Dortmund porazil Brémy s Pavlenkou a Gebre Selassiem. Vyhrál i Bayern

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Dortmundu v 15. kole německé Bundesligy porazili Brémy s Jiřím Pavlenkou a Theodorem Gebre Selassiem v sestavě 2:1 a zvýšili náskok v čele tabulky na devět bodů. Bayern jednoznačně zvítězil na hřišti Hannoveru 4:0. Vladimír Darida se vrátil do sestavy Herthy a odehrál 80 minut. Jeho tým neudržel vedení a po dvou brankách Maria Gómeze prohrál ve Stuttgartu 1:2. Hoffenheim s Pavlem Kadeřábkem remizoval na domácí půdě s Mönchengladbachem 0:0. Wolfsburg už v pátek vyhrál v Norimberku 2:0, čímž bodoval počtvrté v řadě. Lipsko porazilo Mohuč 4:1 a bodovalo i v osmém domácím zápase. Výhru zařídili Timo Werner s Yussufem Poulsenem, oba dali po dvou brankách.

Lipsko stejně jako vedoucí Dortmund a druhý Mönchengladbach ještě před vlastními fanoušky neprohrálo. Do vedení šli domácí záhy, už po 14 minutách otevřel skóre zápasu dánský útočník Poulsen, který za dalších pět minut přidal i druhou branku.

Mohuč dokázala jen snížit, do listiny střelců se krátce před poločasem zapsal Onisiwo. Ve druhém poločase dvakrát udeřil druhý lipský útočník Werner, který se dvakrát trefil i v předchozím domácím bundesligovém utkání proti Mönchengladbachu.

Werner s Poulsenem tvoří druhé nejnebezpečnější duo v soutěži za dortmundskou dvojící Alcácer, Reus. Ta dohromady nastřílela 21 gólů, o tři víc než útočníci z Lipska.

Frankfurt napravil poslední domácí vystoupení proti Wolfsburgu, se kterým prohrál 1:2. První gól proti Leverkusenu dali domácí ve 28. minutě poté, co Kostič našel parádním centrem z levé strany nohu Da Costy, který jen usměrnil míč do branky. Ve druhé půli Kostič vstřelil druhý gól zápasu. O osm minut později sice hosté snížili, ale víc už nestihli.

Eintracht si upevnil páté místo s náskokem tří bodů na šestý Hoffenheim. Na čtvrté Lipsko ztrácí dva body.

BVB na vítězné vlně

Vedoucí tým soutěže šel do vedení v 19. minutě, kdy Guerreiro z přímého kopu přesně našel Alcácerovu hlavu a nejlepší střelec bundesligy přidal 11. gól v sezoně. Španělský útočník se stal teprve třetím hráčem v historii soutěže po Horstu Hrubeschovi a Klausi Matischakovi, který vstřelil 11 branek ve svých prvních deseti bundesligových zápasech.

Borussia navýšila náskok v 27. minutě po Moisanderově chybné rozehrávce. Sancho našel zpětnou přihrávkou Reuse a kapitán Dortmundu trefil míč přesně k tyči. Werder ale dokázal snížit v 35. minutě, parádní střelou z dálky se prosadil Kruse.

Těsně před poločasem zneškodnil Pavlenka Reusův nebezpečný přímý kop a po změně stran český brankář vychytal domácí hvězdu ještě jednou při pokusu o obstřel. Borussia soupeře do žádné vážnější příležitosti nepustila a připsala si šestou ligovou výhru v řadě.

Svěřenci Nika Kovače si zastříleli v Hannoveru

Bayern poslal do vedení už po 62 vteřinách hry povedeným volejem z hranice vápna Kimmich. Byl to nejrychlejší bundesligový gól mnichovského celku od dubna 2012. Z velkého tlaku v prvním poločase vytěžil bavorský velkoklub ještě jeden zásah, když Alaba nekompromisně napálil pod břevno odražený míč po rohovém kopu.

Třetí ligovou výhru v řadě pojistili Bayernu dalším gólem z dorážky Gnabry a kanonýr Lewandowski, jenž se s deseti trefami dotáhl na čelo tabulky střelců. Svěřenci Nika Kovače se bodově dotáhli na druhý Mönchengladbach, Hannover se propadl na poslední místo.

Kadeřábek pomohl k bodu, Daridův tým prohrál

Darida se uvedl po půlhodině hry přesným centrem na Ibiševiče, bosenský útočník ale ve stoprocentní šanci míč netrefil čistě. Hertha se přesto dočkala úvodního gólu ještě před změnou stran, na konci pohledné kombinace dostal míč do branky Mittelstädt.

V 65. minutě ale za domácí vyrovnal po 682 minutách střeleckého půstu Gómez a stejný hráč o chvíli později přidal hlavou i druhou branku. Zkušený kanonýr zajistil svému týmu druhou domácí výhru za sebou, Hertha prohrála po třech zápasech.

Hoffenheim měl v bezgólovém zápase víc šancí, už ve čtvrté minutě Kadeřábek nebezpečně zakončoval po centru do vápna a Sommer musel zasáhnout. Největší příležitost nevyužil v 69. minutě útočník Joelinton, který chytrým lobem trefil tyč.

Mönchengladbach dohrával po zranění Raffaela závěrečné minuty o deseti a domácí z velkého tlaku vytěžili ještě jednu stoprocentní šanci. Bičakčič ale sám z malého vápna hlavou Sommera nepřekonal.

Wolfsburg porazil Norimberk a počtvrté v řadě bodoval

Fotbalisté Wolfsburgu zvítězili v německé lize na hřišti Norimberku 2:0 a bodovali ve čtvrtém utkání za sebou, díky čemuž se před víkendovými zápasy posunuli v tabulce na osmé místo. Trápící se Norimberk naopak na výhru čeká od září a po osmé porážce v sezoně klesl na sestupové pozice.

V prvním poločase si přitom domácí vypracovali několik šancí, v koncovce ale selhali. Záložník Ondřej Petrák se v rozmezí dvou minut v závěru prvního poločasu dvakrát ocitl v nadějné pozici, nejprve ale jeho hlavičku odvrátil jeden z bránících hráčů, vzápětí zamířil ranou z velkého vápna nad branku.

Wolfsburg poslal před téměř 30 tisícovkami diváků do vedení v 58. minutě bývalý kanonýr Norimberku Daniel Ginczek, ve třetí minutě nastavení pak vítězství hostů zpečetil Josip Brekalo.