Nadějná zpráva: Vilanova by mohl stihnout osmifinále Ligy mistrů! | iSport.cz
Jan Podroužek
21. prosince 2012 • 10:55

Nadějná zpráva: Vilanova by mohl stihnout osmifinále Ligy mistrů!

TOP VIDEA
Petr Čáslava promluvil: o drogách, situaci v Pardubicích i Tomáši Rolinkovi Petr Čáslava promluvil: o drogách, situaci v Pardubicích i Tomáši Rolinkovi
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Sparta na Baníku remizuje, v Edenu domácí tým může inkasovat SÁZKAŘSKÉ TIPY: Sparta na Baníku remizuje, v Edenu domácí tým může inkasovat
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ta čerstvá zpráva rozjásala celou Barcelonu a ostatní fotbalový svět. Rakovinou postižený kouč Tito Vilanova by mohl stihnout úvodní osmifinále Ligy mistrů 20. února na AC Milán! 44letý kouč jako by potkal déja vu: podruhé stejný životní boj, podruhé před bitvou se stejným italským sokem…Tito Vilanova absolvoval kvůli obnovené rakovině příušní slinné žlázy dnes v ranních hodinách v nemocnici Vall d’Hebron v Barceloně operaci. Po ní se mluví o zázračném návratu mladého trenéra – na lavičku by se prý mohl vrátit do osmi týdnů!

I viceprezident klubu Josep Maria Bartormeu mluví, jako by neexistovala jiná šance než Vilanova s mužstvem. „V Miláně musíme mít Tita na lavičce,“ vyprávěl na italském televizním kanálu.

V souvislosti s touto informací se rozbíhá silný příběh, který začíná 22. listopadu 2011… Totiž jen pár hodin před odletem k utkání skupiny Ligy mistrů Barca vypustila informaci, že Vilanova musí podstoupit neodkladnou operaci štítné žlázy, na které se objevil nádor.

Zápas na San Siru, který Guardiolovi svěřenci vyhráli 3:2, samozřejmě „Titus“ neabsolvoval. 7. prosince už se ale vracel na hřiště, na tréninky týmu.

Teď krutou zprávu o svém zdravotním stavu slyšel podruhé. Jen pár dní před tím, co los v Nyonu přiklepnul Barceloně do cesty AC Milán.

Vilanova má odteď 61 dní. Tolikrát se protočí 24hodinový cyklus, než se na San Siru rozběhne další bitva AC Milán s Barcelonou. Tentokrát už to ale musí být s Titem, vzývají katalánští fanoušci.

A „Titus“ jim odpovídá: „Brzy budu zpět.“

Trenér Tito Vilanova byl asistentem uznávaného kouče Pepa Guardioly. Teď Vilanova září v pozici hlavního kouče, Barcelona je pod jeho vedením výsledkově ještě úspěšnější
Trenér Tito Vilanova byl asistentem uznávaného kouče Pepa Guardioly. Teď Vilanova září v pozici hlavního kouče, Barcelona je pod jeho vedením výsledkově ještě úspěšnější


 
17. kolo
Články odjinud


Články odjinud