El Clásico: Ronaldo a Messi dvěma góly zařídili remízu 2:2

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Fotbalisté Barcelony remizovali v El Clásiku s mistrovským Realem Madrid 2:2 a v sedmém kole španělské ligy ztratili první body v sezoně. Po dvou brankách vstřelily na Nou Campu největší hvězdy nesmiřitelných rivalů Lionel Messi a Cristiano Ronaldo. Vedoucí Barcelona si na pátý Real udržela v tabulce osmibodový náskok.

Domácím chyběli zranění stopeři Carles Puyol a Gerard Piqué, které zastoupili Javier Mascherano a Sergio Busquets. Možná i proto se poprvé radovali v úvodu aktivnější hosté.

Ve 23. minutě našel Karim Benzema v pokutovém území nehlídaného Ronalda a ten se trefil umístěnou ranou. Sedmadvacetiletý Portugalec dal Barceloně gól v šestém soutěžním střetnutí za sebou. Krátce poté mohl zvýšit Benzema, ale zblízka napálil tyč.

Osm minut po Ronaldově zásahu bylo vyrovnáno. Ve vápně Realu promáchl Pepe a dobíhající Messi nekompromisně propálil Ikera Casillase.

Po hodině hry se pětadvacetiletý Argentinec prosadil podruhé, když trestný kop precizně zatočil přes zeď za záda španělské reprezentační jedničky.

Domácí se z vedení radovali jen pět minut. Mesut Özil našel přesným pasem za barcelonskou obranu Ronalda, jenž samostatný únik zakončil tvrdou střelou. V závěru měli mírnou převahu Katalánci, rozhodující branku však nepřidali.