1. listopadu 2008 • 16:28

Masakr fanoušků na fotbale v Dunajské Strede!

Autor:
TOP VIDEA
Rozhodčí od videa při derby Sparta - Slavia: Všechny situace byly jasné Rozhodčí od videa při derby Sparta - Slavia: Všechny situace byly jasné
Sparta - Slavia: Tecl upadl ve vápně, video se zpožděním poradilo penaltu, Škoda proměnil – 3:3 Sparta - Slavia: Tecl upadl ve vápně, video se zpožděním poradilo penaltu, Škoda proměnil – 3:3
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO, FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO - Fotbalisté Slovanu Bratislava deklasovali 4:0 Dunajskou Stredu. Jejich triumf se však se neobešel bez krvavého běsnění fanoušků.Kvůli nepřístojnostem v hledišti dokonce rozhodčí v prvním poločase na téměř čtvrt hodiny zápas přerušil.

Plné ruce práce měli policisté i záchranáři
Plné ruce práce měli policisté i záchranáři

Už před rizikovým a dlouho dopředu beznadějně vyprodaným zápasem policisté zatkli na dvě desítky výtržníků Slovanu, dalších šestnáct skončilo v péči záchranářů a tři v nemocnici.

K dalším zraněním došlo na stadionu v tlačenici v sektoru domácích příznivců během přerušení zápasu a při zákroku policie. Jednoho příznivce, který údajně spadl z tribuny, musel převézt do nemocnice vrtulník.

Slovan se s Dunajskou Stredou, která se do nejvyšší soutěže letos vrátila po několika letech, utkal v době rostoucího diplomatického napětí mezi Bratislavou a Budapeští.

Video natočené v přerušené hře najdete zde

Zatímco slovenská vláda Maďarsku vyčítá jeho údajnou snahu zasahovat do vnitřních záležitostí na Slovensku, Budapešť zase kritizovala třeba změny ve vydávání učebnic pro děti maďarské národnosti.

Ke zmírnění nepřátelských nálad chtěl přímo na stadionu přispět svou přítomností místopředseda slovenské vlády Dušan Čaplovič, který má v kabinetu na starosti národnostní menšiny.

Slovan má své zkušenosti s následky komplikovaných slovensko-maďarských vztahů už z minulosti. V roce 1992 totiž při utkání s Ferencvárosem Budapešť v Bratislavě proti fanouškům hostů ostře zasáhla policie.

V obavě před obdobným zákrokem maďarské strany pak k odvetnému zápasu do Maďarska odcestoval jediný fanoušek slovenského klubu.

Výsledek - 14. kolo:
Dunajská Streda - Slovan Bratislava 0:4 (39. Hanek, 56. Serrano, 77. Masaryk, 81. Černák)
Banská Bystrica - Ružomberok 0:2 (56. M. Bakoš, 73. Mašek)
Dubnica - Košice 3:1 (32. T. Zápotoka, 55. Porázik, 58. J. Zápotoka - 49. Milinkovič)
Zlaté Moravce - Trnava 0:1 (7. Hruška).

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, fotbal, slovenskoKlasická verze
Mobilní verze