Messiho příprava na Plzeň: Hattrick za 17 minut!

Autor: tbl
1
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

VIDEO - Poslední tři zápasy nedal gól a náročná katalánská média už Lionela Messiho začínala opatrně kritizovat. Argentinský štírek si pro ně ale přichystal dokonalou odpověď. V sobotním ligovém utkání proti Mallorce nasázel během 17 minut hattrick! Generálka na zápas s Plzní, který se hraje už v úterý, tak nejdůležitějšímu hráči Barcelony vyšla přenáramně...

Poprvé se čtyřiadvacetiletý kanonýr trefil ve 13. minutě z penalty. Za dalších osm minut přidal druhý gól, obrana hostů ho totiž nechala osamoceného na malém vápně.  Čistý hattrick pak završil ve 30. minutě krásným zaběhnutím za obranu po dlouhém centru z pravé strany.

Se 13 brankami v deseti odehraných zápasech se Messi znovu osamostatnil v čele tabulky ligových kanonýrů. Další v pořadí, spoluhráči z Realu Madrid Cristiano Ronaldo a Gonzalo Higuain, mají shodně po deseti trefách.

Barcelona nakonec Mallorku porazila 5:0, když další dvě branky přidali Cuenca a Daniel Alves.

Španělská fotbalová liga - 11. kolo:
Valencie - Getafe 3:1 (12. a 25. Feghouli, 76. Aduriz - 23. Castro),
Villarreal - Vallecano 2:0 (20. Bruno, 67. Valero),
FC Barcelona - Mallorca 5:0 (14. z pen., 22. a 30. Messi, 50. Cuenca, 90.+2 Dani Alves),
San Sebastian - Real Madrid 0:1 (9. Higuain).