19. února 2012 • 23:39

1
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Hvězdný argentinský fotbalista Lionel Messi vstřelil ve svém dvoustém zápase ve španělské lize čtyři branky a výrazně pomohl Barceloně otočit zápas s Valencií. Obhájce titulu po dnešním domácím vítězství 5:1 ztrácí na vedoucí Real Madrid dál deset bodů.

Svěřencům Pepa Guardioly se na Nou Campu nepovedl vstup do utkání. V deváté minutě zužitkoval Feghouliho centr špatně obsazený argentinský útočník Pablo Piatti a zajistil Valencii překvapivé vedení.

Domácí vyrovnali v 22. minutě, kdy Messi zblízka prostřelil brankáře Diega Alvese. Za pět minut se oba aktéři střetli znovu, a přestože valencijský gólman první Messiho střelu skvělým zákrokem vyrazil, na dorážku z bezprostřední vzdálenosti neměl nárok.

Čtyřiadvacetiletý Argentinec dokonal hattrick v 76. minutě po dorážce střely střídajícího Tella a své představení završil pět minut před koncem povedeným lobem. Na konečných 5:1 uzavřel skóre v nastaveném čase další náhradník Xavi, vracející se po nedávném zranění.

Messi si v tabulce střelců polepšil na 27 ligových branek a na vedoucího Cristiana Ronalda z Realu mu chybí jediný zásah.

Athletic Bilbao díky třem brankám v průběhu čtyř minut doma porazil Málagu 3:0 a vyhoupl se na čtvrté místo, znamenající účast v předkole Ligy mistrů. Za baskický celek se v rozmezí 58. a 61. minuty trefili Amorebieta, San José a Toquero.

Španělská fotbalová liga - 24. kolo:

Granada - San Sebastian 4:1 (87. a 61. Uche, 11. López, 57. Jara - 10. González), Bilbao - Málaga 3:0 (58. Amorebieta, 60. San José, 61. Toquero),
Gijón - Atlético Madrid 1:1 (37. Eguren - 20. vlastní Canella),
Mallorca - Villarreal 4:0 (41. a 65. Victor, 53. Marti, 67. Nunes),
Levante - Vallecano 3:5 (79. a 90.+2 z pen. Rubén Suárez, 50. Barkero z pen. - 61. a 63. Diego Costa, 35. a 70. Lass, 85. Delibašič),
FC Barcelona - Valencie 5:1 (22., 27., 76. a 85. Messi, 90.+1 Xavi - 9. Piatti).

1

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.