Real Madrid rozdrtil Santander a vede před Barcou o 13 bodů | iSport.cz
18. února 2012 • 21:53

Real Madrid rozdrtil Santander a vede před Barcou o 13 bodů

Real Madrid rozdrtil Racing Santander a vede před Barcou o 13 bodů
SESTŘIH LM: Dortmund - PSG 2:1. Nezastavitelný Haaland dal další dva góly SESTŘIH LM: Dortmund - PSG 2:1. Nezastavitelný Haaland dal další dva góly
Sparta měla odvolat Jílka už po konci podzimu, říká redaktor Sportu Sparta měla odvolat Jílka už po konci podzimu, říká redaktor Sportu

Fotbalisté Realu Madrid ve španělské lize bez problémů porazili Racing Santander 4:0 a na vrcholu tabulky mají ve 24. kole soutěže třináctibodový náskok před Barcelonou. Ta má však k dobru nedělní utkání s Valencií.

Real proti soupeři ze sestupové 18. příčky na gól čekal jen do šesté minuty, již 28. ligovou branku si připsal Cristiano Ronaldo. Portugalec má v čele střelecké tabulky už pětigólový náskok před Lionelem Messim z Barcelony. Po vyloučení hostujícího obránce Dominga Cismy za dvojí hraní rukou oslavil San Bernabéu v nastavení první půle branku Karima Benzemy.

Stejný počet branek přidal "Bílý balet" i po přestávce. Parádním třetím gólem ozdobil svůj první start v novém roce Argentinec Ángel di María a skóre uzavřel znovu Francouz Benzema. Real zaznamenal 20 vítězství ve 23 zápasech.

Espaňol Barcelona ztratil náskok na hřišti Getafe, přesto se v tabulce posunul na čtvrté místo. Vedení katalánského týmu trvalo jen čtyři minuty, na gól střídajícího Álvara Vázqueze odpověděl v 70. minutě z pokutového kopu Miku.

Španělská fotbalová liga - 24. kolo:

Getafe - Espaňol Barcelona 1:1 (70. Miku z pen. - 66. Vázquez), Real Madrid - Santander 4:0 (45.+1 a 89. Benzema, 6. Ronaldo, 73. Di María), FC Sevilla - Pamplona 2:0 (15. Medel, 90.+3 Trochowski).