16. září 2018 • 17:35

Pavlenka v brance Brém přispěl k remíze, ligu vede stoprocentní Bayern

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili 3:1 Leverkusen a v německé lize jsou po třech kolech stále stoprocentní. Poprvé naopak ztratily body Hertha s Wolfsburgem po remíze 2:2 ve vzájemném utkání s divokým závěrem. Berlínský tým inkasoval poprvé v sezoně.
Po zranění se znovu do branky Brém vrátil Jiří Pavlenka, který přispěl k remíze svého klubu 1:1 s Norimberkem.

Bayern sice po Wendellově penaltě už v páté minutě prohrával, ale ještě v prvním poločase otočil skóre díky zásahům Tolissa s Robbenem. Ve druhém poločase přišli hosté o vyloučeného Bellarabiho a početní výhodu využil minutu před koncem Rodríguez.

Mnichovský celek vyhrál i třetí zápas v bundesligové sezoně a vede tabulku o dva body před Dortmundem, Wolfsburgem, Herthou, Mohučí a Mönchengladbachem, který porazil 2:1 Schalke a připravil mu třetí prohru v ročníku. Stejně špatně jako celek z Gelsenkirchenu na tom je i poslední Leverkusen.

Po bezbrankovém prvním poločase poslal Herthu ve Wolfsburgu do vedení po hodin hry Dilrosun. Na další góly se čekalo až do samotného závěru, který nabídl divokou přestřelku. Nejprve v 83. minutě vyrovnal z penalty Malli, ale v první minutě nastavení vrátil hostům vedení Duda. Jenže poslední slovo patřilo dvě minuty nato Wolfsburgu, za který srovnal Mehmedi a zařídil první bodovou ztrátu obou soupeřů v sezoně.

Gólman Jiří Pavlenka se po zranění hlavy, kvůli kterému přišel o reprezentační sraz, vrátil do branky Brém a přispěl v německé lize k remíze 1:1 s fotbalisty Norimberku. Werder, v jehož sestavě nechyběl ani Theodor Gebre Selassie, ještě v soutěži neprohrál. Tým nováčka z Norimberka, za který hrál Ondřej Petrák, naopak zatím čeká na výhru.

Pavlenka utrpěl první zářijový den otřes mozku po srážce s protihráčem v ligovém utkání ve Frankfurtu. Po deseti dnech klidu se vrátil na začátku týdne k tréninku, a jelikož neměl problémy, naskočil i do zápasu.

Werder šel v zápase do vedení po ráně Eggesteina, jemuž odtáhl obránce náběhem Gebre Selassie. Jenže v nastavení zápasu po dlouhém nákopu domácí obrana propadla, míč se dostal k Misidjanovi a ten tvrdou střelou na přední tyč propálil Pavlenku.