25. ledna 2015 • 22:58

Realu vystřelil výhru v závěru Bale, Barcelona smázla Elche 6:0

0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

SOUHRN 20. KOLA | Real Madrid měl ve 20. kole španělské ligy pořádně namále. Na půdě Córdoby prohrával už od třetí minuty. Bílý balet se pořádně trápil i po vyrovnání Karima Benzemy. Frustrovaný Cristiano Ronaldo byl dokonce vyloučen za nesportovní chování. Vítězství na stranu favorita ale nakonec přece jen strhl Gareth Bale, který v 89. minutě proměnil penaltu. Naopak Barcelona si došla pro tři body ve velkém stylu. Na půdě Elche zvítězila jasně 6:0. Po dvou gólech dali Messi a Neymar, jeden přidali Piqué a Pedro.

Real nezačal na hřišti nováčka dobře a už ve třetí minutě prohrával. Obránce Ramos zasáhl ve vápně míč rukou a nařízenou penaltu proměnil Nabil Ghilas, jenž v Córdobě hostuje z FC Porto. Alžírský útočník se prosadil pošesté v sezoně a je nejlepším střelcem andaluského celku.

Karim Benzema ale vyrovnal ještě v prvním poločase a dočkal se ligové branky poprvé od 29. listopadu. V 68. minutě mohli hosté znovu prohrávat, když domácí útočník Andone přeloboval gólmana Casillase, míč ale skončil na břevnu.

V 82. minutě neudržel Ronaldo nervy na uzdě, udeřil soupeře a inkasoval červenou kartu. O chvíli později se poměr hráčů na hřišti vyrovnal. Cartabia zahrál v pokutovém území rukou a obdržel druhou žlutou kartu, Bale si s penaltou poradil a Real si připsal třetí ligovou výhru v řadě.

Barcelonu poslal do vedení v Elche ve 35. minutě Gerard Piqué, který se v tomto ročníku prosadil potřetí a vyrovnal svoji střelecky nejúspěšnější sezonu 2010/11.

Další branky přidal katalánský celek po změně stran. Nejprve se v 55. minutě po faulu na Neymara ujal exekuce pokutového kopu Lionel Messi a vstřelil 20. gól v sezoně. Argentinský útočník se následně podílel asistencemi na dvou Neymarových brankách a na 5:0 pak zvýšil druhou trefou v utkání. V nastavení skóroval ještě Pedro.

Atléticu nezabránila v zisku plného počtu bodů ani absence defenzivního pilíře Godína či mladého záložníka Kokeho. Ve 12. minutě daroval Griezmannovi míč ve středu hřiště obránce hostů Zé Castro a francouzský útočník po úniku bezpečně zakončil za gólmana Toňa.

O deset minut později vyslal Mandžukič povedený pas za obranu Vallecana a Griezmann vstřelil desátý gól v tomto ročníku La Ligy. Hosté ještě do přestávky snížili, zpoza vápna se střelecky prosadil kapitán Roberto Trashorras.

Znovu do dvoubrankového vedení dostal domácí v druhém poločase nešťastným vlastním gólem Manucho. Griezmann mohl v závěru zkompletovat hattrick, trefil však pouze tyč.

Villarreal potvrdil svoji formu a podesáté v řadě v lize bodoval. Duel s Levante, které naopak nedokázalo už poosmé získat tři body, rozhodl v 56. minutě jediným gólem utkání nejlepší střelec týmu Luciano Vietto.