:0. Hosté krůček od sestupu

Domácí: 31. M. Wolf, 77. Mascarell, 90+1. Meier

Hosté:

Domácí: Hradecky – D. da Costa, D. Abraham (C), Salcedo, Chandler (17. Russ) – Mascarell, G. Fernandes – M. Wolf (67. Gaćinović), K-P. Boateng, Willems – Haller (87. Meier).

Hosté: Pollersbeck – Sakaj (C) (79. N. Müller), Papadopoulos, G. Jung, Santos – Steinmann – Hunt, Holtby, Ekdal (46. Kostić), Ito (46. Waldschmidt) – Wood.

Hosté: 73. Selke

Domácí: Tschauner – Albornoz, Sorg, Sané (90+2. Elez), Hübers – Schwegler, Bakalorz, Harnik (81. Anton), Füllkrug – Bebou, Karaman (86. Sarenren-Bazee).

Hosté: Almenning Jarstein – Pekarík, Plattenhardt, Stark, Kalou (53. Ibišević) – Rekik, Lustenberger, Darida, Leckie (84. Dárdai) – Selke, Lazaro (78. Mittelstädt).

Hosté:

Domácí: Zieler – Baumgartl, Pavard, Badstuber (46. Kamiński), Emiliano Insúa – Gentner (C), Ascacibar, Aogo, Thommy (75. Mangala) – Mario Gómez, Ginczek (60. Donis).

Hosté: Baumann – Akpoguma, Vogt (C), Nordtveit (51. Szalai) – Zuber (67. Hack), Amiri, Grillitsch, Rupp (22. Žulj), N. Schulz – Uth, Kramarić.

Domácí: Grahl, Donis, Akolo, Mangala, Özcan, Bruun Larsen, Kamiński

Hosté: Bičakčić, Polanski, Žulj, Szalai, Passlack, Kobel, Hack

Domácí: Ascacibar, Baumgartl, Gentner, Ascacibar, Zieler

Hosté: Akpoguma