SESTŘIHY: Barcelona uhrála se štěstím bod! Real vede ligu o šest bodů

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Realu Madrid díky dvěma brankám Cristiana Ronalda zvítězili ve 13. kole španělské ligy nad Gijónem 2:1 a zůstali neporažení. V závěru mohl cenný bod hostům zařídit Duje Čop, z penalty ale přestřelil branku. Madridský klub vede ligu o šest bodů před Sevillou a Barcelonou, která jen remizovala na půdě Realu Sociedad 1:1. I to ale byl Messiho a spol. dobrý výsledek, domácí totiž byli jasně lepší. To Atlético zvítězilo v Osasuně jasně 3:0. Nadále se daří Eibaru, který je sedmý.

Real Sociedad - Barcelona 1:1

Branky: 53. José - 59. Messi

Fotbalisté Barcelony remizovali se San Sebastianem 1:1. Bod jim zachránil Lionel Messi, jenž v druhé půli vyrovnal krátce po gólu Williana Josého. Druhá Barcelona tak na vedoucí Real Madrid ztrácí už šest bodů.

SESTŘIH La Ligy: Real Sociedad - Barcelona 1:1

Real Sociedad - Barcelona: Favorita zachránil sudí! Domácí dali gól, on viděl neexistující ofsajd

Real Madrid - Gijón 2:1

Branky: 5. z pen. a 18. Ronaldo - 35. Carmona

Vítězství "Bílého baletu" se nerodilo tak lehce, jak se mohlo zpočátku zdát. Už v páté minutě otevřel skóre Ronaldo z pokutového kopu, nařízeného po faulu na Vázqueze. Portugalský reprezentant se na stadionu Santiaga Bernabéua v lize prosadil poprvé od 10. září. V posledních šesti kalendářních rocích Ronaldo dokázal pokaždé vstřelit minimálně 50 gólů za klub a reprezentaci.

SESTŘIH La Ligy: Real Madrid - Gijón 2:1

V 18. minutě navíc přidal druhou trefu, tentokrát hlavou po Nachově centru. Do přestávky ale stihl snížit Carmona a Gijón tak v každém z posledních šesti ligových duelů na hřišti Realu skóroval.

A Sporting dokonce mohl získat překvapivý bod, když v 78. minutě kopal po Nachově faulu penaltu. Čop, který v Gijónu hostuje z italského Cagliari, ale přestřelil a jeho tým z posledních deseti zápasů získal pouhé dva body.

Osasuna Pamplona - Atlético Madrid 0:3

Branky: 36. Godín, 37. Gameiro, 90. Carrasco

Atlético Madrid po dvou porážkách naplno bodovalo po výhře 3:0 nad Pamplonou. Do zápasu přitom nevstoupilo nejlépe, v prvním poločase musel jeho gólman Jan Oblak čelit penaltě. Pokus Roberta Torrese ale zlikvidoval a vylepšil si tak úctyhodnou bilanci. Z osmi pokutových kopů, kterým v dresu madridského celku čelil, zneškodnil čtyři.

Tým trenéra Diega Simeoneho se proti domácím dlouho nemohl prosadit, pak se mu to ale povedlo dvakrát během dvou minut. Nejprve přesně hlavičkoval Diego Godín, vzápětí přidal druhou branku Kévin Gameiro. Ve druhé půli vstřelil třetí gól střídající Yannick Carrasco.

Osasuna - Atlético Madrid: Gól! Diego Godín skóroval po rohu

Osasuna - Atlético Madrid: Druhý úder! Gameiro se trefil z brejku

Málaga - La Coruňa 4:3

Branky: 21. z pen. a 56. Santos, 40. Ramírez, 90.+2 Ontiveros - 3. z pen. a 81. Borges, 72. Andone

Málaga – La Coruňa: 4:3! Střídající Ontiveros krásnou dělovkou zajistil domácím tři body

Málaga – La Coruňa: 3:3! Chyba brankáře a hosté střelou do prázdné branky vyrovnali

Eibar - Betis Sevilla 3:1

Branky: 19. León, 23. Enrich, 90.+2 Kike - 84. Castro

Eibar – Betis: León se parádně trefuje z přímého kopu.

Eibar – Betis: Enrich dává druhý gól po přesném pasu Inuje

Celta Vigo - Granada 3:1

Branky: 23. Aspas, 39. Bongonda, 90.+3 Diop - 87. Kravec

Celta Vigo - Granada: Pěkná akce domácích, Bongonda ji s přehledem zakončil

Celta Vigo - Granada: Vyčůraný Aspas! Domácí útočník málem přehodil Ochou z velké dálky

Espanyol Barcelona - Leganés 3:0

Branky: 52. a 88. Piatti, 47. Moreno

Espanyol - Leganés: To byla klika. Domácí Moreno poslal domácí do vedení

Espanyol - Leganés: Krásná střela. Domácí Piatti zvýšil vedení super levačkou

Villarreal - Alavés 0:2

Branky: 8. Gómez, 17. Camarasa

Villarreal - Deportivo Alavés: Pohotový Ibai Gómez! Dorazil do sítě míč odražený od tyče

Villarreal - Deportivo Alavés: Hororový start domácích! Chybu obránce potrestal Camarasou a bylo to 0:2

FC Sevilla - Valencia 2:1

Branky: 53. vlastní Garay, 75. Pareja - 65. El Haddadi

Sevillu poslal do vedení obránce Valencie Garay, který si do vlastní branky srazil Vitolův centr. Svěřenci Cesara Prandelliho inkasovali ve 24. venkovním ligovém utkání v řadě, což je jejich nejhorší série od roku 1983, kdy se tak stalo v 31 po sobě jdoucích zápasech.

Hosté se po obdržené brance více tlačili do zakončení a úspěch slavili v 65. minutě, když se prosadil střídající El Haddadi, který ve Valencii hostuje z Barcelony. Rozhodující branku vstřelil čtvrt hodiny před koncem kapitán Sevilly Pareja. V tomto týdnu se dvaatřicetiletý obránce prosadil už podruhé, v úterý dal jediný gól andaluského celku v Lize mistrů proti Juventusu (1:3).

Do solidní formy se dostal Espaňol Barcelona, který už dva měsíce neprohrál. Dnes si poradil s nováčkem Leganés 3:0 a zaznamenal první vítězství na domácím stadionu v sezoně.

Sevilla – Valencie: Neuvěřitelné! Střídající Gaya měl na noze vyrovnání, ale jeho ránu reflexivně vykryl Rico

Sevilla – Valencie: 2:1. Vedení Seville vrátil po ráně z otočky stoper Parejo

Las Palmas - Bilbao 3:1

Branky: 40. Boateng, 50. Momo, 90. Viera - 78. García z pen.

Las Palmas - Athletic Bilbao: Hosté hráli vabank, nádherným lobem to potrestal Jonathan Viera - 3:1

Las Palmas - Athletic Bilbao: Emoce na hřišti! Aritz Aduriz dostal žlutou za faul a hned druhou žlutou za protesty

Las Palmas - Athletic Bilbao: Kevin-Prince Boateng po krásné akci dává na 1:0

Jak si vedly hvězdy?

Jak si vedly hvězdy La Ligy ve 13. kole? Opět zářil Ronaldo, ale trápí se Griezmann

1. Real 38 29 6 3 106:41 93
2. Barcelona 38 28 6 4 116:37 90
3. Atlético 38 23 9 6 70:27 78
4. Sevilla 38 21 9 8 69:49 72
5. Villareal 38 19 10 9 56:33 67
6. Real Sociedad 38 19 7 12 59:53 64
7. Bilbao 38 19 6 13 53:43 63
8. Espanyol 38 15 11 12 49:50 56