Atlético Madrid dál řádí: Porazilo Celtu a stále drží krok s Barcelonou

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
Draft NFL bude honbou na quarterbacky, můžou být hvězdy i propadáky

Fotbalisté Atlética Madrid porazili v 8. kole španělské ligy Celtu Vigo 2:1 a stále drží krok s vedoucí Barcelonou. Oba týmy jsou v novém ročníku nadále stoprocentní, "Barca" zůstává první zásluhou lepšího skóre. Dvěma góly rozhodl o výhře Atlética Diego Costa. Sevilla, příští soupeř Liberce v Evropské lize, porazila nováčka Almeríi až díky gólu z nastaveného času.

Brazilský útočník si přitom mohl připsat hattrick, ale po necelé půlhodině utkání neproměnil pokutový kop.

Nejlepší střelec klubu z hlavního města se tak poprvé gólově prosadil až tři minuty před koncem prvního poločasu, když z malého vápna dotlačil míč za brankovou čáru. Po změně stran pak svojí desátou brankou v sezoně zvýšil na 2:0.

Hosté již dokázali zásluhou Nolita skóre pouze zkorigovat a po třetí porážce v řadě jim se šesti body patří šestnáctá příčka. V nové sezoně dokázali naplno bodovat jen jednou.

Sevilla vedla nad ligovým nováčkem Almeríí už od šesté minuty, kdy se počtvrté v sezoně trefil útočník Kévin Gameiro. Hosté dokázali vyrovnat, z poslední útočné akce zápasu však Seville zajistil tři body Ivan Rakitič, který je tak díky své čtvrté trefě spolu s Gameirem nejlepším klubovým střelcem.

Sevilla nastoupila v sestavě: Beto - Figueiras, Fazio, Pareja, A. Moreno - Jairo (82. Trochowski), Iborra (71. Cristóforo), Marin, Rakitič, Rabello - Gameiro (46. Bacca).