SESTŘIHY: Real se protrápil k výhře, Atlético otáčelo. Barcelona vyhrála 6:0

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

To je jízda. Fotbalisté Barcelony potvrdili dobrou formu na půdě Alavésu, kde vyhráli naprosto jednoznačně 6:0. Dvakrát se trefil kanonýr Luis Suárez, jednou ho doplnili Lionel Messi, Neymar, Ivan Rakitič a jeden gól si nešťastní domácí dali sami. To Real Madrid se na vítězství nad poslední Osasunou dost nadřel, ale nakonec vyhrál po nepříliš dobrém výkonu 3:1 a je v čele La Ligy i se dvěma zápasy k dobru. Slavit mohl už v pátek Real Sociedad, který porazil Espanyol na jeho hřišti 2:1.

Hosté: 24. Ronaldo, 62. Isco, 90+3. L. Vázquez

Domácí: Sirigu – Tano (15. D. García), Oier (C), Vujadinović, Fuentes (53. C. Clerc) – Berenguer, Fausto (61. Loé), Čaušić, Romero – Rivière, León.

Hosté: Navas – Danilo (57. James Rodríguez), Varane, Ramos (C), Nacho Fernández, Marcelo – Modrić, Casemiro, Isco (88. Kovačić) – Benzema (72. L. Vázquez), Ronaldo.

Domácí: Mario, García, Riera, Kenan, De las Cuevas, Clerc, Loé

Hosté: Casilla, Carvajal, Pepe, Rodríguez, Kovačić, Vázquez, Morata

Domácí: Fuentes, Fausto, Čaušić

Hosté: Modrić, James Rodríguez

Ignacio Iglesias – Alfonso Costoya, Enrique Ramos

Estadio El Sadar, Pamplona

Real poslal do vedení ve 24. minutě Cristiano Ronaldo, který z úhlu propálil brankáře Salvatorea Sirigua. Jenže už za devět minut se za hostující obránce dostal Sergio León a povedeným obloučkem přehodil gólmana Keylora Navase.

Osasuna - Real Madrid: Hosté jdou do vedení! Benzema parádně vyslal Ronalda, ten prostřelil gólmana

Osasuna - Real Madrid: Laxní hvězdy! Real ztratil míč a domácí León ho potrestal vyrovnáním

Osasuna - Real Madrid: Hosté se radují! Isco po hezké akci krásně zakončil a bylo to 2:1

Osasuna - Real Madrid: Razítko! Hostující Vázquez hezky zvýšil na konečných 3:1 pro hosty

Sestřih La Ligy: Osasuna - Real Madrid 1:3

"Bílý balet" se s outsiderem trápil a několikrát ho podržel pozorný Navas. Až po hodině hry se prosadil přízemní ranou Isco a ve třetí minutě nastavení přidal definitivní pojistku střídající Lucas Vázquez dalším lobem. Real venku vyhrál soutěžní duel poprvé od konce listopadu.

11. 2. • 16:15

Deportivo Alavés

0:6

ONLINE

11. února

Domácí:

Hosté: 37. L. Suárez, 40. Neymar, 59. Messi, 64. Alexis (vl.), 66. Rakitić, 67. L. Suárez

Domácí: Pacheco (C) – Vigaray, Alexis, Laguardia, Hernández (86. García) – D. Torres, M. Llorente – Katai (57. Ó. Romero), Krstičić (46. Femenía), Sobrino – Santos.

Hosté: ter Stegen – Aleix Vidal, Umtiti (65. Alba), Mathieu, Digne – Rakitić, Busquets (65. Iniesta), A. Gomes (72. Roberto) – Messi (C), L. Suárez, Neymar.

Domácí: Camarasa, Femenía, García, García, Ortolá, Romero, Deyverson

Hosté: Alba, Aleñá, Cillessen, Iniesta, Alcácer, Roberto, Suárez

Domácí: Laguardia

Hosté: Umtiti, Busquets, Rakitić

Clos Gómez – Juan Yuste, Abraham Álvarez

Estadio Mendizorrotza

Barcelona roli favorita začala potvrzovat až na konci prvního poločasu. Ve 37. minutě otevřel skóre zblízka Suárez a krátce poté zvýšil další útočník Neymar po chybě domácího brankáře Fernanda Pacheca.

Druhý poločas už byl jednoznačně v režii hostů, kteří svého finálového soupeře ve Španělském poháru jasně přehrávali. Mezi 59. a 67. minutou se trefili Lionel Messi, do vlastní branky Alexis, Ivan Rakitič a podruhé Suárez.

Alavés - Barcelona: Luis Suárez skóroval zblízka po skvělé přízemní přihrávce Vidala, 0:1

Alavés - Barcelona: Po velké chybě Pacheca se trefil Neymar, 0:2

Alavés - Barcelona: Messi vypíchl balon obraně a v zakončení byl přesný, 0:3

Alavés - Barcelona: Barcelona jede. Alexis se snažil bránit rozjetého Messiho, ale nešťastně sklepl balon do vlastní brány, 0:4

Alavés - Barcelona: Nádherný gól! Rakitič převzal balon od Suáreze a trefil se ke vzdálenější tyči, 0:5

Alavés - Barcelona: Suárez přihrál Neymarovi, sám pak dorazil do brány jeho pokus, 0:6

Sestřih La Ligy: Barcelona deklasovala 6:0 Alavés, prosadilo se celé hvězdné trio

Hosté: 42. Colak

Domácí: Iraizoz (C) – de Marcos, Laporte, Yeray, Balenziaga – San José, Etxebarria (68. Iturraspe) – Muniain, Raúl García (68. Susaeta), I. Williams (85. Villalibre) – Aduriz.

Hosté: Tytoń – Juanfran, Albentosa, Sidnei (C), F. Navarro – C. Borges, Guilherme – Gil, Colak (87. Fajr), G. Kakuta (67. John) – Andone (74. Joselu).

41 469 diváků

Athletic Bilbao - La Coruňa: Hostující Colak dal parádní gól! Z více než dvaceti metrů zamířil přesně k tyči

Athletic Bilbao - La Coruňa: Vyrovnáno! Muniain nemohl minout, dorazil míč do branky

Athletic Bilbao - La Coruňa: Domácí dokonali obrat! Výhru vystřelil kanonýr Aduriz

Valencia CF

Domácí: Adán (C) – Piccini, Mandi, Pezzella, Tosca, Durmisi – Pardo, Petros (73. Martin), D. Ceballos – Alegría (74. A. Sanabria), Rubén Castro.

Hosté: Diego Alves – Montoya, Santos (57. Abdennour), Mangala, Gayá – Mario Suárez, Parejo (C) – Munir, Orellana (81. Cancelo), Nani – S. Mina (64. Zaza).

Domácí: Giménez, Brašanac, González, Martin, Navarro, Martínez, Sanabria

Hosté: Doménech, Abdennour, Cancelo, Medrán, Bakkali, Siqueira, Zaza

Domácí: Mandi, Pezzella, A. Sanabria, D. Ceballos

Hosté: Santos, Parejo, Zaza

Daniel Jesus Trujillo Suarez

Estadio Benito Villamarín, Sevilla

Betis – Valencia: Obrovská chyba sudí! Rozhodčí neodpískal jasnou ruku domácího obránce Pezzelly

Betis – Valencia: Petros se dostal na pravé straně ke střele, tu zastavila až tyč

Hosté: 26. Vela, 61. Illarramendi

Domácí: Diego López – Navarro, David López, D. Reyes, Aarón – Fuego, Jurado – H. Pérez (83. Á. Vázquez), J. A. Reyes, G. Moreno – F. Caicedo (77. Melendo).

Hosté: Rulli – Odriozola Arzallus, Navas, I. Martínez, Berchiche – Prieto, Illarramendi, Zurutuza – Vela, José (9. Juanmi), Oyarzabal (90+3. D. Concha).

Domácí: Roberto, Álvarez, Duarte, Sevilla, Roca, Vázquez, Melendo

Hosté: Juanmi, Granero, Elustondo, Zaldúa, Toño, Concha, Bautista

Domácí: D. Reyes, H. Pérez, J. A. Reyes

Hosté: Vela, Zurutuza

Estadi Cornellà-El Prat, Barcelona

17 849 diváků

Na úvodní gól Carlose Vely po přihrávce za obranu ještě dokázali domácí odpovědět zásluhou Hernána Péreze, který ve vápně oklamal dva obránce a zamířil z úhlu pod břevno. Jenže po hodině hry napřáhl z dálky Asier Illarrramendi a na jeho dělovku k tyči už Espaňol reakci neměl. Barcelonský celek neuspěl po sérii tří výher.

Espanyol Barcelona - Real Sociedad: 0:1! Dlouhý pas našel Velu a ten otevřel skóre

Hosté: 14. Charles

Domácí: Asenjo – M. Gaspar, Álvaro González, V. Ruiz, Ángel Valdés – J. dos Santos, B. Soriano, Trigueros (82. Hernández Cascante), R. Soriano – López Álvarez (69. Bakambu), N. Sansone (77. Castillejo).

Hosté: Kameni – Rosales, L. Hernández, Demichelis, Miguel Torres – José Rodríguez (74. Duda), Camacho – Keko (61. Jony), Fornals, G. Castro (82. Ontiveros) – Charles.

Domácí: Fernández, Musacchio, Čeryšev, Costa, Hernández Cascante, Bakambu, Castillejo

Hosté: Bojko, Villanueva, Santos, Añor, Duda, Jony, Ontiveros

Domácí: R. Soriano (č)

Hosté: Charles, Camacho, Keko, Demichelis, Duda

I. V. Garrido

Estadio de la Cerámica (Villarreal).

17120 diváků

Fotbalisté Villarrealu v oslabení ubránili remízu 1:1 s Málagou ve 22. kole španělské ligy a drží se na šesté příčce znamenající postup do Evropské ligy. Z posledních devíti soutěžních utkání však vyhráli jediné. Málaga, která čeká na výhru v lize devět zápasů, vedla po hlavičce Charlese. Domácí se hnali za vyrovnáním, po zahozených šancích jim pomohla až penalta po faulu Martína Demichelise, kterou proměnil Bruno Soriano. Ten však krátce nato dostal červenou kartu, když po neúspěšné kličce podkopl protihráče. Villarreal dohrával posledních 20 minut v oslabení, ale Málaga toho nedokázala využít. Naopak domácí měli dvě dobré šance dát vítězný gól, hosty však podržel brankář Carlos Kameni.

Villarreal - Málaga: Domácí jdou do oslabení. Úplně zbytečný faul Roberta Soriana potrestal hlavní arbitr červenou kartou

Hosté: 80. Correa

Domácí: Varas – Simón, Lemos, Artiles, D. Castellano (90. David García) – Mesa, Montoro (81. Livaja), Viera – Halilović (81. Tana), Jesé, K-P. Boateng.

Hosté: S. Rico – Mariano, Mercado, Lenglet – Vitolo, Kranevitter, N'Zonzi (68. Iborra), F. Vázquez (77. Jovetić), Sarabia – Nasri, Ben Yedder (76. Correa).

27843 diváků

Sevilla po dvou ztrátách zabrala a udolala Las Palmas 1:0. O jediný gól se deset minut před koncem postaral Joaquín Correa, který po dlouhém pasu za obranu běžel sám na branku. Sevilla se na třetím místě drží dva body za druhou Barcelonou.

Las Palmas - Sevilla: Sergio Rico skvěle zasáhl proti hlavičce Boatenga

Las Palmas - Sevilla: Halilović pálil z hranice pokutového území těsně vedle

Las Palmas - Sevilla: Gól! Iborra krásně prodloužil míč na Correu, který nedal Varasovi šanci

Hosté: 6. Cabral, 78. Guidetti

Domácí: Moyà – Torres Juanfran (46. Vrsaljko), Lucas Hernández, Savić, Luís – Ferreira-Carrasco, Gabi, Saúl (72. Á. Correa), Koke – F. Torres (76. Gameiro), Griezmann.

Hosté: S. Álvarez – Mallo, Cabral, Roncaglia, J. Castro – P. Hernández, Radoja, Jozabed (64. Wass) – Sisto (69. Bongonda), Guidetti, Aspas (85. Díaz).

Domácí: Correa, Vrsaljko, Gaitán, Partey, Gameiro, Giménez, Moreira

Hosté: Fontàs, Díaz, Bongonda, Wass, Blanco, Rossi, Gómez

Domácí: Gabi

Hosté: Guidetti, Mallo, J. Castro

Atlético Madrid dvěma góly v posledních třech minutách otočilo zápas s Celtou Vigo a po výhře 3:2 se vrátilo na čtvrtou příčku o bod před San Sebastian. Vítězný gól vstřelil v 88. minutě Antoine Griezmann.

Atlético Madrid - Celta Vigo: Nádherný gól! Torres vyrovnal luxusní střelou přes hlavu

Atlético Madrid - Celta Vigo: 1:2! Wass předložil skvělý míč Guidettimu, ten se z voleje nemýlil

Atlético Madrid - Celta Vigo: Atlético otáčí! Griezmann se zjevil před brankou a dal na 3:2

Hosté:

Domácí: Y. Rodríguez – Capa, Ramis (67. dos Santos), Lejeune, Arbilla – León, Dani García (C), Escalante (78. Rivera), Inuj – Adrián González – Enrich (80. Peña).

Hosté: Ochoa – Foulquier (46. Wakaso), Lombán (C), Ingason, G. Silva, Cuenca – Malle, Agbo, Pereira (57. Samper) – Kravec, Ramos (73. Ponce).

Hosté: 66. Canella, 83. Burgui

Domácí: Herrerín – Bustinza, Mantovani (C), Insua, Rico – Gabriel, R. Pérez – Samu García (65. El Zhar), Bueno (79. Luciano), Szymanowski (69. Machís) – Guerrero.

Hosté: Cuéllar – Lillo, Meré, Amorebieta, Canella – Carmona, S. Álvarez, Vesga – Moisés Gómez (85. X. Torres), L. Traoré (79. C. Castro), Isma López (58. Burgui).

Domácí: Champagne, Martín, Díaz, Luciano, Machís, Siovas, El Zhar

Hosté: Mariño, Cases, Castro, Čop, Burgui, Torres, Elderson

Domácí: Rico, Bustinza, R. Pérez

Hosté: Canella, Mariño (č), Lillo, Burgui

Javier Estrada Fernández – Miguel Martínez Munuera, Francisco Javier Martín García

Estadio Municipal de Butarque

Top góly 22. kola La Ligy: Kralovaly nůžky Torrese, předvedl se i León proti Realu

Hvězdy La Ligy ve 22. kole: Trio Barcelony zářilo, slavili i Ronaldo a Griezmann