SESTŘIHY: Ronaldo sestřelil Atlétiko hattrickem, Barcelona má jen bod

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Zlomili prokletí! Fotbalisté Realu Madrid vyhráli ve 12. kole na půdě Atlétika Madrid nečekaně jednoznačně 3:0. Hattrickem se blýskl Cristiano Ronaldo. To Barcelona bez Messiho a Suáreze doma jen remizovala s Málagou 0:0 a na první Real ztrácí čtyři body. Třetí je Sevilla, která sice na hřišti La Coruni prohrávala 0:2, ale nakonec vyhrála 3:2. Poslední Granada pak obrala o body po remíze 1:1 Valencii. V zajímavém duelu dvou ambiciózních týmů zdolalo Bilbao 1:0 Villarreal.

Atlético - Real 0:3

Branky: 23., 71. z pen. a 77. Ronaldo

Ve 12. minutě madridského derby se do velké šance dostal po centru zleva Ronaldo, jeho lavičku ale skvělým zákrokem na brankové čáře zneškodnil Oblak. O chvíli později se portugalský reprezentant postavil k přímému kopu ze vzdálenosti 28 metrů od branky a Varanem tečovaný míč už skončil v bráně domácích. Atlético inkasovalo minimálně jeden gól v posledních pěti zápasech, což se jim pod trenérem Diegem Simeonem stalo poprvé.

Atlético – Real: Hattrick! Bale utekl obraně domácích a předložil míč Ronaldovi před prázdnou bránu

Do druhého poločasu jeho svěřenci vstoupili mnohem aktivněji, dvacet minut před koncem ale Ronaldo upadl v šestnáctce po zákroku Saviče a sám s přehledem proměnil pokutový kop. Definitivně pak jedenatřicetiletý forvard rozhodl po Baleově přesné přihrávce před branku.

SESTŘIH La Ligy: Atlético - Real 3:0

FC Barcelona - Málaga 0:0

Z klasické barcelonské útočné trojice dnes hrál pouze Neymar. Suárez chyběl kvůli kartám, Messiho před zápasem s Málagou postihly žaludeční potíže. Místo nich nastoupili vpředu Alcácer a Turan. Se svými spoluhráči sice přestříleli soupeře poměrem 28:4, po 81 procent času navíc katalánský celek držel míč, překonat gólmana Kameniho se ale nikomu nepovedlo.

Barcelona – Málaga: Sudí vzal Barceloně regulérní gól, pomezní chybně odmával ofsajd

Barcelona - Málaga: Ani obrovská mela ve vápně nevedla ke gólu Barcelony

Barcelona nevyužila ani přes 20 minut trvající přesilovku po vyloučení Llorenteho, v úplném závěru dostal další červenou kartu záložník hostů Carlos. Záložník Sergio Busquets tak neoslavil jubilejní 400. start za Barcelonu ideálním způsobem.

SESTŘIH La Ligy: Barcelona - Málaga 0:0

La Coruňa - FC Sevilla 2:3

Branky: 1. Babel, 42. Andone - 44. N'Zonzi, 87. Vitolo, 90.+2 Mercado

La Coruňa přitom začala dobře a už v první minutě se dostala do vedení po Babelově gólu. V 42. minutě navíc po povedené individuální akci zvýšil Andone a zdálo se, že Sevilla znovu potvrdí svoji nemohoucnost na hřištích soupeřů: z předcházejících 24 zápasů vyhrála jediný.

La Coruňa – Sevilla: Neuvěřitelné! Mercado otočil utkání v poslední minutě nastavení

Ještě do přestávky ale snížil N'Zonzi, s dalšími dvěma trefami hosté počkali až do úplného závěru. Nejprve se v 87. minutě prosadil nikým nehlídaný střídající Vitolo a v nastavení z dorážky dokonal obrat Mercado.

Branka: 9. Rico

Eibar – Celta Vigo: Velký tlak ve vápně využil González, který propálil hostujícího brankáře

Real Betis - Las Palmas 2:0

Branky: 27. Bruno González, 45.+2 Mandi

Betis - Las Palmas: Skvěle rozehraný roh! Domácí šli do vedení 1:0

Betis - Las Palmas: A zase roh! Domácí Mandi se prosadil na přední tyči

Alavés - Espanyol Barcelona 0:1

Branka: 81. Moreno

Alavés – Espaňol: Moreno napravil selhání při penaltě! Skvěle si naběhl na roh a na bránu vyslal nechytatelnou hlavičku

Valencia - Granada 1:1

Branky: 47. Nani - 45.+1 Carcela-González

Valencia - Granada: Gól! Mehdi Carcela-González pláchl domácím a poslal Granadu do vedení

Valencia - Granada: Gól! Nani v záklonu dokázal vyrovnat

Gijón - San Sebastian 1:3

Branky: 28. Čop - 19. Prieto, 51. Zurutuza, 56. Martínez

Sporting Gijón - Real Sociedad: Luxusní gól! Iňigo Martínez parádně skóroval z přímého kopu

Sporting Gijón - Real Sociedad: Nádhera! Domácí Čop se opřel do míče a krásně vyrovnal

Top góly 12. kola La Ligy: Parádní sólo Andoneho a přesný přímák Martíneze

1. Real 38 29 6 3 106:41 93
2. Barcelona 38 28 6 4 116:37 90
3. Atlético 38 23 9 6 70:27 78
4. Sevilla 38 21 9 8 69:49 72
5. Villareal 38 19 10 9 56:33 67
6. Real Sociedad 38 19 7 12 59:53 64
7. Bilbao 38 19 6 13 53:43 63