SUPERPOSILA? Barcelona představila Rakitiće s velkými fanfárami | iSport.cz
1. července 2014 • 17:58

SUPERPOSILA? Barcelona představila Rakitiće s velkými fanfárami

Autor: pod
TOP VIDEA
Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru
Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Španělská Barcelona oficiálně představila posilu do záložní řady. A bylo znát, že si to představitelé klubu hodně užívali. Chorvatský reprezentant Ivan Rakitić měl po svém příletu do města dost nabitý program. Bývalý hráč Sevilly musel nejdříve na lékařské testy, poté putoval na oficiální tiskovou konferenci, aby už za chvíli předváděl technické kousky na hřišti. Mezitím stihl i několik setkání s představiteli klubu. Ten vše pozorně sledoval a fanoušky neustále dotoval dalšími a dalšími fotkami a videozáznamy. Ti tak museli mít pocit, že do Barcelony přestoupila světová megastar.Ivan Rakitić bude pro Barcelonu jistě cennou posilou. Když ho Barcelona získala za přibližně 14 milionů eur (378 milionů korun) ze Sevilly, fanoušci byli spokojení. Přesto je zřejmé, že chorvatský záložník zdaleka nedosahuje takového věhlasu jako fotbalové hvězdy typu Xaviho či Iniesty. O Messim ani nemluvě.

V Barceloně ale chtěli svůj nový přírůstek patřičně přivítat. A tak přichystali nevídané představení, které mohli fanoušci sledovat skoro v přímém přenosu. Jenom na oficiálním účtu katalánského klubu na Twitteru se objevovaly nové fotky a videa v podstatě každou minutu.

VIDEO | Ivan Rakitić na lékařských testech


Příznivci klubu tak mohli Rakitiće vidět doslova ze všech úhlů. Vyfiknutého v moderním padnoucím obleku, tréninkovém tričku, dresu či skoro nahého na lékařských testech i na měření a vážení. Vše doplňovaly fotky s představiteli klubu. Vřelé úsměvy nemohly chybět.

Sám hráč si neobyčejného přijetí hodně vážil. „Když mě Barcelona oslovila, řekl jsem ano stejně rychle, jako na mé svatbě,“ pobavil Rakitić plný sál novinářů.

„Můžu hrát na jakékoliv pozici, kde bude trenér potřebovat. Chci s Barcelonou tvořit historii. Nepřišel jsem nahradit Xaviho, přišel jsem hrát jako Ivan Rakitić,“ přešel už na vážnější notu.

Představení nové posily tak pojala Barcelona opravdu velkolepě. Podobného luxusu se nedočkali ani hráči jako Gareth Bale v Realu Madrid či Zlatan Ibrahimovič v PSG. Podle některých informací ale chtěl klub zároveň trochu utišit spekulace o plánovaném přestupu Luise Suáreze.

VIDEO | Oficiální prezentace Ivana Rakitiće před fanoušky

Nový hráč FC Barcelony Ivan Rakitić mává fanouškům katalánského klubu
Nový hráč FC Barcelony Ivan Rakitić mává fanouškům katalánského klubu

 
9. kolo
Články odjinud


Články odjinud