Lewandowski vystřílel výhru Bayernu, Lipsko uspělo i v oslabení

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Bayernu Mnichov zvítězili v 5. kole bundesligy suverénně 4:0 nad Kolínem nad Rýnem a opět na tom měl hlavní zásluhu Robert Lewandowski. Polský kanonýr skóroval zatím v každém zápase a tentokrát na střeleckou šňůru navázal dvěma góly. V čele tabulky se ale udrželo rovněž neporažené Lipsko, které podobně přesvědčivě uspělo v Brémách (3:0). Za poražený tým odehráli celý zápas Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie.

Lewandowski poslal mnichovský velkoklub do vedení už ve 3. minutě a trefil se i tři minuty po přestávce. V sezoně má jednatřicetiletý Polák na kontě už devět branek a jasně vévodí tabulce střelců.

Po červené kartě pro hostujícího Kingsleyho Ehizibueho ještě navázali na Lewandowského v 62. minutě z pokutového kopu Philippe Coutinho a o jedenáct minut později i Ivan Perišič.

Lipsko rozhodlo o vítězství už v první půli. Ve 13. minutě se trefil po rohu Willi Orban a o dvacet minut později z přímého volného kopu poslal Marcel Sabitzer míč do šibenice.

Brémám svitla naděje v 64. minutě, kdy dostal druhou žlutou kartu po hře rukou Konrad Laimer, hosté se ale ubránili a ještě přidali třetí gól. Pavlenkou vyraženou střelu doklepl do odkryté branky Marcelo Saracchi.

Lipsko po čtvrté výhře udrželo dvoubodový náskok na Bayern. Mnichovany ještě může odsunout Dortmund, který čeká zápas ve Frankfurtu.

Třetí výhra v řadě pro Schalke

Tříbodový zisk a třetí vítězství za sebou zajistil Schalke už v páteční předehrávce v 89. minutě marocký záložník Amine Harit. Po sólové akci technickou křížnou střelou šajtlí z hranice velkého vápna obstřelil obránce a míč zapadl přesně k tyči.

Před návštěvou 58 687 diváků poslal v prvním poločase domácí do vedení bývalý hráč Mohuče Suat Serdar, čtvrt hodiny před koncem vyrovnal tři minuty po příchodu na hřiště rakouský útočník Karim Onisiwo. Harit ale rozhodl o tom, že hosté už počtvrté v sezoně vyšli naprázdno.

18. Paderborn 34 4 8 22 37:74 20

První branku v dresu Bayernu oslavil v sobotu Philippe Coutinho, z pokutového kopu zvyšoval na 3:0