5. května 2018 • 18:03

SESTŘIHY: Dortmund pomohl Schalke k druhému místu, Bayern otáčel s posledním

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Schalke porazilo v 33. kole německé fotbalové ligy Augsburg 2:1 a má jistotu druhého místa. Pomohlo mu k tomu nečekané domácí zaváhání Dortmundu, který podlehl Mohuči 1:2. Bayern otočil utkání na hřišti jistě sestupujícího Kolína nad Rýnem. Brémy remizovaly bez branek s Leverkusenem, čeští reprezentanti Jiří Pavlenka a Theo Gebre Selassie odehráli za domácí celé utkání.

Augsburg - Schalke 1:2

Branky: 27. Max - 23. Kehrer, 34. vlastní Finnbogason

Schalke šlo do vedení po efektní Kehrerově patičce z 24. minuty, záhy ale vyrovnal domácí Max. Rozhodující moment zápasu přišel v 34. minutě, kdy si po rohovém kopu srazil míč bokem do vlastní sítě Finnbogason. Za Augsburg odehrál posledních 17 minut zápasu český záložník Jan Morávek.

SESTŘIH: Augsburg - Schalke 1:2. Hosté si pojistili druhé místo

MATCH OVERVIEW LEGACY

Dortmund - Mohuč 1:2

Branky: 16. Philipp - 4. Baku, 13. Mutó

V utkání mezi Dortmundem a Mohučí padly všechny góly v úvodu prvního dějství. Ve 4. minutě překonal Bürkiho střelou do protipohybu Baku. Dvacetiletý záložník se gólově prosadil i ve svém druhém bundesligovém startu v kariéře.

SESTŘIH: Dortmund - Mohuč 1:2. Favorit doma padl

Ve 13. minutě zvýšil přesnou hlavičkou Mutó. Dortmund vzápětí snížil zásluhou Phillipovy střely z otočky, další branky už ale favorit nepřidal. Borussia tak ztrácí před posledním kolem ze třetího místa pět bodů na svého největšího rivala. Mohuč si zajistila definitivní záchranu.

Kolín nad Rýnem - Bayern Mnichov 1:3

Branky: 30. vlastní Süle - 59. Rodríguez, 61. Lewandowski, 78. Tolisso

Už jistý mistr Bayern se na půdě posledního týmu tabulky dlouho nemohl prosadit. Po půlhodině hry si vstřelil už potřetí v sezoně vlastní gól Süle, bavorský velkoklub ale otočil zápas po změně stran zásluhou Rodrígueze a Lewandowského. Na obě branky přihrál Thomas Müller, jenž si v letošní sezoně připsal už 14 asistencí. Výsledek pojistil v 78. minutě hlavou Tolisso.

SESTŘIH: Kolín nad Rýnem - Bayern Mnichov 1:3. Šampion otočil ve druhém poločase

Mönchengladbach - Freiburg 3:1

Branky: 18. Hazard, 57. Elvedi, 64. Drmič - 59. Kleindienst

O druhém sestupujícím a o účastníkovi baráže se rozhodne až v posledním kole, všechny tři ohrožené kluby prohrály. Freiburg podlehl 1:3 Mönchengladbachu.

SESTŘIH: Monchengladbach - Freiburg 3:1. Hosté hazardují se záchranou

Lipsko - Wolfsburg 4:1

Branky: 24. a 52. Lookman, 34. Werner, 63. Augustin - 47. Didavi

SESTŘIH: RB Lipsko - Wolfsburg 4:1. Domácí o bod drží pohárovou příčku

Eintracht Frankfurt - Hamburk 3:0

Branky: 31. Wolf, 77. Mascarell, 90.+1 Meier

Právě přístavní celek z Hamburku má nejhorší výchozí pozici, na barážovou 16. příčku ztrácí dva body.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.