Real vládne lize. Barcelona ztratila v Getafe, Atlético prohrálo

0
Požár: Říkali mi, že Krejčího jako stopera neprodáme. Pomůže mu, když...
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?

SOUHRN 15. KOLA ŠPANĚLSKÉ LIGY | Real Madrid vyhrál ligovou předehrávku na hřišti Almeríe 4:1 a dvacátou výhru v soutěžních zápasech za sebou znovu vylepšil španělský rekord. Dvěma góly v poslední desetiminutovce se na tom podílel Cristiano Ronaldo a svoji bilanci v této ligové sezoně vylepšil na 25 branek. Naopak Barcelona v sobotu ztratila na hřišti Getafe, když pouze remizovala 0:0. Nedařilo se ani obhájci titulu Atléticu Madrid, které doma prohrálo s Villarrealem 0:1.

Na lavičce Almeríe ´v zápase proti Realu ještě chyběl nový kouč Juan Ignacio Martínez, který v týdnu nahradil odvolaného Francisca Rodriguéze. Jeho tým se po prohře ocitl vinou horšího skóre na sestupové pozici.

Domácí přitom byli relativně blízko bodovému zisku, protože v prvním poločase na Iscův gól brzy dokázal odpovědět Verza. Bale ještě před přestávkou vrátil favoritovi vedení, ale Almería mohla po hodině hry znovu vyrovnat, jenže Verzovi chytil penaltu Casillas. A v závěru přišly Ronaldovy chvíle.

Realu tím pro letošní rok skončily povinnosti v domácí soutěži. Vítěz Ligy mistrů se teď přesune do Maroka, kde jej v úterý čeká semifinále klubového mistrovství světa.

Na stadionu Atlética se hrálo bez branek až do 85. minuty, kdy se po přihrávce Moii Gómeze protáhl obranou madridského celku útočník Luciano Vietto a rozhodl. Madridský tým stejně jako v úterý v Lize mistrů proti Juventusu neskóroval a přišel o ligovou neporazitelnost na domácím stadionu.

Ztratila i čtvrtá Sevilla, která remizovala bez branek s Eibarem. Nováčkovi vyšla na stadionu Ramóna Sáncheze Pizjuána obranná taktika, díky níž získal v nepříliš pohledném utkání už dvacátý bod a drží se v klidném středu tabulky jen deset bodů za svým dnešním soupeřem hrajícím o Ligu mistrů.

Historická lekce pro Barcu?

Fotbalisté Barcelony pouze remizovali v utkání 15. kola španělské ligy na hřišti Getafe 0:0 a na vedoucí Real Madrid ztrácejí čtyři body. Katalánský celek přímo ohrozil brankáře Guaitu pouze dvakrát z celkových 23 střeleckých pokusů.

Největší šanci měl v 52. minutě Lionel Messi, z přímého kopu ale nastřelil pouze břevno.

Pro Barcelonu je duel specifický i tím, že pokud se jí v Getafe v minulosti nepodařilo zvítězit, na konci sezony ligový titul slavil pokaždé Real. To se Kataláncům stalo už v sezonách 2006/07, 2007/08 a 2011/12.

Valencie bez problémů porazila Vallecano 3:0, dvakrát se prosadil Sofiane Feghúli, třetí branku přidal Argentinec Pablo Piatti. Svěřenci trenéra Espirita vyhráli poprvé po sérii čtyř utkání bez tříbodového zisku a jsou v tabulce pátí o bod za Sevillou, která však má zápas k dobru.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.