Barcelona porazila Atlético. Uhájila druhou příčku o bod za Realem

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

SOUHRN 18. KOLA ŠPANĚLSKÉ LIGY | Fotbalisté Realu Madrid porazili v 18. kole španělské ligy Espanyol Barcelona 3:0 a upevnili si náskok v čele tabulky. První gól za A-tým "Bílého baletu" vstřelil odchovanec Nacho. Trefu zápasu nicméně zaznamenal záložník Gareth Bale, který se nádherně prosadil z přímého kopu. Naopak se příliš nedařilo Valencii, která pouze remizovala na půdě Celty Vigo 1:1. Domácí navíc nedali penaltu. O bod za Real se opět vyhoupla Barcelona, která přemohla Atlético Madrid 3:1.

Fotbalisté Barcelony ve šlágru španělské ligy doma porazili mistrovské Atlético Madrid 3:1 a po 18 kolech ztrácejí bod na vedoucí Real Madrid. Ten má však stále jedno utkání k dobru. Na Nou Campu skórovali všichni tři hvězdní Jihoameričané Lionel Messi, Neymar a Luis Suárez.

Souboj druhého se třetím celkem tabulky od začátku vycházel lépe pro Barcelonu. Ve 12. minutě otevřel skóre Brazilec Neymar po Messiho akci. Domácí v prvním poločase dominovali a soupeře výrazně přestříleli. Druhý gól přidal ve 35. minutě Uruguayec Suárez po další asistenci Messiho. Argentinský útočník si však předtím zřejmě zpracoval míč rukou.

Atlético zdramatizovalo utkání krátce po přestávce. Rozhodčí po Messiho kontaktu s Gámezem odpískal penaltu, kterou v 57. minutě bezpečně proměnil Chorvat Mandžukič. Sedmadvacetiletý Messi vůbec poprvé v profesionální kariéře zavinil pokutový kop.

Srovnat se však hostům nepovedlo, navíc tři minuty před koncem se v pokutovém území dobře zorientoval Messi a pojistil výhru Barcelony svým 16. ligovým zásahem v sezoně. Katalánský tým proti Atléticu ukončil sérii šesti soutěžních zápasů bez výhry a svěřence Diega Simeoneho zdolal poprvé od května 2013.

Real přejel Espanyol

Real, jemuž chyběl kvůli problémům se zády obránce Sergio Ramos , se proti katalánskému celku poprvé prosadil ve 12. minutě, kdy Ronaldo poslal zpětnou přihrávku v šestnáctce Jamesi Rodríguezovi a třiadvacetiletý Kolumbijec se v La Lize trefil pošesté.

Poté přišla chvíle Garetha Balea. Hvězdný Velšan si vzal na starost přímý kop, přednost mu dal dokonce i Cristiano Ronaldo. A dobře udělal. Bale se trefil od tyčky, brankář Espanyolu neměl nejmenší šanci.

VIDEO | Parádní gól Garetha Balea z přímého kopu

Od 53. minuty sice hráli domácí po vyloučení Coentraa v deseti, přesto se dokázali potřetí prosadit. Arbeloa poslal v šestnáctce přesný centr na Nacha, jenž si připsal první trefu za Real v soutěžním utkání.

Real Madrid tak porazil Espanyol Barcelona 3:0 a má jistotu, že i po tomto kole bude v tabulce první. Navíc má zápas k dobru.

Ve 28. minutě duelu mezi Celtou Vigo a Valencií dostali domácí šanci skórovat z penalty, Orellanův pokus ale zneškodnil gólman Diego Alves. Od sezony 2007/08 si brazilský brankář poradil už se 14 pokutovými kopy.

Na konci poločasu se podruhé v dresu Valencie prosadil Rodrigo, jenž ve španělském klubu hostuje z Benficy Lisabon. Domácí zareagovali v 61. minutě, Fabián Orellana si spravil chuť po nepovedené penaltě a ukončil čekání Viga na vstřelenou branku. V lize se celek z Galicie prosadil po 726 minutách a po sérii šesti prohraných utkání poprvé bodoval.

Souboj sedmé Málagy se šestým Villarrealem skončil nerozhodně 1:1. Na konci prvního dějství poslal hosty do vedení nehlídaný Jonathan dos Santos. V 58. minutě se Málaga radovala z vyrovnání poté, co Darder rozvlnil síť, po chvíli ale rozhodčí gól na radu asistenta pro ofsajd odvolal.

Domácí to ale dlouho mrzet nemuselo, dvě minuty nato gólmana Asenja přeloboval marocký útočník Nordin Amrabat.

FC Barcelona - Atlético Madrid 3:1
Branky: 12. Neymar, 35. Suárez, 87. Messi - 57. Mandžukič z pen.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.