Zázračný talent z Norska do Realu? Už se díval na Ronalda z tribuny | iSport.cz
8. ledna 2015 • 13:01

Zázračný talent z Norska do Realu? Už se díval na Ronalda z tribuny

Autor: jaj
Chystá se na přestup? Martin Odegaard sledoval zápas Realu Madrid s Atlétikem
TOP VIDEA
Boleslav - Jablonec: Hlavička Doležala se snesla přímo k nohám Jovoviče, který míč snadno dopravil do brány, 1:3 Boleslav - Jablonec: Hlavička Doležala se snesla přímo k nohám Jovoviče, který míč snadno dopravil do brány, 1:3
Petr Čáslava promluvil: o drogách, situaci v Pardubicích i Tomáši Rolinkovi Petr Čáslava promluvil: o drogách, situaci v Pardubicích i Tomáši Rolinkovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ohromný talent Martina Odegaarda zaregistrovaly snad všechny fotbalové velkokluby na světě. O zázračný talenta norského mladíka s vizáží dítěte se strhla pořádná mela, šikovný hoch objížděl významný evropská města a přemýšlel, kde zakotví. Teď to vypadá, že přestřelka je u konce. Vítězem se stal Real Madrid.Velký příslib nejen norského ale i celosvětového fotbalu dorazil v úterý večer soukromým letadlem do Madridu a sledoval i středeční prohru Realu v osmifinále Španělského poháru s Atlétikem Madrid 0:2, do kterého zásahl jako střídající hráč i Cristiano Ronaldo. Mladíka doprovázel otec Hans Erik a hráčův agent Tore Pedersen. Informace přinesl španělský deník Mundo Deportivo.

V Realu už pro Odegaarda údajně připravují dres s číslem 16, který symbolizuje věk norského teenagera. Naposledy navštívil španělskou metropoli začátkem listopadu, kdy hrála Ronaldova parta proti Liverpoolu. Z návštěvy byl údajně nadšený, pozdravil se s trenérem Ancelottim i se samotnými hráči.

Touha klubů získat Odegaarda byla neuvěřitelná. Zájem projevili mimo jiné Bayern, Ajax, Liverpool, United, City i konkurenční Barcelona. Mladík se však rozhodl pro královský klub. Otázkou ovšem zůstává, jestli se do Realu přesune už teď v lednu, nebo v létě. V tom případě by ještě jarní část sezony odehrál v norském Stromsgodsetu.

I když vypadá čerstvě šestnáctiletý fotbalista jako dítě, mezi dospělými překonává jeden rekord za druhým. Odegaard se stal nejmladším hráčem i střelcem v historii nejvyšší norské soutěže a také nejmladším reprezentantem národního týmu. V den zápasu proti Spojeným arabským emirátům mu bylo 15 let a 253 dní. Pokud se smlouva dotáhne do zdárného konce, stane se Odegaard prvním norským fotbalistou v dresu Realu Madrid.

 
17. kolo
Články odjinud


Články odjinud