Bayern zdolal Hertu a dotáhl se na Dortmund. Freiburg si zastřílel

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v německé bundeslize Hertu Berlín 1:0 a bodově se dotáhli na první Dortmund, který však má zápas k dobru. Mönchengladbach utrpěl podruhé za sebou doma debakl 0:3, tentokrát od Wolfsburgu a čelo tabulky se mu vzdaluje. Brémy udržely jarní neporazitelnost, ale už ve čtvrtém z šesti utkání pouze remizovaly. Freiburg, Wolfsburg a Düsseldorf slaví tři body.

Jediný gólový okamžik přišel v mnichovské Allianz Areně v 62. minutě, kdy brankář Nübel nedosáhl na centrovaný míč po rohovém kopu Rodrígueze a Martínez usměrnil míč do odkryté brány. Pro Bayern to byl jedenáctý gól hlavou v sezoně, což jen potvrzuje, že má nejlepší hlavičkáře v lize. Hosté dohrávali bez vyloučeného Rekika. Bavorský velkoklub porazil Hertu v krátké době už podruhé, na začátku měsíce ji zdolal v poháru.

Mönchengladbach se mohl dostat do vedení po půlhodině hry, Neuhaus ale trefil pouze břevno. Krátce před pauzou se tak prosadili hosté, když se skákavou střelou z voleje trefil Gerhardt. Ve druhém poločase „Vlci“ své vedení ještě navýšili, obě branky vstřelil střídající Mehmedi. Wolfsburg tak potvrdil svou pozici druhého nejlepší celku na hřištích soupeřů.

Český záložník Morávek chyběl po pěti zápasech v základní sestavě Augsburgu a nepodílel se tak na hladké prohře svého týmu ve Freiburgu. Domácí dali už v prvním poločase tři branky a výhrou 5:1 rázně ukončili pětizápasové čekání na vítězství. Také tady hosté končili v deseti, červenou kartu uviděl v nastaveném čase Oxford.

Norimberk promrhal náskok, Brémy remizovaly

Norimberk s Ondřejem Petrákem v sestavě neudržel vedení a v Düsseldorfu prohrál 1:2. Norimberk hrál už od čtvrté minuty v oslabení po červené kartě pro Pereiru, což bylo nejrychlejší vyloučení v klubové historii. Přesto šel poslední tým tabulky do vedení gólem Löwena.

Düsseldorf ale dokázal skóre otočit po Ewertonově vlastní brance a Ayhanově trefě z 84. minuty. Norimberk zůstal na chvostu, od barážové příčky ho dělí tři body. Düsseldorf je dvanáctý.

Brankáře Brém Jiřího Pavlenku překonal po rychlé akci už ve druhé minutě švýcarský záložník Zuber. Domácí vyrovnali v poslední minutě prvního poločasu po umístěné střele z dálky z kopačky nizozemského středopolaře Klaassena.

Werder se posunul na deváté místo, Stuttgart zůstal v zóně sestupu a stále čeká v tomto roce na výhru.

Výsledky 23. kola německé bundesligy:

Brémy - Stuttgart 1:1
Branky: 45. Klaassen - 2. Zuber

Bayern Mnichov - Hertha Berlín 1:0
Branky: 62. Martínez

Freiburg - Augsburg 5:1
Branky: 9. a 43. Petersen, 30. Grifo, 64. Waldschmidt, 85. Niederlechner - 52. Khedira

Mohuč - Schalke 3:0
Branky: 18. a 84. Onisiwo, 73. Mateta

Mönchengladbach - Wolfsburg 0:3
Branky: 68. a 83. Mehmedi, 38. Gerhardt

Düsseldorf - Norimberk 2:1