Barcelona se na výhru nadřela, Real pěti góly vyškolil Vallecano

0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

SOUHRN 11. KOLA PRIMERA DIVISIÓN Fotbalisté Barcelony dvěma brankami ve druhém poločase odvrátili hrozbu třetí porážky ve španělské lize za sebou. Na hřišti Almeríe zvítězili 2:1 a zůstávají v tabulce dva body za prvním Realem Madrid, který suverénně zdolal Vallecano 5:1. Naopak nečekaně ztratilo Atlético Madrid, které prohrálo 1:2 na půdě Realu Sociedad.

Almería se dostala do vedení nad Katalánci osm minut před přestávkou, kdy přišel o míč Lionel Messi a na konci rychlého protiútoku domácích byl francouzský útočník Thievy Bifouma.

Trenér Luis Enrique zareagoval na nepříznivý vývoj skóre nasazením střídajících hvězd Luise Suáreze a Neymara a právě jejich spolupráce vedla k vyrovnání. Suárez připravil v 73. minutě gól pro Neymara a přesnou asistencí se podílel i na rozhodující brance Jordiho Alby devět minut nato.

Real rozstřílel v madridském derby Vallecano 5:1 a pohlídal si první místo v tabulce. Favorita poslal do vedení v deváté minutě Gareth Bale, který po přihrávce Toniho Kroose mohl gólově oslavit návrat do základní sestavy.

Pět minut před změnou stran zvýšil po rohu Sergio Ramos, ale ještě v první půli stačil snížit po hrubce v obraně Realu Alberto Bueno. Po přestávce však "Bílý balet" potvrdil roli favorita a skóre v debakl postupně změnili Kroos, Karim Benzema a Cristiano Ronaldo.

Portugalec Ronaldo se trefil v La lize i v desátém zápase, do kterého v tomto ročníku zasáhl, a vede tabulku střelců s osmnácti brankami.