Divokou přestřelku ovládl Real i v deseti, San Sebastian zdolal 4:3 | iSport.cz

Divokou přestřelku ovládl Real i v deseti, San Sebastian zdolal 4:3

Ronaldo velkou měrou pomohl k vítězství nad San Sebastianem
Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Hrubec představí Saves Help Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Hrubec představí Saves Help
TOP 10 českých dresů. EURO 96, Boby z Lužánek i liberecká rarita TOP 10 českých dresů. EURO 96, Boby z Lužánek i liberecká rarita

VIDEO | Fotbalisté Realu se po dvou zápasech bez výhry dočkali ve španělské lize tří bodů. V 18. kole doma přestříleli San Sebastian 4:3, přestože hráli už od šesté minuty bez vyloučeného brankáře Adana. "Bílý balet" se tak může aspoň trochu přiblížit k vedoucí Barceloně a druhému Atlétiku Madrid, které hrají své zápasy večer.

Real už po dvou minutách poslal do vedení Benzema, náskok ale madridskému velkoklubu vydržel jen chvíli.

V šesté minutě dostal za faul ve vápně červenou kartu domácí brankář Adan a mezi tyče tak musel střídající Casillas, kterého kouč Mourinho v posledních zápasech posadil na lavičku. Proti penaltě Xabiho Prieta ale neměl zkušený gólman šanci.

Real v oslabení opět vedl po Khedirově teči, ještě do poločasu ale znovu srovnal Prieto. Po přestávce na sebe vzal zodpovědnost hvězdný Ronaldo a dvěma góly v rozmezí dvou minut rozhodl. Nejprve překonal brankáře po Benzemově přihrávce a pak vše před sebou propálil z přímého kopu. V sezoně se v lize trefil pošestnácté.

Hostům nebylo nic platné, že Prieto střelou podél Casillase zkompletoval hattrick, vzápětí se totiž nechal vyloučit Estrada a Real ve vyrovnaném počtu hráčů náskok s klidem udržel. Madridský klub se tak dočkal soutěžní výhry po třech předešlých nevydařených zápasech.

Španělská fotbalová liga, 18. kolo: FC Sevilla - Pamplona 1:0 (83. Spahič), Celta Vigo - Valladolid 3:1 (9. a 31. z pen. Aspas, 52. A. López - 12. Bueno z pen.), Real Madrid - San Sebastian 4:3 (68. a 69. Ronaldo, 2. Benzema, 35. Khedira - 9. z pen., 40. a 76. Xabi Prieto), FC Barcelona - Espaňol Barcelona 4:0 (16. a 27. Pedro, 10. Xavi, 29. Messi z pen.),