Zaragoza prohrála s Bilbaem a propadla se na sestupové příčky

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Zaragozy prohráli ve 36. kole španělské ligy 1:2 s Bilbaem propadli se na sestupovou osmnáctou příčku tabulky za La Coruňu. Deportivo předtím v odpoledním duelu na domácím hřišti zdolalo 2:0 Espaňol Barcelona.

La Coruňa vítězstvím nad Espaňolem Barcelona přerušila sérii čtyř duelů bez výhry a odsunula Zaragozu na sestupovou příčku. Real pak ve večerním duelu tlak nezvládl a podlehl.

Už ve 14. minutě ho sice poslal do vedení Hélder Postiga, který nasměroval do branky míč po centru Paka Montaňése, jenže deset minut před koncem srovnal Fernando Llorente a v nastavení zvrátil skóre ve prospěch Basků Ibai Gómez.

Ve hře o postup do Evropské ligy se udrželo Vallecano, kterému pomohl k výhře 3:2 nad Levante hlavně dvěma góly Piti. "Je úžasný. Když se dostane k míči, pokaždé je z toho nebezpečí," připomněl trenér Paco Jémez, že opora jeho týmu dala 17 branek, víc než třeba ofenzivní hvězdy Realu Madrid Karim Benzema (10) a Gonzalo Higuaín (14).

Španělská fotbalová liga - 36. kolo:
FC Sevilla - San Sebastian 1:2 (10. Rakitič - 16. vlastní Rakitič, 24. Agirretxe), Levante - Vallecano 2:3 (52. Acquafresca, 86. Iborra - 20. a 72. z pen. Piti, 56. Franco Vázquez), La Coruňa - Espaňol Barcelona 2:0 (50. Gama, 90.+1 Oliveira), Zaragoza - Bilbao 1:2 (14. Postiga - 80. Llorente, 90.+1 Ibai Gómez),
21:00 FC Barcelona - Valladolid.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.