Fredrik Ljungberg
TOP VIDEA
Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily
12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni 12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni
VŠECHNA VIDEA ZDE

Švédský fotbalista Fredrick Ljungberg podle předpokladů odchází do zámořské MLS, kde dnes podepsal smlouvu s nováčkem ligy Seattlem Sounders.Ljungberg, který patří k nejlepším hráčům Švédska v historii, byl bez angažmá od srpna. Tehdy mu vypršel kontrakt s anglickým West Hamem, který již bývalému reprezentantovi novou smlouvu nenabídl.

Poté, co nevyšly námluvy s týmy v evropských ligách, nechal se zvábit nabídkou ze zámoří, kde by měl být po Davidu Beckhamovi druhou největší hvězdou.
Na soutěžní zápas si však bude muset počkat až do března, kdy Seattle vstoupí do nového ročníku.

Jednatřicetiletý záložník se nejvíce proslavil působením v londýnském Arsenalu, kde strávil devět let a přispěl ke dvěma titulům mistra Premier League. Kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům se však v roce 2007 jeho kariéra zastavila a ani jeho přestup do West Hamu mu k oživení výkonnosti nepomohl.

Seattle tak před svou první sezonou v MLS získal už druhou velkou posilu. Již v srpnu se mu upsal osmatřicetiletý americký brankář Kasey Keller, který má dlouholeté zkušenosti z evropských lig.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, fotbal, LjunbergKlasická verze
Mobilní verze