Sánchez nasázel Elche hattrick, Neymar seděl kyselý na střídačce

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

VIDEO | Barcelona rozstřílela ve španělské fotbalové lize Elche 4:0 a dál vede tabulku o skóre před Atléticem Madrid, s kterým se utká v příštím kole v sobotu. Hattrickem k jasné výhře přispěl Alexis Sánchez, jednou skóroval Pedro. Šanci na ještě vyšší vítězství promarnil Xavi, který v úvodu druhého poločasu za stavu 2:0 z penalty netrefil branku.

Hosté:

Domácí: Valdés – Montoya, Piqué, Bartra, Alba – Song, Xavi (C) (65. Roberto), Iniesta – A. Sánchez (74. Tello), Fábregas, Pedro (81. Neymar).

Hosté: Toño – Sapunaru (80. Mantecón), Botía, Lombán, Albacar (C) – Fidel (61. del Moral), C. Sánchez (66. J. Márquez), Gil, R. Pérez, Ñíguez – Boakye.

64031 diváků

Sánchez otevřel skóre v 7. minutě a další dva góly přidal v 63. a 69. minutě. Pro chilského útočníka to byl první hattrick ve španělské lize od přestupu z Udine v roce 2011. Ve 14 zápasech v tomto ligovém ročníku stihl dát jedenáct branek, stejně jako ve své střelecky nejúspěšnější sezoně, kterou prožil hned v úvodním roce angažmá v Barceloně.

Podívejte se na Sánchezovo velké představení

Jedenáctý ligový gól v sezoně dal i Pedro a oba se dělí po pozici nejlepšího týmového střelce. Obvyklý kanonýr obhájců titulu Lionel Messi sice začal v tomto týdnu trénovat s mužstvem po zranění stehenního svalu, kvůli kterému nehraje od listopadu, k utkání s Elche však kouč Gerardo Martino nejlepšího fotbalistu světa ještě nenominoval. Odpočívat nechal i brazilskou hvězdu Neymara, který až v závěru vystřídal Pedra.

Atlético v sobotu zvítězilo v Málaze 1:0 a necelý den strávilo v čele tabulky, ale Barcelona dokázala odpovědět.

Španělská fotbalová liga - 18. kolo:

Almería - Granada 3:0 (14. Dubarbier, 28. Verza z pen., 79. Vidal), FC Sevilla - Getafe 3:0 (34. Vitolo, 56. Bacca, 77. Rakitič), FC Barcelona - Elche 4:0 (7., 63. a 69. Alexis Sánchez, 16. Pedro),

Sánchez nastřílel hattrick, Pedro přidal jeden gól a Barcelona opět vládne španělské lize