Šok pro Barcelonu! Prohrála doma 0:1, v čele je po výhře Real

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

SOUHRN 10. KOLA ŠPANĚLSKÉ LIGY | Velkou ostudu si uřízli fotbalisté Barcelony ve španělské lize. V 10. kole překvapivě nestačili na domácím hřišti na Celtu Vigo a prohráli 0:1. První místo v tabulce tak přenechali největšímu rivalovi Realu Madrid, který vyhrál na hřišti Granady 4:0. Cristiano Ronaldo při 700. startu v profesionální kariéře skóroval už po 99 sekundách. Další dva góly dal James Rodríguez, jeden pak přidal útočník Karim Benzema. Madridský klub tak pokračuje ve skvělých výkonech z poslední doby. Minimálně do zápasu Barcelony se navíc „bílý balet“ posunul na první místo v tabulce. Svůj zápas zvládlo také Atlético Madrid, které porazilo 4:2 nováčka z Córdoby.

Barcelona byla od začátku utkání s Celtou Vigo aktivnější, brazilský útočník Neymar trefil hned dvakrát břevno. V 55. minutě ale překvapivě za hosty skóroval Joaquín Larrivey, se sedmi góly nejlepší střelec týmu. Patičkou za obranu domácích mu přihrál Nolito, jenž se v této sezoně podílel již na deseti brankách, když pět jich sám dal a pětkrát asistoval.

V 80. minutě mohl vyrovnat Messi, jeho pokus však skončil na spojnici. Vigo zvítězilo na stadionu Barcelony po 73 letech. Katalánský celek poprvé po sérii 56 domácích ligových zápasů nedokázal skórovat. Naposledy vyšel na Nou Campu gólově naprázdno v říjnu 2011 proti Seville.

Real rozdrtil Granadu, zářil James

Se sedmnácti trefami nejlepší střelec ligy Ronaldo si po Benzemově pasu záhy připsal gól s číslem 448. Portugalský reprezentant se trefil ve všech devíti ligových utkáních, ke kterým nastoupil. V první půli skóroval také z voleje James Rodríguez, druhou asistenci si připsal Benzema.

Právě francouzský reprezentant přidal v druhém poločase třetí gól "Bílého baletu", na konečných 4:0 upravil znovu mladík Rodríguez. Real zvítězil v jedenácti soutěžních zápasech za sebou, což je pro kouče madridského celku Carla Ancelottiho rekord. Granada pošesté v řadě nevyhrála.

VIDEO | Nádherná rána Jamese Rodrígueze do sítě Granady

Fotbalisté Valencie ve španělské lize porazili Villarreal na jeho hřišti 3:1 a v tabulce se posunuli na druhé místo, bod za vedoucí Real. Dvěma góly se na tom podílel německý mistr světa Shkodran Mustafi. Naopak Sevilla nevyužila šanci jít do čela tabulky, když prohrála v 10. kole na hřišti Bilbaa 0:1. V tabulce klesla z druhé na čtvrtou příčku, na vedoucí Real Madrid ztrácí dva body.

Valencie se na hřišti Villarrealu dostala do vedení už v šesté minutě, když si míč srazil do vlastní branky záložník Manu Trigueros. Po změně stran se navíc dvakrát z šestnáctky prosadil obránce Mustafi a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Domácím už nepomohlo ani snížení Triguerose dvě minuty před koncem. Villarreal prohrál podruhé v řadě a na pohárové příčky momentálně ztrácí na osmém místě pět bodů.

Sevilla teprve podruhé v sezoně prohrála a potřetí ztratila body. Zápas rozhodl už ve 13. minutě Aduriz, který napálil míč pod břevno a dal čtvrtý gól v tomto ligovém ročníku. Kvůli zranění musel nejlepší střelec Bilbaa už po necelé půlhodině hry střídat, jeho spoluhráči ale těsný náskok udrželi. Athletic vyhrál teprve potřetí v sezoně.

Španělská fotbalová liga - 10. kolo:

Granada - Real Madrid 0:4
Branky: 31. a 87. Rodríguez, 2. Ronaldo, 54. Benzema

Atlético Madrid - Córdoba 4:2
Branky: 43. vlastní Luso, 58. Griezmann, 62. Mandžukič, 80. García - 54. a 87. Ghilas

FC Barcelona - Vigo 0:1
Branky: 55. Larrivey

San Sebastian - Málaga 0:1
Branka: 72. Juanmi

Bilbao - FC Sevilla 1:0
Branky: 13. Aduriz

Villarreal - Valencie 1:3
Branky: 88. Trigueros - 64. a 73. Mustafi, 6. vlastní Trigueros