26. února 2012 • 23:36

2
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Realu Madrid vyhráli v ligovém derby 1:0 na hřišti Raya Vallecano. Jediným gólem zápasu zajistil hostům deváté vítězství v soutěži v řadě portugalský lídr střelecké tabulky Cristiano Ronaldo. Barcelona vyhrála 2:1 na půdě Atlétika Madrid a na druhém místě La ligy na Real dál ztrácí deset bodů.

První vzájemný zápas Vallecana a Realu skončil debaklem nováčka 2:6, dnešní nebyl tak jednoznačný. Zaujmout však stačil i jediný gól, Ronaldo se po rohu dostal k míči zády k brance a tvrdou ranou patičkou prostřelil hned několik protihráčů.

Ani Barcelona nenavázala na výrazné vítězství 5:0 z prvního vzájemného duelu s Atlétikem. V osmé minutě se sice poprvé trefil Lionel Messi, jeho gól ale neplatil kvůli předchozí hře rukou. Ve 36. minutě už hosté skórovali regulérně: Cesc Fábregas naservíroval po rychlé kombinaci míč obránci Danimu Alvesovi před prázdnou branku.

V úvodu druhé půle vyrovnal nejlepší střelec Atlétika Radamel Falcao, který později mohl poslat svůj tým i do vedení, ale Valdése nepřehodil.

Devět minut před koncem rozhodl Messi, když nepočkal na písknutí rozhodčího a překvapivě poslal míč ze standardní situace ke vzdálenější tyči, zatímco brankář Thibaut Courtois si rovnal zeď u druhé.

Villarreal uhrál remízu 2:2 s Athletikem Bilbao. Doma vedl po brance Marcose Senny už od desáté minuty, jenže po hodině hry hosté rychle zápas otočili díky gólům Fernanda Llorenteho a Markela Susaety. Bod zajistil trápící se "Žluté ponorce" útočník Nilmar svým prvním gólem po pěti měsících.

Španělská fotbalová liga - 25. kolo:
Villarreal - Bilbao 2:2 (10. Senna, 68. Nilmar - 62. Llorente, 66. Susaeta), Vallecano - Real Madrid 0:1 (54. Ronaldo), Pamplona - Granada 2:1 (26. Nekúnam, 29. Lekič - 30. Mikel Rico), San Sebastian - Mallorca 1:0 (79. Agirretxe), Valencie - FC Sevilla 1:2 (25. Tino Costa - 36. Medel, 70. Navas), Atlético Madrid - FC Barcelona 1:2 (49. Falcao - 36. Alves, 81. Messi).