SESTŘIHY: Střelnice! Atlético, Real, Barcelona i Villarreal nadělovaly

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

To byly gólové hody. Španělská La Liga zase poznala sílu tří gigantů. Fotbalisté Barcelony nejdříve porazili Deportivo La Coruňa jasně 4:0, hlavní postavou byl dvougólový Rafinha. Atlético Madrid poté doslova zničilo Granadu 7:1, hattrickem se předvedl Carrasco. A konečně Real Madrid deklasoval Betis, na jehož půdě vyhrál 6:1. Dvakrát se trefil Isco. Villarreal pro změnu nečekaně deklasoval 5:0 Celtu Vigo. Velké vítězství ale zaznamenala také Sevilla, která bodovala naplno venku v La Lize po 22 zápasech a je třetí.

Betis - Real Madrid 1:6

Branky: 55. Cejudo - 45. a 62. Isco, 4. Varane, 31. Benzema, 39. Marcelo, 78. Ronaldo

Také Real svého soupeře jasně přehrál a už o poločasové přestávce měl čtyřbrankový náskok, o který se postarali Varane, Benzema, Marcelo a Isco. Poslední jmenovaný přidal v druhém dějství další branku a vstřelil 100. soutěžní gól Realu pod trenérem Zinedinem Zidanem. Na konečných 6:1 upravil Ronaldo, čestnou trefu domácích zaznamenal Cejudo.

Betis - Real Madrid: Úchvatný brejk! Ronaldo našel Pepeho, ten vyšperkoval na Isca a bylo to 4:0

Betis - Real Madrid: Paráda! Hostující Isco vypálil do šibenice a zvýšil na 5:1

Atlético Madrid - Granada 7:1

Branky: 34., 45. a 62. Carrasco, 63. a 81. Gaitán, 85. Correa, 87. Tiago - 18. Cuenca

Granada překvapivě od 18. minuty na stadionu Vicente Calderóna vedla. Pak už ale úřadoval Ferreira Carrasco, který ještě do poločasu zápas otočil a v 62. minutě přidal třetí branku. Belgický záložník oslavil premiérový hattrick v kariéře.

V téže minutě, kdy jej Ferreira Carrasco zkompletoval, se na hřiště dostal Gaitán a už po 31 vteřinách přidal čtvrtou branku Atlética. Žádný střídající hráč se v této sezoně neprosadil rychleji. Argentinský záložník, jenž do madridského klubu přestoupil v létě z Benfiky Lisabon, osm minut před koncem přidal i druhou branku. V poslední pětiminutovce se do sítě hostů ještě trefili Correa a Tiago.

Atlético Madrid - Granada: Hattrick! Carrasco přízemní střelou nedal brankáři šanci a bylo to 3:1

Atlético Madrid - Granada Hřebíček do rakve! Tiago technickou střelou završil skóre na 7:1

Barcelona - Deportivo La Coruňa 4:0

Branky: 21. a 36. Rafinha, 43. Suárez, 58. Messi

Barcelona chtěla napravit zaváhání z minulého kola, kdy podlehla 3:4 ve Vigu, a od začátku zápasu byla aktivní v zakončení. Nakonec mohla slavit výhru 4:0. Tu zařídil dvěma góly záložník Rafinha, jeden pak přidali Luis Suárez a Lionel Messi. Argentinec se trefil jen tři minuty po svém příchodu na hřiště.

Barcelona - La Coruňa: To je kanón! Messimu stačily tři minuty a krásně skóroval

Barcelona - La Coruňa: To je forma! Rafinha procedil míč do branky a domácí vedli 1:0

Villarreal - Celta Vigo 5:0

Branky: 8. a 12. Soriano, 38. Bakambu, 48. vlastní Wass, 90.+2 Trigueros

Jednoznačné vítězství 5:0 uhrál Villarreal proti hostům z Celty Vigo, tři branky nastříleli domácí už v prvním poločase. Za výhrou je poslal už v 8. minutě Roberto Soriano svým prvním gólem ve španělské soutěži po přestupu ze Sampdorie. Krátce nato následovala Sorianova branka číslo dvě. Náskok domácích zvýšil do konce poločasu Cédric Bakambu. Ani přestávka naději Celtě Vigo nepřinesla a nakonec prohrála 0:5.

Villarreal - Celta Vigo: Dali jim bůra! Na 5:0 uzavřel Manuel Trigueros

Villarreal - Celta Vigo: Gól! Bakambu se tentokrát nemýlil a Villarreal vedl 3:0

Athletic Bilbao - Real Sociedad 3:2

Branky: 51. Muniain, 60. Aduriz, 72. Williams - 16. Zurutuza, 83. Martínez

Fotbalisté Athleticu Bilbao zvítězili v 8. kole španělské ligy v baskickém derby nad San Sebastianem 3:2. Po čtvrt hodině hry se sice prosadil David Zurutuza z jediné střely hostů na branku v prvním poločase, za domácí ale po přestávce skórovali Iker Muniain, Aritz Aduriz a Iňaki Williams. V závěru už jen snížil Iňigo Martínez.

Athletic Bilbao - Real Sociedad: Muniain skvělou střelou zpoza vápna vyrovnal na 1:1

Athletic Bilbao - Real Sociedad: Iraizoz skvělým zákrokem vytěsnil střelu Oyarzabala na roh

Sporting Gijón - Valencia 1:2

Branky: 41. Castro - 7. a 65. Suárez

Už pátou porážku v řadě připravili Gijónu fotbalisté Valencie pod vedením nového kouče Cesara Prandelliho. Na hřišti soupeře šli do vedení v 7. minutě díky zásahu Maria Suáreze. Ještě do poločasu sice domácí vyrovnali po prvním gólu sezony Carlose Castra, ve druhé půli však vítězství Valencie zařídil opět Suárez.

Branky: 67. Timor, 69. Szymanowski - 25. Vázquez, 58. Nasri, 85. Sarabia

První venkovní výhru od 23. května loňského roku měla Sevilla blízko už v 58. minutě, kdy disponovala dvoubrankovým náskokem po trefách Vázqueze a Nasriho. Leganés ale dokázalo slepenými góly Timora a Szymanowského vyrovnat. Hosté ale prokletí nakonec zlomili pět minut před koncem, když se povedenou střelou zpoza vápna prezentoval Sarabia.

Branky: 51. Muniain, 60. Aduriz, 72. Williams - 16. Zurutuza, 83. Martínez

Fotbalisté Athletika Bilbao zvítězili v 8. kole španělské ligy v baskickém derby nad San Sebastianem 3:2. Po čtvrt hodině hry se sice prosadil David Zurutuza z jediné střely hostů na branku v prvním poločase, za domácí ale po přestávce skórovali Iker Muniain, Aritz Aduriz a Iňaki Williams. V závěru už jen snížil Iňigo Martínez.

Bilbao na úspěch proti regionálnímu rivalovi čekalo osm utkání, naposledy zvítězilo v sezoně 2011/12. Od té doby čtyřikrát prohrálo a čtyřikrát skončilo měření sil remízou, Athletic navíc jen čtyřikrát dokázal dát branku.

Střelec vítězného gólu Aduriz tak pomohl nejen zastavit neúspěšnou sérii, navíc se pátou brankou v sezoně dotáhl v tabulce střelců na barcelonského Lionela Messiho. Na nejlepší střelce Luise Suáreze (Barcelona) a Antoinea Griezmanna (Atlético Madrid) ztrácí gól.

Gijón - Valencie 1:2

Branky: 41. Castro - 7. a 65. Suárez

Po bídném vstupu do sezony, kdy byl po čtyřech porážkách odvolán trenér Pako Ayestarán, tak Valencie zažívá výrazné zlepšení. Už pod dočasným koučem Salvadorem Gonzálezem zaznamenala dvě výhry a nyní pod bývalým trenérem italské reprezentace Prandellim uspěla potřetí ze čtyř zápasů.

Villarreal - Vigo 5:0

Branky: 8. a 12. Soriano, 38. Bakambu, 48. vlastní Wass, 90.+2 Trigueros

Ani přestávka naději Celtě Vigo nepřinesla, hned v úvodu druhého dějství si totiž dal vlastní gól Daniel Wass. V nastavení pak přidal pátý gól Manuel Trigueros, to už Celta dohrávala bez vyloučeného Sergia Gómeze.

Hosté tak po třech ligových výhrách v řadě tvrdě narazili. Zato Villarreal bodoval i poosmé za sebou a zůstal stejně jako Atlético a Real neporažen. Právě na madridskou dvojici ztrácí pátý Villarreal dva body.

Alavés - Málaga 1:1

Branky: 9. Deyverson - 85. Rosales

Eibar - Osasuna 2:3