Hádky, hrubky, supergóly! Bláznivý zápas Realu rozhodli mladík a kapitán

Autor: pod
0
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana

Zase jednou pěkně hazardovali. Fotbalisté Realu Madrid na domácí půdě darovali soupeři dva góly a ještě deset minut před koncem prohrávali s Deportivem La Coruňa 1:2. Do toho jim trochu tekly nervy, na řadu přišlo hádání i strkanice. Jenže „bílý balet“ se nikdy nevzdává. Nejdříve vyrovnal mladý Mariano a v nastavení rozhodl... Ano, hádáte správně - Sergio Ramos. Trenér Zinedine Zidane tak mohl slavit body i rekord.

Real si dovolil nechat odpočívat na tribuně nejlepšího střelce Cristiana Ronalda a také Karima Benzemu i Luku Modriče. Čekalo se, že na Santiago Bernabéu smete Deportivo bez nich. Jenže Zidanův soubor nepřistoupil k zápasu dobře.

„Bílý balet“ hrál na půl plynu, možná ještě méně. Proto si v první půli vypracoval minimum šancí a občas se musel popasovat s pískotem fanoušků. Ten ustal, když si na začátku druhé půle vzal míč Álvaro Morata a parádní ranou otevřel skóre.

Real Madrid - La Coruňa: Gól! Nádherná rána! Morata to vzal na sebe a poslal Real do vedení

Jenže nepopulární pískot se vrátil a v mnohem větší intenzitě. Real totiž pokračoval v nastoleném (ne)tempu a brzy byl potrestán. V 63. minutě se hosté dostali do brejku, který luxusně vyřešil útočník Joselu a šibenicí vyrovnal.

Real Madrid - Leganés: Domácí mohli dát gól, ale hosté udeřili z brejku! Luxusní šibenicí vyrovnal Joselu

Uplynuly pouze dvě minuty, Sergio Ramos zkazil přihrávku tak, že by za to dostal „kartáč“ i v divizi, a Joselu se trefil podruhé. Hráč, který prošel béčkem Realu Madrid a připsal si i start za první tým, tak naplněné Bernabéu šokoval.

Real Madrid - La Coruňa: Gól! Ramos vyrobil šílenou chybu a přišel trest! Joselu dal druhý gól za dvě minuty

Fanoušci ale jakoby vycítili, že zrovna teď pískot nepomůže a začali fandit. Real se konečně dostal do tempa a začal tlačit. Jenže dlouho bez výsledku. To hráče pochopitelně frustrovalo, a tak byly k vidění ne zrovna hezké šarvátky či pokusy o vymodlení si penalty.

Real Madrid - La Coruňa: To jsou nervy! Hostující Babel simuloval, Ramos ho šel zvedat

Rozhodčí to Realu „nežral“, přesto se nakonec vyrovnání fanoušci dočkali. Skvěle se osvědčili střídající hráči. Lucas Vázquez přesně odcentroval a mladý útočník Mariano hlavou sice netrefil, ale od jeho ramena se míč do sítě přece jen odrazil. 2:2.

Real Madrid - La Coruňa: Domácí se nevzdávají! Mladík Mariano vyrovnal ramenem na 2:2

Ani remíza ovšem Realu nestačila. Proto se hnal za dalším gólem. Morata ale až moc, kopl hostujícího brankáře, ten pád přihrál a strhla se další mela. Výsledkem byly tři žluté karty a to byl ještě sudí možná benevolentní.

Real Madrid - La Coruňa: Drsné šarvátky! Hráči obou týmů se do sebe pustili

I kvůli hádkám a dalšímu zdržování nastavil rozhodčí pět minut. Hned v té první hlavičkoval nebezpečně Morata, ale hostující Tytoň skvěle zasáhl. Polský gólman se obětoval, po zákroku si namlátil o tyč a minimálně dvě minuty ležel.

Real Madrid - La Coruňa: Parádní zákrok! Hostující gólman se obětoval, namlátil si o tyčku

Když se zvedl, přišel pro něj a jeho tým šok. Toni Kroos totiž rozehrál rohový kop a Sergio Ramos se pověsil do hlavičky tak, jak umí snad jen on. Co následovalo, těžko popisovat. Míč zamířil do sítě, stadion vybuchl a euforicky slavili hráči i trenér Zidane.

Real Madrid - La Coruňa: Gól! Stadion vybuchl! Kapitán Ramos se opět předvedl, v nastavení hlavou rozhodl

Real už vedení 3:2 udržel a udržel si tak i náskok šesti bodů na druhou Barcelonu. Kouč Zidane navíc mohl slavit klubový rekord, s Realem neprohrál už 35 soutěžních zápasů v řadě!

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.