Real stáhl Barcelonu na dva body. Torres si dal vlastní gól

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

ŠPANĚLSKÁ LIGA - SOUHRN 31. KOLA | Fotbalisté Realu Madrid potvrdili roli favorita v domácím duelu s Eibarem, když zvítězili 3:0. Do vedení je poslal po dvaceti minutách hry Cristiano Ronaldo, aby ještě do přestávky zvýraznil náskok „bílého baletu“ Hernandez. Real Madrid ztrácí na Barcelonu dva body, Katalánci remizovali 2:2 v Seville.

Trenér Realu Carlo Ancelotti se rozhodl šetřit několik opor, v základní sestavě tak nenastoupili Benzema, Bale, Pepe ani kapitán Casillas. Cristiano Ronaldo ovšem na trávníku byl a právě on v 21. minutě otevřel skóre. Portugalský záložník se trefil z přímého kopu, což se mu povedlo naposledy téměř před rokem v Lize mistrů proti Bayernu Mnichov.

Tabulku střelců vede s 38 góly. Druhou branku domácích přidal Javier Hernández, který skóroval na stadionu Santiaga Bernábeua poprvé od letního příchodu do Realu. Výhru Bílého baletu po přestávce ještě pojistil třetím gólem Jesé.

Za vítězstvím směřovala dlouho Barcelona na hřišti Sevilly. Po trefách Messiho a Neymara vedla 2:0, jenže ještě před přestávkou snížil Banega a šest minut před koncem vyrovnal na konečných 2:2 Gameiro.

Bod si připsalo i Atlético Madrid, které remizovalo v Málaze 2:2. Pro favorita zajistil bod dvěma refami Griezmann.