Messi a Suárez zničili Gijon, Barcelona vede ligu už o šest bodů

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Barcelony vyhráli v dohrávce španělské ligy v Gijónu 3:1 a vedou tabulku o šest bodů před Atléticem Madrid. Dva góly vstřelil Lionel Messi a třetí přidal Luis Suárez, který krátce předtím neproměnil pokutový kop.

Messi v 25. minutě otevřel skóre střelou zpoza vápna a připsal si jubilejní 300. gól ve španělské lize, domácí Carlos Castro ale zanedlouho z rychlého protiútoku vyrovnal.

Nerozhodný stav však vydržel jen další čtyři minuty, pak Suárez našel v šestnáctce Messiho a ten poslal patnáctým gólem v sezoně favorita znovu do vedení.

Messi mohl ještě před přestávkou završit hattrick, jenže jeho další střelu vyrazil brankář Cuéllar a Neymarova dorážka skončila jen na brankové konstrukci. V druhé půli se Cuéllar vytáhl i proti Suárezově penaltě, kterou zneškodnil skokem k tyči.

Přesto se nakonec Suárez čtyřiadvacátého zásahu v sezoně dočkal. Střelou pod břevno pojistil barcelonskou výhru a tabulku střelců vede o tři góly před Cristianem Ronaldem z Realu.