Bayern deklasoval Dortmund, Brémy po jedenácté v řadě neporaženy

0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Fotbalisté Brém v 28. kole německé ligy remizovali v Mönchengladbachu 1:1 a zaváhali po sérii tří vyhraných zápasů. Werder, za který nastoupili reprezentanti Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie, alespoň odvrátil první soutěžní porážku v letošním roce. Bayern deklasoval v souboji o první místo Dortmund 5:0. Robert Lewandowski nastřílel jako první cizinec v historii německé ligy 200 gólů. Lipsko otočilo utkání na hřišti Leverkusenu a upevnilo si třetí místo. Čtvrtý Frankfurt udolal až penaltou v nastaveném čase Schalke a prodloužil vítěznou sérii na šest zápasů. Hertha Berlín bez zraněného Vladimíra Daridy prohrála počtvrté za sebou, tentokrát s Düsseldorfem.

Brémy v úvodním poločase držely s Mönchengladbachem krok, ale domácím vyšel začátek druhého dějství. Chybu v rozehrávce potrestal Neuhaus a po kličce brankáři Pavlenkovi otevřel skóre. V 79. minutě srovnal Klaassen umístěnou hlavičkou. Pátý Mönchengladbach potřetí za sebou v bundeslize nezvítězil a ztrácí čtyři body na čtvrtý Frankfurt, Werderu patří osmé místo.

Hoffenheim i díky hattricku Išaka Balfúdíla vyhrál v Augsburgu 4:0. Za vítěze odehrál celý zápas obránce Pavel Kadeřábek. Sedmému Hoffenheimu v tabulce chybí bod na šestý Wolfsburg, který drží poslední pohárovou příčku.

Příliš jednoznačné derby

V úvodu šlágru kola mezi Bayernem Mnichov a Dortmundem sice trefil Dahoud tyč, od té doby ale Bayern utkání dominoval. V desáté minutě se proti svému bývalému klubu prosadil hlavou po rohovém kopu obránce Hummels. O sedm minut později se dočkal jubilejní branky Lewandowski, který využil obrovské chyby stopera Zagadoua. Polský kanonýr potřeboval na 200 bundesligových branek 284 zápasů, rychleji na tuto metu dosáhl pouze Gerd Müller (234 zápasů).

Bayern hrozil především ze vzduchu a v závěru prvního poločasu přidal další dvě branky. Po signálu ze standardní situace zvýšil ránou z dorážky Martínez a o chvíli později předvedl další přesnou hlavičku Gnabry.

V 89. minutě završil skóre Lewandowski a s 21 góly si upevnil vedení v tabulce střelců. Dortmund prohrál v Allianz Areně poslední čtyři zápasy s celkovým skóre 2:19. Bavorský velkoklub vrátil svému rivalovi podzimní porážku 2:3 z prvního vzájemného zápasu.

Lipsko otočilo zápas na půdě Leverkusenu

Hrdinou prvního poločasu v Leverkusenu byl devatenáctiletý domácí útočník Kai Havertz. Nejprve v 11. minutě poslal svůj tým do vedení z pokutového kopu a v 23. minutě odpověděl dvanáctým gólem v sezoně na Sabitzerovu vyrovnávací trefu z přímého kopu. Hosté ale po změně stran skóre otočili a prodloužili sérii neporazitelnosti na dvanáct soutěžních utkání. Postupně se trefili Werner, z penalty Forsberg a v závěru po skvělé individuální akci střídající Cunha.

Frankfurt vedl na hřišti Schalke od 13. minuty po gólu Rebiče, domácí ale o osm minut později srovnali po Serdarově dorážce. V nastaveném čase byl ale Serdar po druhé žluté kartě vyloučen a o chvíli později proměnil Jovič penaltu nařízenou za Caligiuriho ruku ve vápně. Byl to jeho 17. ligový gól v sezoně a patří mu druhé místo mezi kanonýry.

Hertha Berlín bez zraněného Vladimíra Daridy prohrála počtvrté za sebou, tentokrát 1:2 doma s Düsseldorfem. Záložník Ondřej Petrák nastoupil do hry v 88. minutě při remíze 1:1 svého Norimberku v záchranářském souboji ve Stuttgartu.

Hamburk opět selhal, Mohuč ukončila černou sérii

Wolfsburg porazil i díky dvěma brankám záložníka Steffena 3:1 Hannover a posunul se na šesté místo. Hannover ztrácí z poslední příčky sedm bodů na 16. místo zajišťující baráž o udržení. Do konce soutěže zbývá šest kol.

Mohuč v pátek rozdrtila Freiburg a vyrovnala klubový rekord v německé lize. Stejným debaklem porazila právě Freiburg už před 14 lety a také Paderborn v roce 2015.

Freiburg přitom v minulém kole před týdnem obral o body Bayern Mnichov, s nímž uhrál remízu 1:1.

Německá fotbalová liga - 28. kolo:

Mohuč - Freiburg 5:0
Branky: 25., 33. a 77. Mateta, 20. Boëtius, 73. Onisiwo

Hertha Berlín - Düsseldorf 1:2
Branky: 41. Grujič - 35. a 61. Raman

Leverkusen - Lipsko 2:4
Branky: 11. z pen. a 23. Havertz - 17. Sabitzer, 63. Werner, 71. Forsberg z pen., 84. Cunha

Schalke - Eintracht Frankfurt 1:2
Branky: 21. Serdar - 13. Rebič, 90.+9 Jovič z pen.

Stuttgart - Norimberk 1:1
Branky: 75. Kabak - 42. Pereira

Wolfsburg - Hannover 3:1
Branky: 32. a 71. Steffen, 78. Roussillon - 30. Weydandt

Bayern Mnichov - Dortmund 5:0
Branky: 17. a 89. Lewandowski, 10. Hummels, 41. Martínez, 43. Gnabry