23. října 2016 • 14:49

Emoce kolem Messiho: Jeho gól neměl platit, pak sprostě nadával fanouškům

Autor: dvo
0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Nebýt jeho, možná by Valencia slavila velmi cennou výhru. Byl to hlavně Lionel Messi, kdo dovedl Barcelonu dvěma vstřelenými góly k vydřené výhře 3:2. Avšak s několika kaňkami. Úvodní branka neměla platit kvůli ofsajdovému postavení Luise Suáreze a po vítězné penaltě ve čtvrté minutě nastavení se zase pustil drobný argentinský fotbalista do křížku s domácími fanoušky, kteří házeli na hráče Barcelony plastové láhve a Messi jim to oplatitl sprostými urážkami.

Teprve minulý víkend se vrátil po zranění, ale herní pauza na něm není vůbec znát. Forma argentinského fotbalisty Lionela Messiho strmě stoupá vzhůru. Během tří zápasů (La Coruňa (4:0), Manchester City (4:0) a Valencia (3:2) nastřílel celkem šest branek Barcelony.

V posledním duelu na půdě Valencie byly jeho dvě trefy pořádně kontroverzní. Ta první padla v 22. minutě, kdy si 29letý fotbalista navedl míč na levačku a přízemní střelou překonal brankáře Alvese.

Valencia - Barcelona: Sporný gól! Lionel Messi poslal hosty do vedení, Suárezovi prošel ofsajd

Branka však neměla platit. V době střely totiž před brankářem stál v ofsajdovém postavení útočník hostí Luis Suárez a aktivně se zapojil do hry tím, když se snažil uhnout střele Messiho. Tím pádem mohl ztížit pohled gólmanovi Valencie. Zkušený sudí Undiano Malenco ale gól uznal a Barcelona se ujala vedení.

Během druhého poločasu se však domácí vzchopili a dokázali otočit stav ve svůj prospěch dvěma slepenými góly z 52. a 56. minuty. Brzy se sice podařilo vyrovnat Suárezozi, ale pak se oba týmy předháněly v tom, kdo spálí větší šanci.

Vše rozsekla až čtvrtá minuta nastavení, kdy po kontaktu s protihráčem teatrálně upadl Luis Suárez v pokutovém území Valencie a sudí nařídil pokutový kop. Postavil se k němu Lionel Messi a s přehledem rozhodl o výhře Barcelony svým druhým gólem v utkání.

Valencia - Barcelona: Favorit se zachránil v závěru! Messi proměnil penaltu

Během chvíle, kdy se hostující hráči seběhli za brankou Valencie a slavili, na ně začali domácí fanoušci házet láhve s vodou. Pár hráčů lahev dokonce zasáhla. To se vůbec nelíbilo hlavnímu aktérovi utkání. Messi si počínání rozzlobených fanoušků nenechal líbit a z plných plic jim uštědřil několik nadávek a provokativních gest.

Anglický deník The Sun přišel s tvrzením, že Argentincových úst španělský mluvící reportér odečetl nadávky, která hrubě urážely matky fanoušků a označovaly je za slušněji řečeno lehké děvy.

Radost z výhry si však hráči katalánského klubu nenechali vzít. Minimálně do nedělního večera se totiž vyhoupli do čela španělské ligy kde mají jednobodový náskok na Real a Atlétiko Madrid. Ti však mají zápas k dobru.

Valencia - Barcelona: Domácí fanoušci házeli na hráče láhve, Messi jim pak nadával

1. Real 38 29 6 3 106:41 93
2. Barcelona 38 28 6 4 116:37 90
3. Atlético 38 23 9 6 70:27 78
4. Sevilla 38 21 9 8 69:49 72
5. Villareal 38 19 10 9 56:33 67
6. Real Sociedad 38 19 7 12 59:53 64
7. Bilbao 38 19 6 13 53:43 63
8. Espanyol 38 15 11 12 49:50 56