Real dostal výprask od Atlétika, Barcelona ztrácí už jen bod

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Svědík: Baník, nebo Polsko? Pozor, horká je ale pořád i plzeňská stopa!

SOUHRN 22. KOLA ŠPANĚLSKÉ LIGY | Fotbalisté Atlétika Madrid ovládli šlágr se svým městským rivalem Realem Madrid, když zvítězili 4:0. Atlético vedlo o dvě branky už po osmnácti minutách, když děravou defenzivu Realu potrestali Tiago a Niguez. Po pauze náskok ještě zvýraznilo na 4:0. Zaváhání Realu využila Barcelona, která vyhrála na hřišti Athleticu Bilbao 5:2. Za svým rivalem zaostává v tabulce už jen o bod.

Defenziva Realu Madrid hlásila už před šlágrem problémy a v derby se vše potvrdilo. Už po čtrnácti minutách poslal domácí do vedení Tiago, kterému přiťukl míč na hranici pokutového území Mandžukič. Tiagovu ránu gólman Casillas jen ztlumil, míč mu ale prošel do sítě.

O chvíli později se pak parádně akrobatickou ranou přes hlavu prosadil ještě z hranice malého vápna Niguez a rozjásal narvaný stadion Atlétika. Gólman Realu Iker Casillas jen bezmocně zíral na domácí radost.

Po pauze Atlético pokračovalo ve výbroném výkonu a přidalo slavnému rivalovi ještě další dva góly. Bílý balet byl po porážce 0:4 řádně potupen. Real neuspěli ani v šestém vzájemném duelu této sezony.

Šest městských derby s Atléticem čeká "Bílý balet" na výhru podruhé v historii, předtím to bylo v letech 1969 až 1971.

Do sestavy Realu se po vypršení disciplinárního trestu vrátil vítěz Zlatého míče Ronaldo, důležitější pro vývoj utkání ale byly absence v defenzivě. Ronaldo ani jeho spoluhráči nebyli v útoku příliš nebezpeční.

Barcelona zase nadělovala

Fotbalisté Barcelony stáhli ve španělské lize náskok vedoucího Realu Madrid na pouhý bod. Ztrátu smazali dnešním triumfem 5:2 v Bilbau. Jednou se za vítěze trefil Lionel Messi, pro nějž to byla 23. ligová branka v sezoně, ovšem na Cristiana Ronalda jich mu chybí ještě pět.

To rozdíl mezi oběma kluby po sobotním debaklu Realu už tak velký není. Barcelona dnes odpověděla pěti zásahy, o něž se podělilo pět střelců. Vedle všech čtyř hvězd útoku Barcelony dopravil míč do vlastní sítě záložník Oscar de Marcos. Přesto Messi vyčníval nade všemi: nejdřív se i díky teči prosadil z trestného kopu, pak připravil všechny trefy pro své parťáky z útoku.

Téměř 45.000 diváků v Bilbau se nejvíc bavilo mezi 60. a 67. minutou, kdy padly čtyři branky. Dvě z nich dali domácí, ovšem naděje na slušný výsledek pohřbilo za stavu 2:4 vyloučení Xabiera Etxeity.

Španělská liga, 22. kolo:

Atlético Madrid - Real Madrid 4:0 (2:0)
Branky:
14. Tiago, 18. Niguez, 67. Griezmann, 89. Mandžukič.

Villarreal - Granada 2:0 (1:0)
Branky:
30. Musacchio, 90+2. G. Moreno.

Levante - Málaga 4:1
Branky: 27., 37. a 52. Barral, 75. Uche - 24. Juanmi)

Bilbao - FC Barcelona 2:5
Branky: 60. Rico, 67. Aduriz - 15. Messi, 26. Suárez, 62. vlastní De Marcos, 64. Neymar, 86. Pedro

Hosté:

Domácí: Moyà – Torres Juanfran, Miranda, Godín, Siqueira – Turan, Gabi, Mendes, Koke (11. Ñíguez, 71. Raúl García) – Mandžukić, Griezmann (77. F. Torres).

Hosté: Casillas – Carvajal, Varane, N. Fernández, Coentrão – Khedira (46. Jesé), Kroos, Isco (68. Illarramendi) – Bale, Benzema (73. Hernández), Ronaldo.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.