San Sebastian vydřel remízu s Realem, ale přišel o čtvrté místo

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Fotbalisté San Sebastianu remizovali ve 37. kole španělské ligy 3:3 s Realem Madrid a přišli o čtvrté místo v tabulce. Z příčky, která zajišťuje čtvrté předkolo Ligy mistrů, je odsunula Valencie díky vítězství 1:0 nad Granadou. Barcelona zdolala v městském derby Espaňol 2:0 a v posledním kole bude doma útočit na stobodový zisk.

Real dostali v Baskicku do vedení 2:0 Gonzalo Higuaín a José Callejón, ale domácí tým ve druhé půli dokázal vyrovnat. Z penalty se nejprve prosadil Xabi Prieto a dvanáct minut před koncem dal gól na 2:2 Antoine Griezmann.

"Bílý balet" vzápětí díky Samimu Khedirovi získal vedení zpět, ale v nastavení přišlo několik šancí domácích a v té poslední dostal důrazný Prieto míč do sítě i s brankářem Diegem Lópezem.

Real Sociedad, který má díky výhrám 4:2 a 5:2 lepší bilanci vzájemných zápasů s Valencií, bude muset v posledním kole vyhrát nad La Coruňou a spoléhat na ztrátu svého rivala v Seville. Jinak si zahraje jen v Evropské lize.

Valencii dnes stačil na výhru jediný gól, který dal v 59. minutě Roberto Soldado. V tomto ročníku vsítil již 22. branku a je na čtvrtém místě pořadí střelců. Valencie, která se trápila v úvodní polovině ligy, se mezi nejlepší čtyři propracovala poprvé v sezoně.

Mistrovskou Barcelonu dostal do vedení ve 14. minutě Alexis Sánchez, náskok však na hřišti městského rivala potvrdila až čtyři minuty zásluhou Pedra Rodrígueze. Katalánci mají 97 bodů a v případě výhry v posledním kole nad Málagou vyrovnají rekordní stobodový zisk Realu Madrid z předchozího ročníku.

O sestupujících definitivně rozhodne až poslední kolo, jisté je zatím jen to, že druhou ligu budou v příštím ročníku hrát tři týmy ze čtveřice La Coruňa, Vigo, Zaragoza, Mallorca. Nejlépe se dnes dařilo Celtě Vigo, která porazila 2:0 Valladolid a opustila poslední místo.

Ve svých rukou má situaci sedmnáctá La Coruňa, která sice prohrála 1:3 s Málagou, ale v příštím kole jí bez ohledu na výsledky soupeřů na udržení bude stačit výhra nad San Sebastianem.